Megane 3 Yokuş Kalkış Desteği?

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Ankaradamısınız? Ankarada Dr Renault (Akgül Otomotiv) da baktırdım ivedikte. Rasim usta var cotech. Bayağı bilgili. Servis yazılımı ile aynı anladığım kadarıyla. Çünkü bütün değerleri görebiliyor Clip programından. (Örn.Debriyaj konumu, basılı basılı değil gibi) Aslında yokuş kalkışı destekleyen bir şase numarası olur gibime geliyor bu iş. Ama şase numarası nereden buluruz bilmiyorum. Yada yeniden kodlayacak babayiğit lazım gibi. :(

Son düzenleme:

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Ankaradamısınız? Ankarada Dr Renault (Akgül Otomotiv) da baktırdım ivedikte. Rasim usta var cotech. Bayağı bilgili. Servis yazılımı ile aynı anladığım kadarıyla. Çünkü bütün değerleri görebiliyor Clip programından. (Örn.Debriyaj konumu, basılı basılı değil gibi) Aslında yokuş kalkışı destekleyen bir şase numarası olur gibime geliyor bu iş. Ama şase numarası nereden buluruz bilmiyorum. Yada yeniden kodlayacak babayiğit lazım gibi. :(

Ben de ivedik te cerrahoğlu var oraya gidiyorum. Müsait bir zamanda oradaki cihazla bir kurcalayım. olursa yazarım.

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla çok iyi olur hocam. Gözümün önünde açık yazıyordu beyin müsaade etmedi kapalı konuma bile getiremedi

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla çok iyi olur hocam. Gözümün önünde açık yazıyordu beyin müsaade etmedi kapalı konuma bile getiremedi

Aynısı Bugün Benim Fluencedede Yazıyordu Yokuş Kalkış Açık Gözüküyor Ama Müdahale Edilemiyor Kapalı Konumada Gelmiyor Hata Veriyordu Yokuş Kalkış Destekli Bir Fluencenin Beynini Kopyalayıp Denemek Lazım...

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bunu servis aktif edebilirmi? Yada dediğiniz işlemi Ankara'da nereye yaptırabilirim?

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bunu servis aktif edebilirmi? Yada dediğiniz işlemi Ankara'da nereye yaptırabilirim?

Servislerin İşine Gelmediği İçin Açmıyorlar...

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani tanıdık servis açabilir mi hocam?

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani tanıdık servis açabilir mi hocam?

Evet Açabilirler Ama Benim Anlamadığım 2013 Symbollerde Olan Bu Özellik Tabi Forumda Konuları Var Servislerde Açtıranlar Olmuş 2013 Fluence ve Sizin Meganede Neden Yok Ustam Baktı Ama Clip Cihazı İle Senin Aracında Yoktur Dedi Yada Anlamadığı İçin Öyle Dedi Bakalım Araştırmaya Devam Ediyorum Net Bilgi Bulursam Burdan Yazarım...

Lampetia

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İş yerimizin anlaşmalı (400 civarı fluance, clio, Megane, clio sport tourer aracına hizmet veren) servisine bende durumu anlatacağım bakalım ne cevap alacağım. Olmama gibi bir durum olmaması lazım. Bende elektronik park freni otomatik park freni var. Yokuşta manüel basıyorum kalkarken otomatik bırakıyorda. Debriyajda debriyaj konumu ile ilgili sensörlerde mevcut. Eğim konusu aklımda idi. Bende Bi Xenon viraja duyarlı farlarda var. Eğim sensörleri ile bu iş görülür gibime geliyor. 2010 Megane 3 kullanma kılavuzunda yokuş kalkış desteği manüel ve edc için ayrı ayrı anlatılmış. Bilemedim sıkıntı ne

AŞiKaR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İş yerimizin anlaşmalı (400 civarı fluance, clio, Megane, clio sport tourer aracına hizmet veren) servisine bende durumu anlatacağım bakalım ne cevap alacağım. Olmama gibi bir durum olmaması lazım. Bende elektronik park freni otomatik park freni var. Yokuşta manüel basıyorum kalkarken otomatik bırakıyorda. Debriyajda debriyaj konumu ile ilgili sensörlerde mevcut. Eğim konusu aklımda idi. Bende Bi Xenon viraja duyarlı farlarda var. Eğim sensörleri ile bu iş görülür gibime geliyor. 2010 Megane 3 kullanma kılavuzunda yokuş kalkış desteği manüel ve edc için ayrı ayrı anlatılmış. Bilemedim sıkıntı ne

Bir Görüşün Bakalım Ne Cevap Verecekler Buradan Bilgi Verirsiniz...