Megane 4 uzun dönem tecrübeleriniz

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlanlarda var sürüş paket, kontrol paket, cam tavan, 18 jant, stepne... Pazarlık edince 470 480 bandında bulabilirsin... Hatta kendi aracımı değiştirip bunu alabilirdim ama kredi çekmek istemiyorum. Arayınca bulunuyor kardeşim... Sidik yarıştırmak ne alaka... Sana Tarkandan Geçcek şarkısını ithaf ediyorum. Rahatla biraz burası forum...
Tamam sana kolay gelsin. Dediğin fiyatlarda bulursan al. 👍🏼

muska35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
burda bazı salaklar vardı ben ilk çıktığında megane 4 ü eleştirdim diye megane 3 var diye kendi aracı eski kasa oldu diye pislik atıyor diyen ama kendileride daha sonra megane 4 deki ( özellikle sedan olanlar ) eksikleri zayıflıkları görüp hayıflandılar şimdi megane 5 e-tech geliyor şimdi biri ona laf etse bende aynı yorumu yapayım o halde
not: şuan megane 3 sahibi değilim bende megane 4 binicisiyim bunuda not düşeyim.

Insanimizin tipik ozelligi en iyi mal kendinin mali. Eger onun sahi oldugu birseyi elestirirsen direk savunmaya geciyor. Arastirmak dogrusunu ogrenmek bilmek bazen insanlarin isine gelmiyor. Baksan sorsan 1.3 tce motoru bile renonun kendi urettigine inanan bunu savunan bir cok insanla karsilalir forumda cunku arastirmamis

@bigbrother yalan borcun olmayabilir yalan soylensede umrumda olmaz sonucta herkes kendine soyler soyledigini. he sunu da atlamamak gerekli bizim sehiricinden kastimiz trafik dur kalk akmayan yol yani he sen diyorsan trafik olmauyan 60 70 km sabit hizla olur onu ben sehirici saymam buradaki bir cok kisi de saymaz :)

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Insanimizin tipik ozelligi en iyi mal kendinin mali. Eger onun sahi oldugu birseyi elestirirsen direk savunmaya geciyor. Arastirmak dogrusunu ogrenmek bilmek bazen insanlarin isine gelmiyor. Baksan sorsan 1.3 tce motoru bile renonun kendi urettigine inanan bunu savunan bir cok insanla karsilalir forumda cunku arastirmamis

@bigbrother yalan borcun olmayabilir yalan soylensede umrumda olmaz sonucta herkes kendine soyler soyledigini. he sunu da atlamamak gerekli bizim sehiricinden kastimiz trafik dur kalk akmayan yol yani he sen diyorsan trafik olmauyan 60 70 km sabit hizla olur onu ben sehirici saymam buradaki bir cok kisi de saymaz :)

Şehir içinde sen sürekli dur kalka mı giriyorsun? Hiç çevre yolu yok mu? Yada pazar günü de mi her yer tıkabasa dolu?

Sana şöyle diyeyim, benim ortalama hızım 32km/s yani şehir içi 6-6.5lt yakarken demek ki 20 ile de gittiğim oluyor, 80 ile de gittiğim oluyor. Yani sürekli 60 yada 70 ile gitmiyorum. Demek ki tutturabiliyorum... Burası Ankara... İstanbul'da belki 8lt yakacağım onu bilemem ama benim yaşadığım şehirde benim gerçeğim budur. Peşin peşin itiraz etmene gerek yok. Dur önce bir dinle...

Son düzenleme:

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
burda bazı salaklar vardı ben ilk çıktığında megane 4 ü eleştirdim diye megane 3 var diye kendi aracı eski kasa oldu diye pislik atıyor diyen ama kendileride daha sonra megane 4 deki ( özellikle sedan olanlar ) eksikleri zayıflıkları görüp hayıflandılar şimdi megane 5 e-tech geliyor şimdi biri ona laf etse bende aynı yorumu yapayım o halde
not: şuan megane 3 sahibi değilim bende megane 4 binicisiyim bunuda not düşeyim.

Evet kardeşim nedense en iyi hep dci motor vs yorumları yapılıyor... Bana komik geliyor. Ben hepsini kullandım ve dizelden benzinliye geçtim. Dizelin artık avantajı kalmadı. Eskiden benzinden yüzde 30 40 ucuzdu ama şimdi benzini geçti zaten dizel uzun vadede daha pahalı olacak çünkü çevreyi daha çok kirletiyor...

Her neyse nedense biz millet olarak medeni bir şekilde tartışıp konuşamıyoruz. Ben burada her söylenen fikri kabul etmek zorunda mıyım? Evet hayırlı olsun o arkadaşa 2016 model icon almış. Ben üzerine 60 70 bin TL daha koyar, gider garantili 2020 model benzinli olanını alırdım diyorum, bunda ne var?

