Megane Coupe 'Tavan Çıtası Sorunu' yardım!

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

Megane 1'lerin tavan çıtası atması sorununu sanıyorumki bilmeyenimiz yok. Bu sorun benim aracımda da mevcut. her ikisinin kenar kısımları kalkmıs durumda. Servis sıfırı için (çifti) 400 tl gibi bir parça fiyatı verdi. şaka gibi :) özellikle makyajlı kasada tavan çıtaları çok fazla atıyormuş. 99 öncesinde çıta içinden çelik kalıp geçiyormuş. onlarınki daha sağlam, dedi servis yetkilisi. üretici firmalar nereden kısacağı şaşırıyor, rezalet..

bu sorun başına gelmiş ve bir şekilde çözüm bulmuş arkadasların önerilerini bekliyorum.

şimdiden teşekkürler

saygılar

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun ben de de var ..çözüm ise ya yenisini almak ya da kardeşimin arabasının eski sahibi profil çıta yaptırmış ..ondan yapmaktır

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim derdin 00-03model makyajlı kasaların hepsinde var malesefki bunun tek çözümü 98-99 kasa tavan
bandı almak ben öğle yaptım büyük bir derten kurtuldum ama maise gittiğinizde 99kasa için isteseniz bile yeni tavan bandı veriyorlar
oyüzden kazalı arabaları ve çıkmacıları takip ediceksin mecburen

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavan çıtası garantili faturalı sıfır!!! 255TL
normal fiyatı 400 e yakın mert için alıcaktık bana iskonto yaptı servis ama almadık...

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında, en güzeli çıta yerlerini doldurtup, boyatmak olur herhalde. tertemiz, mis gibi ..de tavana yazık :S

kardeşim derdin 00-03model makyajlı kasaların hepsinde var malesefki bunun tek çözümü 98-99 kasa tavan
bandı almak ben öğle yaptım büyük bir derten kurtuldum ama maise gittiğinizde 99kasa için isteseniz bile yeni tavan bandı veriyorlar
oyüzden kazalı arabaları ve çıkmacıları takip ediceksin mecburen

pert araçtan sökülen çıtalar takıldıgında cuk oturacak mı peki?

tavan çıtası garantili faturalı sıfır!!! 255TL
normal fiyatı 400 e yakın mert için alıcaktık bana iskonto yaptı servis ama almadık...

evet bende 400 lira fiyat aldım (gecen sene). son care alternatif olarak aklımda, tesekkurler

Moderatörün son düzenlenenleri:

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pert araçtan sökülen çıtalar takıldıgında cuk oturacak mı peki?

99 kasanın tavan bandında ortada metal bir kanal var tam otursun dıye olakı o yamuldu 5dk düzeltmeyle takabilirsiniz

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağlam çıta araçta söküldüğünde deformasyona ugramıyor mu yani? + bu çıtayı normalde de sadece tırnaklar mı tutuyor, yapışık değil mi tavana? 98 meganlara bakıyorum taş gibi duruyor. bizimkiler gibi elle tutunca gelecek gibi degil..

anladım.. çıkmacıları araştırmak lazım

teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fibercide oraya göre sıfıra sıfır bi çıta yapılıp silikonla yapıştırılıp araç renginede boyanabilir..bendede aynı sorun var bigün kaldırp atıcam...

egegunesi

Aytaç ATEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen aldım Ankarada.Şaşmaz evrenler oto. tanesi 145 tlydi. Kenar kısımları orjinaline göre daha kalın ve kıvrık gibi.Orjinali kalkarken bunlar daha yapışık duruyor kaportaya.