boks

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yiğit kardeşim paylaşımın için teşekkürler..gerçekten yol gösterici olmuşsun.Bendede her iki kelebekte aynı sorun var birini geçen hafta sonu yaptım diğeri ise henüz olmadı motorda bi sıkışma var motoru toplayıp kapatınca iki üç kez çalışıyor sonra yine kalıyor :( ne yapabiliriz? dişli gurubu sağlam kırık yok yağını temizledim, elektriksel bir sorunda yok..

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emeğine saglık kardeşim:eyv bu konu evrene çok yarayacak:D

x-fade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buraya üye olmadan ve bu konuyu görmeden yeni aldığım coupenin kelebeğini söktüm, arkadaş güzel anlatmış fakat ben daha değişik bir yöntem kullandım. Kelebek camı söktüm, yan döşemenin motor tarafına gelen kısmındaki tırnakları çıkarıp döşemeyi sökmeden motoru çıkardım. Daha hızlı ama daha zor bir yöntem. Motorda problem yoktu ama dişlilerden birinin tırnağı kırılmış. O dişliden bulamadığımız için kırılan tırnağın yerine geçici olarak japon yapıştırıcısıyla tırnak yarattım, idareten kullanıyoruz. Ankara'da kelebek ilgili sıkıntıları olan arkadaşlar pm ile bana ulaşabilirler.

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buraya üye olmadan ve bu konuyu görmeden yeni aldığım coupenin kelebeğini söktüm, arkadaş güzel anlatmış fakat ben daha değişik bir yöntem kullandım. Kelebek camı söktüm, yan döşemenin motor tarafına gelen kısmındaki tırnakları çıkarıp döşemeyi sökmeden motoru çıkardım. Daha hızlı ama daha zor bir yöntem. Motorda problem yoktu ama dişlilerden birinin tırnağı kırılmış. O dişliden bulamadığımız için kırılan tırnağın yerine geçici olarak japon yapıştırıcısıyla tırnak yarattım, idareten kullanıyoruz. Ankara'da kelebek ilgili sıkıntıları olan arkadaşlar pm ile bana ulaşabilirler.
üye tanıtıp kısmında kendini bi tanıt

makinaci8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadlar merhaba benim aracım 98 model bu araca yukardaki sistemi uygulayabilirmiyim yani kelebek camını açılır hale getirebilirmiyim orjinalinde yok

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın 1.6 ise olmaz

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yiğit kardeşim paylaşımın için teşekkürler..gerçekten yol gösterici olmuşsun.Bendede her iki kelebekte aynı sorun var birini geçen hafta sonu yaptım diğeri ise henüz olmadı motorda bi sıkışma var motoru toplayıp kapatınca iki üç kez çalışıyor sonra yine kalıyor :( ne yapabiliriz? dişli gurubu sağlam kırık yok yağını temizledim, elektriksel bir sorunda yok..
en üst dişlinin yönünü iyi kontrol etmeniz gerekir ve motrun ayakları tam oturuyormu?

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadlar merhaba benim aracım 98 model bu araca yukardaki sistemi uygulayabilirmiyim yani kelebek camını açılır hale getirebilirmiyim orjinalinde yok
olmaz diye bir kaide yok ama baya masraflı olur 2 adet motor 2 edet yeni cam ve fitil 2 adet camı tutan parça elektrik tesisatı ve butonlar servis fiyatı ıle sıfır parcalar 2000tlyı bulur ama cıkma olarak yapabılırsınız anlayacağınız gibi fantazi bir iş

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel olmuş anlatım ellerinize sağlık.

Bende de sağ kelebek bazen çalışıyor bazende çalışmıyordu, dün el attım koltukları sökmeden kelebek camını söktüm,ön emniyet kemerini söktüm, arka koltuğu yatırdım, arka kelebek camı tarafındaki plastik aksamın tırnaklarını dikkatlice çıkarttım. Elim uzanacağı kadar araladım ve motora ulaştım söktüm, gres yağını yeniledim, elektrik aksamı yağ içindeydi, iyice temizledim (bazen çalışıp bazen çalışmaması kesinlikle bu yüzdendi) şimdi sapasağlam çalışıyor.

Yol gösterdiğiniz için teşekkürler.