Megane 4 amortisör sorunu

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, benim megane sedan aracımda arka amortisörlerden aşırı derecede gıcırtı sesi gelmeye başladı. Servise götürdüm. Servis görevlisi Renault'un bununla ilgili bir seminer düzenlediğini yeni meganlarda amortisör sorunu olduğunu ve yeni bir amortisör üretileceğini söyledi. Buna benzer sorun yaşayan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bir kaç gün önce konu açtım. Bulunduğum ilde servis ilçede ve işçilikleri çok hoşuma gitmiyor. En yakın Kırşehir var. Henüz gidemedim.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi servis ile görüştüm, amortisör gıcırtısı ile ilgili bir şikayet almadık ama dosya açacağım dedi. Kontrol edilecek.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende duymadım hangi şartlarda oluyor?

aracta yumuşak amortisor yok comport mod yamışlar direkson ve masaj işi var yol ile alakalı pek bir fayda sağlamıyor

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç duymadım amortisör kronik sorunu. Zaten kronik olamaz fabrika çıkışlı hata olmuş sizde. Değiştirilir biter gider. Amortisör de yıllardır torsiyon çubuğu kullanılıyor. Çünkü sağlam arıza yapmıyor amortisör lerlerimden uyumlu

selim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim başıma gelmedi ama facebookta bir sayfada arkadaşın başına gelmiş. Servise götürmüş halletmişler. Hatta servisin ismi Özrenotek İzmir'de demişti

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tmm işte kronik değil bu arıza olabilir

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar serviste sorunun kaynağını uzun uğraşlar sonucu buldular. Sorun amörtisörden kaynaklanmıyormuş. Arka dingil torsiyon milinin içi boşmuş o yüzden gıcırtı yapıyormuş. Sorunu torsiyon milinin içine köpük sıkarak çözecekler. Sizce bu doğru bir uygulama mı yoksa milin değişmesi mi gerekir ?

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani doğru bir uygulama olsa bile bu herkesin başına gelen bir durum değil ve köpük sıkmak ne derece sağlıklı bir çözüm olur sizce? Bence direk değişim talep edin. Parçadan kaynaklı bir sorun varsa aracınız daha yeni ve garanti kapsamında, tamir yerine değişim talep etmeniz daha yerinde olacaktır bence. Yani ben olsam direk değişim isterdim fakat yinede karar size ait.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar serviste sorunun kaynağını uzun uğraşlar sonucu buldular. Sorun amörtisörden kaynaklanmıyormuş. Arka dingil torsiyon milinin içi boşmuş o yüzden gıcırtı yapıyormuş. Sorunu torsiyon milinin içine köpük sıkarak çözecekler. Sizce bu doğru bir uygulama mı yoksa milin değişmesi mi gerekir ?

Hayır hayır kesinlikle mil değişmesi gerekiyor yoksa yeniden gıçırdar..kalıcı çözüm için torsiyon milinin değişmesi gerekir