Megane 4 amortisör sorunu

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabiki değişim parça gelene kadar dahi olsa yapmasınlar gelince takarlar parçayı

sahinokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benimde başıma geldi. Arka dingilden ses geldiğini farkettim. Aracım daha 4000 km'de. Servise gittiğimde bu arızanın kronik olduğunu bundan önce 5 araca aynı işlemi uyğuladığını söylediler. Bu işlem için araç 24 saat serviste kalacak dingile köpük sıkılcağını söylediler.Bende bayramda sonra getiririm diye servisten ayrıldım. Bu sorunun dışında sileceklerden de su sıkmama sorunu ile karşılaştım. Servise gidene kadar 3 gün silecekler çalıştı ama su sıkmadı. Servise giderken su sıkmaya başladı.Servis görevlisine durumu anlattığımda aynı durumun kendisininde başına geldiğini daha sonra çalıştığını sorunun nerden kaynaklı olduğunu bulamadıklarını söyledi.

ferhat0316

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benimde başıma geldi. Arka dingilden ses geldiğini farkettim. Aracım daha 4000 km'de. Servise gittiğimde bu arızanın kronik olduğunu bundan önce 5 araca aynı işlemi uyğuladığını söylediler. Bu işlem için araç 24 saat serviste kalacak dingile köpük sıkılcağını söylediler.Bende bayramda sonra getiririm diye servisten ayrıldım. Bu sorunun dışında sileceklerden de su sıkmama sorunu ile karşılaştım. Servise gidene kadar 3 gün silecekler çalıştı ama su sıkmadı. Servise giderken su sıkmaya başladı.Servis görevlisine durumu anlattığımda aynı durumun kendisininde başına geldiğini daha sonra çalıştığını sorunun nerden kaynaklı olduğunu bulamadıklarını söyledi.
Su sıkma sorunu bende de oldu. Su sıkma pompasını değiştirdiler. Yaklaşık 1 ay parça bekledim. Şimdi değiştirdiler araç su sıkıyor fakat fıskiyeler tıkalı sanırım suyu eşit dağıtmıyor. kısacası araç yaygınlaştıkça kronik sorunlar bir bir ortaya çıkıyor. Bakalım daha neler çıkacak.

sahinokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok yakında duymaya başlarsınız. Benim aracımında da aynı amortisör sorunu var yavaş giderken aracı geri geri şart ederken baya bi ses yapıyor rahatsız ediyor. Kırklareli uzunlar Renault serviste bu sorun ile 5 araç işlem görmüş. Yapılan işlemde köpük ile doldurmakmış. Ben konuyu daha iyi araştırmak için aracıma işlemi yaptırmadım. Ama bu amortisör kronik sorun bekleyin görün.

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim amortisörler bu yüzden değişti, ses kesildi...

sahinokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşlemi nerede hangi serviste yaptırdınız. Ona göre servise söyleyerek değişim istiycem.

burty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu problem hb araçlarda yok

sahinokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım hb. Serviste aynı işlemi gören 3 tane daha hb araç var. Bu sorun anladığım kadarıyla meganların hepsinde var. Sadece dikkatli dinlerseniz ortaya çıkıyor.

sahinokan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Bayramdan sonra izmirde servise götürdüğümde bakalım İzmir'deki servis ne diyecek. Köpük uygulaması derse sizin yaptırdığınız servisi söyleyerek değişim istiycem.