Megane II Rs Lpg Dönüşümü

MeganeSport

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İvedik org. san. 88 oto sanayi sitesi 1.bölge. sistem otogaz dukkanın adı çatısında kocaman atiker yazıyor. gideceğin zaman haber ver beraber gıdelım hem tanısmıs oluruz hemde referans olur ;)

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla megane rs e tüp takan adam 100binde motor yapmayı goze alsın
su an zaten bir cok megane rs 100 bin uzerinde ve belli bir eskiliğe sahip ozamanda bu rakam kabaca 50bine iner lpg takıldımı
megane rs e zaten ust devirlerde benzin yetmiyor bir de lpg takınca pistonlar adeta kavruluyor arabalara yazık oluyor
ha dersinizki ben 5000 deviri gecmem o zaman ayrı

TunaRs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Perşembe gitmeyi düşünüyorum uyuyor mu sana Mehmet abi? Atiker mi takıyor adamlar sadece? Atikerse gitmiyeyim boşa :D Aytığ abi haklısın fakat işçişik + lpg kalitesi bunu önleyemez mi? Düzenli kontrollere gittikten sonra önlenir gibi geliyor bana.

MeganeSport

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok prisn brc flan hepsı var dıkkatını cekmesi açısından söledim çatısında kocaman atıker yazıor dıe

TunaRs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hah tamamdır :) 1.30'da dersim bitiyor 2 gibi oralarda olucam ben büyük ihtimalle.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
işçilik uyum sagalamaması ayrı bir seyde lpg bu arabada piston eritiyor uzun vadede
yani lpgyide gec bu arabada az yakıt cok ısınma demek cok ısınmada direk piston ve segmana zarar veriyor
ki zaten lpgnin calısma sıcaklıgı benzine gore cok daha yuksek

Furkann

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şaşmazda görgülü full servis lpg var orada taktırdım ben corollaya BRC marka cok memnunuz :) Orayla da görüş istersen Çetin görgülü var oranın sahibi veya Murat usta var onunla görüş derim ;)

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işçilik uyum sagalamaması ayrı bir seyde lpg bu arabada piston eritiyor uzun vadede
yani lpgyide gec bu arabada az yakıt cok ısınma demek cok ısınmada direk piston ve segmana zarar veriyor
ki zaten lpgnin calısma sıcaklıgı benzine gore cok daha yuksek

Aytuğ Emmi nin dediklerini Dikkate alın derim.
ama 1 sene kullnırım satarım benden sonraki düşünsün dersen başka.
LPG ye karşı değilim ama bu araca yazık

TunaRs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ona uygun aparatlar yüzünden zaten fiyat bu kadar artmıyor mu? Yani tamam illa ki benzin değil ama ömrü de bu kadar yarı yarıya etkileyecek mi? Ben daha hazırlıktayım okul bitene kadar rs'le devam edicem. Arada sırada okula gitmek için ya da haftasonu gezmek için almış olsam taktırmam fakat günlük de kullanıyorum kaçarı yok 4 yıl benzinle gidip gelemem.
Furkan Görgülü'nün telefon numarası ya da internet sitesi vs var mı yollayabileceğin?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 wideband taktırman lazım. sonrada lpg ayarını afr kontrolünde yapman lazım güçlü turbolu araçlarda malesef. widebandsız sıkıntı olur. çünkü benzinli araca göre lpg nin afr tablosu biraz farklı. ve onu lpgcilerin yüzde 98i bilmez. ama ankarada afr izleyerek lpg ayarı yapan birini duymuştum ismi aklıma gelmiyor.

yurtdışında gaz işiyle güç alan bile var ancak dediğim gibi widebandsız olmaz. gazdayken yüklenmezsen gezersin bi sıkıntı olmaz. ama gaza gelme derler ya. gazdayken gaza gelme. benzine al öyle sık sıkacaksanda.

afr ayarı doğru yapılırsa. rolantide 15-16 arası. kesiciye yakın 11e yakın olursa eğer hem motor lambası yanmaz. hemde araç kırmaz. hatta lpg 110 oktan filan çıkarıyoruz. yani afr doğru yapılırsa aracın benzinli halinden uzun ömürlüde olabilir.