Megane 2 klima sürekli devreye girip çıkıyor...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
10000 veya 20000 bakımları 400 lira, indirimle 320 lira alıyorlar, sizin oralarda fiyatlar uçmuş kardeşim...

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima çalıştığı sürede sogutma normalse basınç sensorü arızalıdır.Değiştirin problem çözülecektir

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima çalıştığı sürede sogutma normalse basınç sensorü arızalıdır.Değiştirin problem çözülecektir

Malesef basınç sensörü arıza vermiyor iki kez bilgisayara bağladık. hiç bisorun bulmuyor.

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
basınç eğer gerçekten yükselip klima devreden çıkma yapıyorsa ki klima boru içerisinde kalem fltre var megane 2 lerde tıkanmış olabilir.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
basınç eğer gerçekten yükselip klima devreden çıkma yapıyorsa ki klima boru içerisinde kalem fltre var megane 2 lerde tıkanmış olabilir.

klimanın borusunu makineye bağlıyorlar ben sabit gaz veriyorum 2000 devir basınç saati yükseliyor. ama bu esnada devrede çok güzel soğutuyor. ayağımı gazdan çekiyorum devir saati rolanti seviyesinin 2mm altına düşüyor çıt diye ses gelip klima devreden çıkıyor sonra çıt deyip tekrar devreye giriyor.
bazen bunu rolantide sürekli çıt çıt çıt defalarca kez yapıyor.

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bu ladar tamirci gezerek zaten servis parasına ulaşacan en iyisi fazla dolaşmadan bi servise uğramanız sanki

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bu ladar tamirci gezerek zaten servis parasına ulaşacan en iyisi fazla dolaşmadan bi servise uğramanız sanki

şu ana kadar ilk gaz bastırdım 40 tl verdim onun haricinde kimseye para vermedim.
kimse sorun şundandır daha diyemedi. denmek lazım beni tatmin etmiyor.
zaten pazarlığımı bunu değiştirdiğiniz zaman kesin düzelecekmi diye soruyorum düzelmezse benden para çıkmaz deyince geri çekiliyorlar.
en kötü şartlarda bu şekilde kullansam komprösör kilitler kayışı koparır gider yaptırırım. en azından arabayı defalarca birileri dürtüp durmaz.

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basınç sensörünün elektrik bağlantısı güzelce temizlendiğinde düzeleceğini düşünüyorum.

Kadir gecikmeli olarakta olsa dediğini yaptım. önce sensörün kablosunu söküp klimayı açtım devreye girmedi.
temizledim taktım bu sefer sürekli girip çıkmaya başladı. belli bir süre sonra düzeldi. hala aynı arıza devam ediyor.
benim tamirci megane 2 ler geldikçe onlarda bi deneyecek özellikle 2005 serisi olanlarda bakalım ne sonuç çıkacak.

M.Cemal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birşey söylicem ersun belki inanmayacaksın bendede aynı sorun var. Bilmiyorum ama bana göre klima tam anlamda soğutmuyor gibime geliyor bar'ı ölçtük tam kıvamında ne eksik ne fazla ustalamın teşhisine göre klima kompresöründen olma ihtimali yüksek diyor ama bilmiyorum tabiikide denemedim.
Ben bunu fark ettiğimde bilgisayara bağladık klima katına girdik kompresör bir duruyor bir çalışıyor her çıt sesi geldiğinde açıp kapattığı şey kompresör yani onun içinde arızanın ondan olduğunu düşünüyoruz.

Bide şunu denermisin bende öyle oluyor çünki ;

Normal şekilde trafikteki akış bittikten sonra yani işten eve geldikten sonra aracı stop etmeden klimanın hız derecesini 0'da bırak ''AC'' yi aç klimanın hızını adım adım biraz bekleyerek artır açma kapatma yapacakmı bi bak bunu denediğinde açıp kapatmayı '' çıt çıt '' sesini yapmıyorsa ve altta söylediğimi yapıyorsa galiba arızamız aynı kardeşim :/

Birde bu yukarıda söylediğimi denedikten sonra şunu dene '' AC '' yi kapat biraz bekle 5 10 saniye sonra önce klimanın hız derecesini 4 yap üfleme sırasında '' AC '' ye bas '' çıt çıt '' yapacakmı diye bi bak ben bunu kendi aracımda arızayı bulmaya çalışırken fark ettim bende böyle yapınca klima devreye girip çıkıyor ard arda zaten deviri 1 mil aşşağı 1 mil yukarı yaptıranda ard arda girip çıkmasından dolayı.. :S :/