Megane 3 Egzos Emisyon Kontrol Ettiriniz Uyarısı

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede sürekli veriyor gidip pc ye bağlatıp arabayı biraz pc ile bağırtıyolar sorun düzeliyor pc ile temizlik mi ne diyolar. İlerisi bu demekki eyvallah bilgi için

Bende de pcye bağlanıp ışık söndürülüyordu ama 2 hafta sonra aynı hata cereyan ediyordu. Enjektörlerin geberik olduğunu zaten usta söylemişti. Dışarıdan bir dizelci usta bulup yaptırdım şu an bir sorunum yok. Belki sizin hata ayrı birşeydir çünkü bizim araçlarda mekanikte bir arıza tespit edince genelde bu şekil bir uyarı belirtiyor demişti enjektörü yapan usta. Yine de daha sonra büyük bir sorunla karşılaşmamak adına detaylı bir baktırmanızı öneririm. Tabi neticede size kalmış ben biraz takıntılıyımdır hemen yaptırdım:))

tunahanatahan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta bilgisi telefon no su alabilirmiyiz?

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta bilgisi telefon no su alabilirmiyiz?
0533 648 65 08 Bayram Usta ile görüşüceksiniz eğer olaki giderseniz yerine tabela Özgür Dizel bilginiz olsun. Sağlam ustadır bende sorun olmadı hiç çok şükür.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0533 648 65 08 Bayram Usta ile görüşüceksiniz eğer olaki giderseniz yerine tabela Özgür Dizel bilginiz olsun. Sağlam ustadır bende sorun olmadı hiç çok şükür.
Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı peki?

RENAULT 9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim bir hatam varsa şimdiden affola. 1 ay kadar önce 2012 edc 1.5 dci 110 bg megane 3 almış bulunmaktayım. Aracım 103.000 de. Aracı almamdan 2 hafta geçti ve egzos emisyon uyarısı verdi. Ustaya götürdüm 2 hafta önce kadar aracımı aldım uyarı gitmişti fakat dün yeniden bu uyarı geldi. Bununla karşılaşan ve çözüme kavuşturan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar..
merhaba e5 90lık clioda başıma geldi hava filtresinden çıkan hava hortumundaki sensörü hava ile temizledim parçaya elimi sürmeden sorunum düzeldi temizlik ile olmazsa değişim gerekebilir .umarım çözersin.

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı peki?
Yok hocam istanbulda ikamet ettiğim için bir fikrim yok

zapkinus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba e5 90lık clioda başıma geldi hava filtresinden çıkan hava hortumundaki sensörü hava ile temizledim parçaya elimi sürmeden sorunum düzeldi temizlik ile olmazsa değişim gerekebilir .umarım çözersin.
Hocam ben değiştirdim fakat bu bilgi başka arkadaşlara yarayabilir

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekimin ilk haftası memlekete giderken aracım enjektör hatası verdi araç düzensiz çalışmaya başladı teklemeye başladı yakıttan şüphelendim yakıt bitene kadar gideceğim deyip 700+ km kadar böyle devam ettim dönüş yolunda enjektör temizleyici ve OPET den yakıt aldım fakat sorun duzelmedi . Git gel 1800km kadar böyle gittim. Eve dönünce akü bağlantılarını söküp map sensörü nü temizledim mazot basıncını kontrol eden müşür ün fişini çıkarıp taktım arızayı sildim bir daha arıza çıkmadı. Belki denk geldi belki işe yaradı bilmiyorum ama sorun kalmadı (aracım 163000km de) Bazen bilgisayar yada telefon donar arıza verir ya yeniden başlatır yada kapa aç yaparız onun gibi araçlarda anlık arızaları bize bu şekilde sorun olarak geri dönüyor .
hocam map sensör nerededir tarif edermisiniz yada fotoğraf atarmısnız?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
hocam map sensör nerededir tarif edermisiniz yada fotoğraf atarmısnız?
Bu parçae0d0f4597bf638c9cd53d4ef67d56c02.jpg
25 torx ile açılıyor tek cıvata tutar yukarı doğru çekince çıkar . Balata spreyi ile yada en iyisi IPA ile temizleyin. Temizlik anında Kontak kapalı olması yeter .

Son düzenleme:

bozsoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşım Ankara dayım aynı arzı bende de nüksetti,ne yaptınız ?Sorunu çözdünüz mü?