İnsanlar çok garip nedense... herkesin fikrine yorumuna saygı duymak lazım...

Son düzenleme:

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
1.5 dci de ortalamam 3.6 oldu bandırma bursa yolunda
Benim sana yalan borcum mu var? Ben 6.5lt yakıyorum üstelik kışın... Yazın 6ya bile düşüyor. Kullanmasını bilirsen olur. Sürekli gazlarsan olmaz tabi doğal olarak... Taksici dediğin adam bolca dur kalk, rölanti yapar... Ben bunları yapmıyorum ki tabi taksici benden fazla yakacak. 1.5 dci ortalamaları bile 5in altında düşmez takside... Ben 3.8lt yakmış adamım dci motorla... Şehir içi...

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
1.5 dci de ortalamam 3.6 oldu bandırma bursa yolunda

Evet düz yolda 90-100 km hızla 3.6 tutturulabilir... ben şehir içi 3.8lt'yi yakalamıştım ama o 1.5 dci 90'lık motordu... Yine de dci az yakan sorunsuz bir motor. Ben çok memnundum. Ama dizelin üst devirlerdeki isteksizliği ve gürültüsü hoşuma gitmiyordu. Fiyat avantajı da kalmayınca benzinliye geçtim.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
evet araba 90'lık clio idi. 100 sabit. dizel motor düşük hızlarda ve yokuşta güzel. benzinli motor devirlendikçe uzuyor. bende benzinli taraftarıyım.
Evet düz yolda 90-100 km hızla 3.6 tutturulabilir... ben şehir içi 3.8lt'yi yakalamıştım ama o 1.5 dci 90'lık motordu... Yine de dci az yakan sorunsuz bir motor. Ben çok memnundum. Ama dizelin üst devirlerdeki isteksizliği ve gürültüsü hoşuma gitmiyordu. Fiyat avantajı da kalmayınca benzinliye geçtim.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
06.11.2018 yılında 1.5dci edc sedan almıştım ve hala kullanıyorum. Eski aracım jetta 1.4tsi dsg idi. Megane 4 ile negatif bir tecrübem daha olmadı şükür. Bazı kabin içi gözlerin eksikliği haricinde jettayı aramadım açıkçası. Üstüne yakıt tasarrufu çokta mutlu etti beni.
Ben öyle sakin sayılacak bir kullanıcı değilim. Otobanda hız sınırları ve toleranslar dahil kullanarak 132km ile giderim. Ceza yemeyeceğim otobanlarda 130-170km arası takılırım. 110 luk bölünmüş yollarda da yine toleransı da kullanarak 120km ile giderim. Aldığım günden beri gördüğüm en yüksek yol pc değeri 5.9 oldu.
Sırf denemek için de 90-100km arası gittiğimde oldu. 100km yi hiç geçemediğim denemede 3.6 yaktı araç :)
100km cc arada 110 gittim 4.0 yaktı. Dci motor candır.

Dci'den vazgeçersem birgün octavia 1.0 e-tec için olur sanırım..

ff99543ab2f0d9e9cf5c2efcb2bb21ed.png

b6eed59f6337210207d75ea4ffd48d5b.png

7c483e8a7093a0774dfeb06ab1ec55cb.png

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

Son düzenleme:

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
06.11.2018 yılında 1.5dci edc sedan almıştım ve hala kullanıyorum. Eski aracım jetta 1.4tsi dsg idi. Megane 4 ile negatif bir tecrübem daha olmadı şükür. Bazı kabin içi gözlerin eksikliği haricinde jettayı aramadım açıkçası. Üstüne yakıt tasarrufu çokta mutlu etti beni.
Ben öyle sakin sayılacak bir kullanıcı değilim. Otobanda hız sınırları ve toleranslar dahil kullanarak 132km ile giderim. Ceza yemeyeceğim otobanlarda 130-170km arası takılırım. 110 luk bölünmüş yollarda da yine toleransı da kullanarak 120km ile giderim. Aldığım günden beri gördüğüm en yüksek yol pc değeri 5.9 oldu.
Sırf denemek için de 90-100km arası gittiğimde oldu. 100km yi hiç geçemediğim denemede 3.6 yaktı araç :)
100km cc arada 110 gittim 4.0 yaktı. Dci motor candır.

Dci'den vazgeçersem birgün octavia 1.0 e-tec için olur sanırım..

ff99543ab2f0d9e9cf5c2efcb2bb21ed.png

b6eed59f6337210207d75ea4ffd48d5b.png

7c483e8a7093a0774dfeb06ab1ec55cb.png

Sent from my RMX2061 using Tapatalk

dCi’yi anlatmaya gerek yok hocam bilen biliyor teşekkürler.

