Megane Coupe 'Tavan Çıtası Sorunu' yardım!

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimkilerde sıkıntılı..kaskodan değiştiricem artık tanesi 200 lira civarı 2 si 400 e geliyor..bozdurucam kaskoyu napalım:)
kasko sirketine göre deişiyo da belli bir miktara kadar kasko bozulmuyo diye biliyorum 500 750 fln o civarlardaki işlemlerde bozulmuyo kasko varsa hiç bekleme bence abi :)

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen servise sordum çalındı diye rapor tuttur hallederiz dediler..daha öncede yapmışlar birçok araca:)

bakalım bir ara halledicem bu işide...

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bu tavan ctalrı adamı kastırıyo :) benmde ctann önndeki sonlama takozunu çalmışlar :) düşmüş olma ihtimalı yok diye düşünüyorum :D

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Megane İDE'dede kenarlarda hafiften kalkma var ancak orta kısmı boylu boyunca yapışık vaziyette yalnız dış kenarlarda hafif kalkma var o çıtalar bence gereksiz atraksiyon yapmışlar kafalarına göre o olmasa araba çok daha estetik görünür bence aslında uyacaksın şeytana içini doldurup boyatacaksın ortadda sorun kalmayacakişte plastik olduğu için zmanla atma yapıyor yukar doğru açılma yapıyor dış kenar kısımları boylu boyunca onlara bi çözüm bulmamız lazım...

ilkay.gmf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhabalar
Ben İlkay Okay (Bay) makine müh. 2007 den beri 2001 magene m var 130 binde . ilk aldığımda arka kapı kolu kırılmıştı yine o zaman 55 tl gitmişti yerli sanayi olmadığı için. şimdide alt tarafı bir çıta için 165 tl istiyorlar. Arkadaşın ankara yıldızda gördüğü çıta gitmemiştir hala umarım :) cumartesi araştırcam. Bakalım onlar ne kadar fiyat çekeçekler

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstü kısmının genişliğinde alüminyum lama 1.2 mm kalınlığında kestirip yapıştırın çıtanın üst kısmına birdaha yamulma kalkma yapmaz birde siyaha veya arabanın rengine boyayın oldu bitti hatta güzel folyoda kaplanır ..

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim Megane İDE'dede kenarlarda hafiften kalkma var ancak orta kısmı boylu boyunca yapışık vaziyette yalnız dış kenarlarda hafif kalkma var o çıtalar bence gereksiz atraksiyon yapmışlar kafalarına göre o olmasa araba çok daha estetik görünür bence aslında uyacaksın şeytana içini doldurup boyatacaksın ortadda sorun kalmayacakişte plastik olduğu için zmanla atma yapıyor yukar doğru açılma yapıyor dış kenar kısımları boylu boyunca onlara bi çözüm bulmamız lazım...
senn ide nin çitaları metal deil mi?

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İDE lerin değilde 2000 öncesi coupe lerin içinden çelik tel gibi bişey geçiyormuş. O sebeple daha sağlammış sanırım. Evren abinin İDE sinde de vardı kenarlarda hafiften açılmalar. Maalesef 1 kasa megane ların hastalığı işte. 2000 öncesi megane larda tavan çıtası hırsızlığı çok oluyor bi tanıdığında başına gelmişti.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İDE lerin değilde 2000 öncesi coupe lerin içinden çelik tel gibi bişey geçiyormuş. O sebeple daha sağlammış sanırım. Evren abinin İDE sinde de vardı kenarlarda hafiften açılmalar. Maalesef 1 kasa megane ların hastalığı işte. 2000 öncesi megane larda tavan çıtası hırsızlığı çok oluyor bi tanıdığında başına gelmişti.
benim çitalarım komple metal içte tel faln deil :D direk metal yapmış adamlar :D sapa saglam duruyo da ön arka sonla takzları plastik onun birini çaldılar gecenlerde :D

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki 2000 öncesi sedanların çıtaları metalmi acaba bilen varmı..eger metalse onlardan bulmak lazım çıkmacılarda...