Megane 3 Yokuş Kalkış Desteği?

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam biraz geç oldu kusura bakmayın. Tayindi taşınmaydı internet nakliydi derken anca :D Sizden hayırlı haberleri bekliyorum.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam biraz geç oldu kusura bakmayın. Tayindi taşınmaydı internet nakliydi derken anca :D Sizden hayırlı haberleri bekliyorum.

Maalesef Genel Merkez Servislere Bu İzni Vermediği Sürece Hiç Birşey Yapılmıyor Clip Cihazı İle Kaç Defa Denedim Abs Beynine Müdahaleye İzin Vermiyor...

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aradan bayağı bir zaman geçti ama, sanırım olmayan özellikleri aktif etme olayı can clip ile farklı bir yoldan oluyor. Sizden ricam cihaz sizde duruyorsa şu linte gibi deneyebilmeniz mümkünmü?

https://www.youtube.com/watch?v=dekUhqfgRkE

Maalesef Genel Merkez Servislere Bu İzni Vermediği Sürece Hiç Birşey Yapılmıyor Clip Cihazı İle Kaç Defa Denedim Abs Beynine Müdahaleye İzin Vermiyor...

boragokcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu hortlatıyorum ama 2013 mod.manuel vites touch aracım var. Aracı alalı 2 hafta oldu geçen gün park ederken komşum dur birşey deniycem deyip araca bindi kapı açıkken banda pedalları göstererkcı arabayı yarım debriyaja iken frenden ayağını çekip gaz vermeden geri geri çok yavaş hareket ederek aracı park etti. Çok hafif yokuşta yarım debriyajda ayağımı frenden çekince gaza basmadan araç yavaş yavaş geri geliyor veya çok hafif rampada ileriye doğruda kalkıp gaz vermden çok yavaşta olsa gidiyor. Biraz dik yokuşta otopark içinde denedim pek olmadı ama düz yolda ve evimin çok hafif aşağı meyilli yokuşunda denediğimde meyilin tersi istikametinde araç aşağı kaymadan geri geri gidiyor. tabi bunu devamlı yapmak yarım debriyaj baskı balata bitirebilir ama bu özellik hakkında bilgisi olan varmı ? bu yokuş kalkış desteği gibi gelmedi bana.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu hortlatıyorum ama 2013 mod.manuel vites touch aracım var. Aracı alalı 2 hafta oldu geçen gün park ederken komşum dur birşey deniycem deyip araca bindi kapı açıkken banda pedalları göstererkcı arabayı yarım debriyaja iken frenden ayağını çekip gaz vermeden geri geri çok yavaş hareket ederek aracı park etti. Çok hafif yokuşta yarım debriyajda ayağımı frenden çekince gaza basmadan araç yavaş yavaş geri geliyor veya çok hafif rampada ileriye doğruda kalkıp gaz vermden çok yavaşta olsa gidiyor. Biraz dik yokuşta otopark içinde denedim pek olmadı ama düz yolda ve evimin çok hafif aşağı meyilli yokuşunda denediğimde meyilin tersi istikametinde araç aşağı kaymadan geri geri gidiyor. tabi bunu devamlı yapmak yarım debriyaj baskı balata bitirebilir ama bu özellik hakkında bilgisi olan varmı ? bu yokuş kalkış desteği gibi gelmedi bana.

Yokuş kalkış desteği ile alakası yok sizin denediğiniz olayın. Yokuş kalkış desteği arac belli bir eğime geldiğinde ( bunu kendi algılayarak devreye girer sürücünün herhangi bir şey yapması gerekmez ve bu sistem aktifken göstergede bir işaret çıkmaz ) sürücü ayağını frenden çekip gaza basana kadar aracı frende tutmaya devam eder. Bu süre arac markasına göre değişkenlik gösterse de ortalama 3 saniye civarı tutar sonra araca gaz verilmez ise ve arac manuel ise geri kaydırmaya başlar. Çok dik yokuşlarda otomatik araçlarda ( awd sanzimanlar hariç ) geri kaydırma yapabilir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokuş kalkış desteği ile alakası yok sizin denediğiniz olayın. Yokuş kalkış desteği arac belli bir eğime geldiğinde ( bunu kendi algılayarak devreye girer sürücünün herhangi bir şey yapması gerekmez ve bu sistem aktifken göstergede bir işaret çıkmaz ) sürücü ayağını frenden çekip gaza basana kadar aracı frende tutmaya devam eder. Bu süre arac markasına göre değişkenlik gösterse de ortalama 3 saniye civarı tutar sonra araca gaz verilmez ise ve arac manuel ise geri kaydırmaya başlar. Çok dik yokuşlarda otomatik araçlarda ( awd sanzimanlar hariç ) geri kaydırma yapabilir.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Hocam benimde edc şanzımanlı bir megane 3 üm var dynamique 2010 bu araçta yokuş kalkış desteği varmıdır bilmiyorum ama çok dik rampalarda araç kendini salıyor aşağı doğru çok hafif gaza basınca topluyor yarı otomatik araçlarda bu normalmidir? Birde d den manuele aldığımda vitesi birinci viteste hızlandıktan sonra 2 ye atıcağım zaman atmayıp gazı bırakınca motordan çok hafif kayış sesi gibi bir cırlama geliyor bu neden olabilir?? Yada çalışması öyle ben kuruntu yapmışta olabilirim çünkü d deyken şanzımanda hiç ses sıkıntı tıkırtı falan yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mocha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba konu çok olmuş ama yinede yazmak istedi megane 3 2014 gtline yokuş kalkışı aktif hale getirdik öncelikle aracımıza ddt4all ile bağlanıp abs beynine baktığımızda abs beyninde HSA yazıyorsa abs beynimiz uyumlu demektir esp sensörünü kontrol etmemiz gerekiyor eğer hsa yazıyorsa özelliklerdende aktif ettik mi yokuş kalkış aktif oluyor

Poseidon34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Benim aracım 2013 Model 1.6 Touch Model Otomatik Cvt Benzinli bir araç. H4M motor kodu, bu araçlarda yokuş kalkış desteği aktif edilebiliyor mu, kim nerede yapar İstanbul' da.