Megane 3 Yokuş Kalkış Desteği?

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. 2010 model Megane 3 ST sahibiyim. Aracım 1.5 Dci Privilege donanımlı ve Manuel. Otomatik elektronik park freni özelliği mevcut. Renault Türkiyeden istediğim kullanıcı kılavuzunda yokuş kalkış desteği ile ilgili bir yer mevcut. Manuel ve Edc için ayrı ayrı anlatılmış. Aracımda bu özelliğin olup olmadığını nasıl anlarım? Yada bir yerlerden aktifkeştirmemmi gerekli? Yokuşta kaç kez denedi isemde olmadı. Debriyaj fren basılı ancak araba geri kaçırıyor. Ustaya baktırdım clip programı yardımı ile ancak bir çözüm getiremedi. O yıllarda üretilen megane 3 lerde yokuş kalkış desteği yokmuydu? Şimdiden yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler.

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç bilgisi olan yok mudur ?

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes gitmiş herhalde :D

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı yıllarda üretilen araçlarda beyinde aktif ediliyor clip ile servisten program atmayı denesinler

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Ankara'da önerebileceğiniz bir yer var mı? Benim gösterdiğim kişi çok vakıf değildi clip programına.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler cevap bekliyorum hocam.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılımla aktif olacağını sanmam sonuçta tekerlere bir güç biniyor ve frenleme yapıyor araç.
Bu arada 2013gtline sahibiyim rampada frene yumusakça dibine kadar bastırıyorum yokuş kalkış devreye giriyor. Çiviyi kuma ayagınla iter gibi bastır dene.. Yoksa elektronik park freni zaten aynı görevi görüyor.

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım donanım olarak destekliyor ancak üretici engellemiş o yüzden aktifleştiremedik. Aracın beyni müsaade etmedi arkadaşlar. İşin ilginç yanı clip programında yokuş kalkış desteği açık olarak gözüküyor. Ustam güncellemeye çalıştı ancak aracın beyni izin vermedi. Ne kapamaya ne açmaya :(

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım donanım olarak destekliyor ancak üretici engellemiş o yüzden aktifleştiremedik. Aracın beyni müsaade etmedi arkadaşlar. İşin ilginç yanı clip programında yokuş kalkış desteği açık olarak gözüküyor. Ustam güncellemeye çalıştı ancak aracın beyni izin vermedi. Ne kapamaya ne açmaya :(

Siz nerede denediniz? Ben de bir baktırmayı düşünüyorum. Yetkili servis ile özel servis arasında cihaz ve yazılım farkı var mıdır?