Son düzenleme:

Quicksand

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar daha önce de bazılarını yazdığım, bir takım sorun olduğunu düşündüğüm şeyler gözlemliyorum. Aynı sorunları tecrübe eden ya da fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.
Aracım 2021 Megane Joy 1.3tce edc şu an 8500kmde.

1) araç 15km/h civarı ve 45 km/h hızlarda, düz yolda, hız sabit kalacak oranda ayak gazda yol alırken araçtan sürtünme sesi geliyor, yoğunluklu olarak bahsettiğim hızlarda oluyor. Bahsettiğim gibi yokuş inişi çıkışı vs değil, kompresör sesi değil. Boşa alınca yok oluyor. Bu durumu aracı aldığımda da duymuştum fakat ilk olarak araç 400km de servise gösterdim, normaldir parçalar alışır 20bin km kadar kullanın zaten bir sorun ise kendini belli edecektir ve sesler artacaktır dediler. Bende 20bin ne kardeşim 500bin km kullanın sorun olursa getirin deseydin bari dedim neyse diyelim.. Seste artma yada azalma yok ama duyuluyor ve rahatsız ediyor.

2) Daha önce bu konuda da servise götürdüm.o zaman da abuk sabuk bir cevap vermişlerdi. Konu şu, Araçta motor devri ile birlikte frekansı değişen ince bir gürültü var bunu da aracı alırken takılan Necvox marka multimedya ekrana bagladım muhtemelen elektriksel ve kablolama ile ilgili bir durum olabilir ses hoparlörlerden geliyor diye düşündüm. Servis bana eski radyonu getir takıp deneyelim dedi. onu da oğlan letgodan satmıştı vs... Sonuçta siz servis olarak böyle tak çıkarla mı iş hallediyosunuz dedim,hadi öyle olsun tamam sizde radyo yok mu takıp deneyecek de benden istiyorsunuz vs bir ton konuşma geçti. O ses de hala devam ediyor. Bahsettiğim ses klima yada kaloriferi açınca çoğalıyor. sanki hafif bir rüzgar sesi gibi. Elektrik yükü ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

3) Son zamanlarda duyduğum bir ses olan sanıyorum 2 den 3 geçerken çıkan bir ses yada 1den 2 ye. Tabiri caizse viuyyk diye bir ses geliyor vitesi geçerken, bu ses yoğunluklu olarak motor henüz yeni çalışmışken oluyor. Örneğin otoban gibi hızlı bir yola katılacaksınız biraz agresif bir hızlanma gerekiyorsa bu ses çok daha net duyuluyor.

4) Rampa kalkışlarında titreme yapıyor, bazen geri kaçırıyor. Start stop hız sıfıra düşmeden aracı stop ettiriyor, arabayı çalıştırıp start stopu kapatıyorum çünkü düzgün çalışmıyor (buna hata var dediler, yazılım hatasıymış hepsinde varmış, düzeltilecekmiş yazılım bekleniyormuş, öylemi değil mi cevabı sizden bekliyorum) Serviste taktıkları yağmur sensörü kafasına göre çalışıyor bazen 1 damla yağmura son sürat çalışıyor bazen sel giderken çalışmıyor.

5) dur kalk trafikte şanzımandan olduğunu tahmin ettiğim tıkırtı sesleri geliyor. Kırmızıda duracaksınız biraz erken durdum 1 metre daha gideyim ayağınızı frenden çekiyosunuz sanki bişey birikmiş de fışkırıyomuş gibi araba şaha kalkıyor.

6) fren pedalı lambur lumbur sallanıyor. Gittim serviste 0 araçlarınkine baktım onlarınki de sallanıyor.

7) hali hazırda yakıt tüketimim 9.7lt 8500 km nin ortalamasıdır. içinde iki istanbul izmir bi istanbul tekirdağ gidiş dönüş var. ortalama hız 35km. sanki 3000motor yarış arabası kullanıyorum.

Bu bahsettiğim herşeye servis normal diyor. Sanki ben daha önce hiç araç kullanmamışım, başka marka araçlara hiç binmemişim, yada onlar normal değildi de bu normalmiş gibi anlatıyor servis. Afedersiniz bu araç durup dururken takla atıyor desem evet abi taklacıdır bizim araç normaldir atar diyecekler.

Araçtan acayip soğumuş durumdayım. Bu fiyata böyle bir araç çok yazık gerçekten, tez zamanda satıp kurtulacağım o ayrı da düzeltilebilir durumlar var ise bakım zamanı servise şu şurdan olabilir bu burdan olabilir diye akıl vermekte fayda var. Renault servislerinin çok bilgili olduğunu düşünmüyorum. yağ değiştirme ve polen filtresi değiştirme ustası çoğu...

Görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.