Megane II Rs Lpg Dönüşümü

TunaRs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyv Aytaç abi.
Gökhan abi araştırayım ben bu wideband olayını :)

MeganeSport

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardesım kim nereyı önerdiyse hepsıyle görüş aklına en cok yatan yereyaptır arastırdıklarının ve tecrübe sahibi kişilerin görüşlerini ihmal etme bence =)) gökhan abi güzel konusmus cunku =))

TunaRs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen ona bakıyorum şimdi forumlardan :) Bi çok yere sorup para/kalite olarak en uygununa yaptırmayı düşünüyorum işte hadi bakalım :)

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mavidenizlerde Mahir abi var.Beni hatırlarmı bilmiyorum 1.5 sene önce bikaç kez gitmiştim.Bi arkadaşımın kuzeni.Onu bulursan yardımcı olur.

Bu arada atiker funları gene her konudaki gibi atiker taktır sorunsuz önemli olan işçilik falan diycekler diye korkuyorum şuan :aytuğ :aytuğ

atiker taktır son derece sorunsuz ben şu an kullanıyorum :D

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecende konusmustuk Tuna, uc kurus fazla ver Prins taktir. Kafan rahat olur..

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 wideband taktırman lazım. sonrada lpg ayarını afr kontrolünde yapman lazım güçlü turbolu araçlarda malesef. widebandsız sıkıntı olur. çünkü benzinli araca göre lpg nin afr tablosu biraz farklı. ve onu lpgcilerin yüzde 98i bilmez. ama ankarada afr izleyerek lpg ayarı yapan birini duymuştum ismi aklıma gelmiyor.

yurtdışında gaz işiyle güç alan bile var ancak dediğim gibi widebandsız olmaz. gazdayken yüklenmezsen gezersin bi sıkıntı olmaz. ama gaza gelme derler ya. gazdayken gaza gelme. benzine al öyle sık sıkacaksanda.

afr ayarı doğru yapılırsa. rolantide 15-16 arası. kesiciye yakın 11e yakın olursa eğer hem motor lambası yanmaz. hemde araç kırmaz. hatta lpg 110 oktan filan çıkarıyoruz. yani afr doğru yapılırsa aracın benzinli halinden uzun ömürlüde olabilir.

bence bu yorum kesinlikle dikkate alınmalı

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 wideband taktırman lazım. sonrada lpg ayarını afr kontrolünde yapman lazım güçlü turbolu araçlarda malesef. widebandsız sıkıntı olur. çünkü benzinli araca göre lpg nin afr tablosu biraz farklı. ve onu lpgcilerin yüzde 98i bilmez. ama ankarada afr izleyerek lpg ayarı yapan birini duymuştum ismi aklıma gelmiyor.

yurtdışında gaz işiyle güç alan bile var ancak dediğim gibi widebandsız olmaz. gazdayken yüklenmezsen gezersin bi sıkıntı olmaz. ama gaza gelme derler ya. gazdayken gaza gelme. benzine al öyle sık sıkacaksanda.

afr ayarı doğru yapılırsa. rolantide 15-16 arası. kesiciye yakın 11e yakın olursa eğer hem motor lambası yanmaz. hemde araç kırmaz. hatta lpg 110 oktan filan çıkarıyoruz. yani afr doğru yapılırsa aracın benzinli halinden uzun ömürlüde olabilir.

Ankarada Afr gözlemleyerek ayar yapan yer quattro garage. Ama hakkını da ister arkadaş bütceyi olabildiğince düşük tutmaya çalışıyo :)

http://www.quattrogarage.com/

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara şaşmazda ÇAŞ renoya taktırdım lovato 2,250ye mal oldu yaklaşık 4000km yol yaptım ne bir sıkıntım var ne şikayetim taktırmadığım günlere yanıyorum sadece:) şiddetle tavsiye olunur.

purmol

Bilgi Girilmemiş
Mavidenizlerde Mahir abi var.Beni hatırlarmı bilmiyorum 1.5 sene önce bikaç kez gitmiştim.Bi arkadaşımın kuzeni.Onu bulursan yardımcı olur.

Bu arada atiker funları gene her konudaki gibi atiker taktır sorunsuz önemli olan işçilik falan diycekler diye korkuyorum şuan :aytuğ :aytuğ

Atiker nedir al aygaz tüp ü koy bagaj a güzelce çek tesissat ı işçiliğin iyiyse 10 kuruş yaktırırsın arabaya vallaha hiç bi sorunda çıkmaz kendi elinle yaptığın için motor a da gram zararı yok ve performans kaybı da yaşamazsın hehehehe

Şaka bir yana araştırıp taktırmak lazım yani fiyat ucuz diye hemen gidip taktırırsan ileride başına ne geleceği belli değil