Megane 4 - Rlink2 Car play ve ios özelliği

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araç 2016 model eğer bana gelmezse dava açarım.

Üstat hiçbir marka eski model araçlara yazılım ve donanım desteği vermiyor. iOS CarPlay çıkan araç model yılından sonraki modelleri kapsıyor. Ayrıca bu yazılım icin her araç basına Apple tarafına hatırı sayılır bir bedel ödeniyor Renault tarafından. O yüzden o araca boşuna beklemeyin. Öyle bir olay olsa kimse Yen'i araç almaz eski aracın yükselmesini bekler. Bunu da ne teknolojik ne de mekanik üretim yapan hiç bir firma yapmaz. Bunun en güzel örneği apple. Her sene model çıkıyor ve bir önceki modeller yeniden eskiye göre yavaşlıyor, yavaşlatılıyor ve kullanıcıyı Yen'i ürün almaya yönlendiriyorlar. Bu tüketilen buyun ürünlerde böyledir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstat hiçbir marka eski model araçlara yazılım ve donanım desteği vermiyor. iOS CarPlay çıkan araç model yılından sonraki modelleri kapsıyor. Ayrıca bu yazılım icin her araç basına Apple tarafına hatırı sayılır bir bedel ödeniyor Renault tarafından. O yüzden o araca boşuna beklemeyin. Öyle bir olay olsa kimse Yen'i araç almaz eski aracın yükselmesini bekler. Bunu da ne teknolojik ne de mekanik üretim yapan hiç bir firma yapmaz. Bunun en güzel örneği apple. Her sene model çıkıyor ve bir önceki modeller yeniden eskiye göre yavaşlıyor, yavaşlatılıyor ve kullanıcıyı Yen'i ürün almaya yönlendiriyorlar. Bu tüketilen buyun ürünlerde böyledir.

bu bir yazılım eklentisi donanım dahi olsa fiyat karşılıgı bunun sunulması gerekiyor mahkemeler tarafımıza kara verecektir bu konuda eminim.

ve suan hali hazırda iphoneden acılan radyo sesini alabiliyor arac üzerinden radyo kanalı değiştirebiliyorum ve aynı durum youtube içinde gecerli geleceğini düşünüyorum. donanım gerektiren bir durum yok.

bizim paramız para değilmi araca 130bin para vermişiz 3bin kasko ödüyoruz.

bu özellik için kimse araç almaz ayrıca..

ve çarpışma testleri bile yok bizim aracların 2015 hb testleri var buda bir eksik.
euroncap 2016da testleri zorlaştırmış bizim aracın durumu nedir belli değil.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu bir yazılım eklentisi donanım dahi olsa fiyat karşılıgı bunun sunulması gerekiyor mahkemeler tarafımıza kara verecektir bu konuda eminim.

ve suan hali hazırda iphoneden acılan radyo sesini alabiliyor arac üzerinden radyo kanalı değiştirebiliyorum ve aynı durum youtube içinde gecerli geleceğini düşünüyorum. donanım gerektiren bir durum yok.

bizim paramız para değilmi araca 130bin para vermişiz 3bin kasko ödüyoruz.

bu özellik için kimse araç almaz ayrıca..

ve çarpışma testleri bile yok bizim aracların 2015 hb testleri var buda bir eksik.
euroncap 2016da testleri zorlaştırmış bizim aracın durumu nedir belli değil.

Haklısınız gelmesini ben de en az sizin kadar isterim veya ücretli de olsa sunulmasını fakat markalar bu ise hiç mi hiç yanaşmıyor. Geriye donup bir bakın yazılım dahil Yen'i model araçlarda olan yazılımdan özellikler hangi araçlara verilmiş? Hiç birine. Neden? O araca verirse satışta olan aracın satışını etkiler. Bunların tamamı satış politikası.

Çarpışma testleri konusunda bir şey diyemeyeceğim maalesef ben de 2014 fluence var ve onun da testlerine ulaşamadım. Ze ( elektrikli ) modelin çarpışma testi var ama farklı yapıdaki araçlar her ne kadar kasa ve şasi ayni olsa da.

Bir de EuroNcap çarpışma testi konusunda tam bir fiyasko. Önüne gelene Yildiz dağıtıyor. Açıkcası pek inandırıcılığı yok benim icin. Çarpışma testi görmek istiyorsanız Amerikan IIHS firmasının testlerini bir inceleyin o zaman ncap firmasının hiç bir şey yapmadığını anlarsınız. YouTube üzerinde resmî kanalı ve yiğit la videoları var. Onların yıllardır uyguladığı overlap ve smalloverlap adı verilen testleri yapmaya ncap daha yeni başladı ve asıl test Burdur araç icin. Uzatmayayım fazla iyi forumlar :)

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu ana r-link 2'de iphone telefonlara özel bir mönü var ve siri çalışıyor. buna dayanarak car playin güncelleme ile çalışmaması için hiç bir sebep görmeiyorum. Eğer çalışmazsa kasıtlı olarak yapılabileceğini düşünüyorum.

Ben böyle bir menü bulamadım. Yardımcı olur musunuz ? R-Link2 var bende.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rlink2 Car Play ve ios özelliği

Benimki 2015 kadjar sizin dediginiz menuye 1,5 senedir bende rastlamadim. Nerede acaba.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

şEnOlSRHN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün itibariyle Yalova Renault servisine gittiğimde CarPlay özelliğinin şu anda 2017 yılı içinde üretilen yeni araçlarda olacağını ve şu anda herhangibir geçmişe dönük olarak güncelleme çalışması olmadığı bilgisini verdiler malesef bide şöyle benim gibi 2017 model olupta 2017 ninn başında şubat mart gibi alanlar için söyleyeyim malesef onlarda 2016 yılı içinde üretildiği için yeni üretim 2017 model yılı olarak sayılmıyormuş

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce apple sitesinde Car Play destekleyen cihazlar listesini gördüğümde beynimden vurulmuşa döndüm. Teknolojiye tutkun biri olarak arabayı almama sebeplerinden biri olabilirdi. Bir Opel bir Peugeot olamadın be Renault.
3c6403b6a68aefb976b8466222c7d5d2.jpg

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varmis iste siz eski kadjarmi almayi dusunuyordunuz ?

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varmis iste siz eski kadjarmi almayi dusunuyordunuz ?

Evet 2017 ve sonrası destekleyecek gibi görünüyor. Bende 2016 Ekim ayında aldığım araç var. Durum böyle olunca üzülmemek elde değil.
2b7fdea9511ed4f4e18e0d0b5a54434f.jpg