Megane 4 amortisör sorunu

zooteknist59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm bu sorun Megan HB tede var Çorlu servise söyledim bişey yok dedi ama araç ufak çukura girince bile aracı yana atıyor ve ses var . Kronik bencede arkadaşlar 1000 km sonra tekrar çağırdılar bakalım nolucak

zooteknist59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm bende çorluda gösterdim bişeyyok dediler ama araç nerdese yoldan çıkacak, aracı atıyor .ben 1000 km sonra tekrar çağırdılar gidince napıcaklar görüceğiz sizde ne yaptıgınızı yazarsanız sevinirim.

Kocausta82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı forumlar arkadaşlar. Aranıza megane 4 1.5 dci touch modeli ile katılmış bulunmaktayım. Aracım ikinci el 18000 de 2016 model Manuel. Benim aracım da da lokurdu ve gıcırtı var bunlar normal mi sesler sanki Şöför tarafından geliyor. Bu durum garanti kapsamında mı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı forumlar arkadaşlar. Aranıza megane 4 1.5 dci touch modeli ile katılmış bulunmaktayım. Aracım ikinci el 18000 de 2016 model Manuel. Benim aracım da da lokurdu ve gıcırtı var bunlar normal mi sesler sanki Şöför tarafından geliyor. Bu durum garanti kapsamında mı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu sesler icin bir tolerans araligi varmis. Yani sadece amortisor icin degil bir cok parca icin. Eger o tolerans araliginda kaliyorsa islem yapmiyorlar ama yaklasim servisten servise farklilik gosterebiliyor. Bu durumda kaybedecek bir sey yok. Bir kac servise sorunu iletip sorun bence bi zarari olmaz. Degisirse veya ses kesilirse faydasi olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sesler icin bir tolerans araligi varmis. Yani sadece amortisor icin degil bir cok parca icin. Eger o tolerans araliginda kaliyorsa islem yapmiyorlar ama yaklasim servisten servise farklilik gosterebiliyor. Bu durumda kaybedecek bir sey yok. Bir kac servise sorunu iletip sorun bence bi zarari olmaz. Degisirse veya ses kesilirse faydasi olur.

Benim aracımda da lokurtu var, 2 servise gittim soğuk havalarda gelmesi normal gibi bir cevap verdiler, bende satmayın o zaman soğuk şehirlerde deyip kızdım çıktım. Mais'e yazdım güzelce, telefonum susmadı 2 gün, yarın Çorum servisine gideceğim, sonuçları paylaşırım.

gurkanyil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amortisör sorununu bende fark ettim ama arabaya suç bulmamak için kendime attım :D malum Ankara'da yaşıyorum ve yol ortasındaki virajlardaki çukurlara girdikçe araç kendini atıyor hızlı olduğumu düşündüğüm için böyle demiştim. ama sorun amortisördeymiş meğerse. servisi arayıp randevu alıp baktırtayım ona göre size tekrar bilgi veririm buradan.

ReKo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 aydır aracı kullanıyorum viraj dönerken hafifde olsa kot farki kasis vs olduğunda araç kendini savuruyor atıyor gibi 2 3 arkadaşımla paylaştım bunu normal dediler servis yolu gözüktü bize bakalım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 aydır aracı kullanıyorum viraj dönerken hafifde olsa kot farki kasis vs olduğunda araç kendini savuruyor atıyor gibi 2 3 arkadaşımla paylaştım bunu normal dediler servis yolu gözüktü bize bakalım

Savurmadan kastiniz ne kadar? Örneğin viraj dönerken yolda boylu boyunca 3 cm lik kesik olsa arka taraf bir miktar atar cok degil ama attigini hissedersiniz. Bu normal. Bunun uzerinde bir savrulma varsa zaten esp girmeli devreye.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çorum servisi amortisör yaylarını değiştirdi, tüm amortisör dağıtılıp hareketli parçalar silikon gres yapıldı dediler. Faturası araçta, unutmazsam yarın resmini çeker atarım.

ReKo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Savurmadan kastiniz ne kadar? Örneğin viraj dönerken yolda boylu boyunca 3 cm lik kesik olsa arka taraf bir miktar atar cok degil ama attigini hissedersiniz. Bu normal. Bunun uzerinde bir savrulma varsa zaten esp girmeli devreye.

Viraj dönerken kot farkı yada kasis olduğunda arkasi atiyor aracın hissediliyor esp olayida hikaye geliyor bana ben bu kadar patinaj çeken araba görmedim dingil mesafesi uzun diye mi bilmiyorum ama çapraz eğim yokuşta ve zemin hafif islakken en ufak rampada kalıyorum resmen ya taktıkları lastikler çöp yada başka birşey var