Megane Coupe 'Tavan Çıtası Sorunu' yardım!

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçen aldım Ankarada.Şaşmaz evrenler oto. tanesi 145 tlydi. Kenar kısımları orjinaline göre daha kalın ve kıvrık gibi.Orjinali kalkarken bunlar daha yapışık duruyor kaportaya.

kardeşim foto çekersen paylaşırmısın bakayım nasıl olmuş:eyv

wetx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun 3 gün önce silikpn çekerek çözdüm eskisinden sağlam oldu tavsiye edebilirim. ama kaliteli silikonlardan ala ısıdan etkilenmeyen ani sıcaklık değişikliklerine dayanıklı olanlardan.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işlem sonrası resimleri paylaşır mısın

silikonu sürdükten sonra kuruyana dek çıtaları bantlamam gerekir. birde sürerken her yere bulaşıyor :) acaba daha pratik ve sağlam olan sıcak silikonu kullansam nasıl olur? fikri olan arkadaşlar var mı?

sıcak silikonu sürdükten sonra taşan yer olursa kuruduktan hemen sonra tık tık diye kaldırıp atabiliyorsun. hani olmasa-tutmasa dahi, kalıntısı yok..

Moderatörün son düzenlenenleri:

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yalnız o çıtaların altındaki olugu doldurmadan yapman lazım yoksa yagmurda sıkıntı olur..suyun ordan akışını kesmemek gerekli:)aynı zamanda su olugu orası...

ilkay.gmf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavan çıtası

Benimkide 6 ay emanet takılıdı. geçenlerde düşürdüm. yedek parçaçıyı aradım 165 fiyat çekti. haftasonu sanayiye gideçem cıkma arayaçağım bakalım bulabilçekmiyim :S

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben sonunda sinir olup kaldırıp attım. 4-5 aydır yok çıtalar.. renk siyah olduğu için gözede batmıyor..

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en saglamı ide tavan ctası bulabilseniz böle bir sorun yaşamazsınz bidaha ankara yıldız sanayinde 2 tane perte ayrılmış ide vardı duruyosa bi bakın isterseniz (ide nin tavan çıtası metal ve atma yapmıyo kesinlikle )

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimkide 6 ay emanet takılıdı. geçenlerde düşürdüm. yedek parçaçıyı aradım 165 fiyat çekti. haftasonu sanayiye gideçem cıkma arayaçağım bakalım bulabilçekmiyim :S

hoşgeldiniz üye tanıtımlarından kendinizi tanıtırsanız seviniriz keyifli forumlar:eyv

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimkilerde sıkıntılı..kaskodan değiştiricem artık tanesi 200 lira civarı 2 si 400 e geliyor..bozdurucam kaskoyu napalım:)