Megane 4 amortisör sorunu

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Viraj dönerken kot farkı yada kasis olduğunda arkasi atiyor aracın hissediliyor esp olayida hikaye geliyor bana ben bu kadar patinaj çeken araba görmedim dingil mesafesi uzun diye mi bilmiyorum ama çapraz eğim yokuşta ve zemin hafif islakken en ufak rampada kalıyorum resmen ya taktıkları lastikler çöp yada başka birşey var

Lastiklerinizi yenileyin en kisa zamanda. Bu sene ikinci defa petlas kis lastigini taktim. Disleri gayet yerinde ve yeterli. Cok nasir kuru zeminde ve dik yokusta patinaja kaliyor. Onun haricinde patinaja dusmuyor. Dustugu anda degistiririm. Dislerini mutlaka kontrol edin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kocausta82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çorum servisi amortisör yaylarını değiştirdi, tüm amortisör dağıtılıp hareketli parçalar silikon gres yapıldı dediler. Faturası araçta, unutmazsam yarın resmini çeker atarım.
Ne gibi değişiklikler oldu yazar mısınız sorunlarınız gittimi

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne gibi değişiklikler oldu yazar mısınız sorunlarınız gittimi

Bahsettiğim lok lok sesi artık yok, bazen ciddi gıcırtı da geliyordu onlarda kayboldu. Fatura altta resimde...

PlMrm8.jpg

gurkanyil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende konu ile ilgili Ankara Cihan otoda servis kaydını açtırdım yarın aracı bırakacağım. konu ile ilgili gelişmeleri buradan paylaşacağım...

ReKo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastiklerinizi yenileyin en kisa zamanda. Bu sene ikinci defa petlas kis lastigini taktim. Disleri gayet yerinde ve yeterli. Cok nasir kuru zeminde ve dik yokusta patinaja kaliyor. Onun haricinde patinaja dusmuyor. Dustugu anda degistiririm. Dislerini mutlaka kontrol edin.

Daha 3 aylik aracim 3 bin km yeni yaptım lastikleri garantiden degistirirler mi acaba bilgisi olan varmi çünkü hiç memnun değilim lastiklerden

gurkanyil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha 3 aylik aracim 3 bin km yeni yaptım lastikleri garantiden degistirirler mi acaba bilgisi olan varmi çünkü hiç memnun değilim lastiklerden

Lastiği değiştireceklerine hiç ihtimal vermiyorum ki garantiye sokacaklarınıda hiç sanmıyorum.

bu arada dün aracımı teslim aldım lastik hava basınçlarıyla ilgili bir ayarlama yapıldı bir süre deneyeceğim sonrasında sorunun devamı halinde tekrar servise gideceğim :)

Kocausta82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün servise gittiğimde orda ki usta amortisör sorunu ile ilgili renoda bi çalışma olduğu ve benim aracında sorunlu olarak belirtmişler bilgi vereceklerini söylediler böyle bi cevap alan başka kullanıcılar var mı

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim araçımda da aynı sorun var bende götürdüm sizin aldığınız cevabı verdiler Bilgi vereceklerini belirttiler

Bugün servise gittiğimde orda ki usta amortisör sorunu ile ilgili renoda bi çalışma olduğu ve benim aracında sorunlu olarak belirtmişler bilgi vereceklerini söylediler böyle bi cevap alan başka kullanıcılar var mı

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ben de kuru zeminde yokuş çıkarken patinaja takıldım hatta araç patinaj yaparken aynı zamanda geri geri de kayıyordu. Duvara vurmaktan zor yırttım, el freni, fren ve insan gücü yardımıyla. İlk defa böyle bir saçmalık gördüm. Araç 3 bin km’de ve lastik dişleri çok iyi durumda. Continental marka. Ya lastik işe yaramaz ya da araçta bir sorun var. Bizim araçların anti patinaj sistemi sadece adda var icraatta yok.

ESahin35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Aynı sorun bende de var.
Aracı 2 gün servise bıraktım.
İlaçlama yapıyorlarmış.
İlaç etki etmedi.
Garantiden dingil değişimi olacak.
Araç HB bu arada.