Megane III EDC Vites Kutusu Hararet ve kontrol, Yokuş Kalkış Desteği Kontrol Uyarısı

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artık eskisi gibi değil. Yarı araba yarı bilgisayar ileri teknoloji araçlar kullanıyoruz. Bu tip önemli noktaları kurcalamamak/kurcalatmamak lazım diye düşünüyorum. Yağ, filtre değişimi filan anlarım, eli yatkın olan müsait yeri olsa parçaları alıp kendi bile yapar. Ama triger, şanzıman, bilgisayar vs. bakımları servis dışını düşünmem şahsen. Hassas ve tecrübe/eğitim isteyen konular. Servisler bunun eğitimini alıyor ve sürekli bunlarla uğraşıyor. Bu konuda fiyatlar arası uçurum büyük evet ama neyse ki Mais bu konuda yardımcı oluyor müşteri memnuniyeti ile. Sonuçta araçlarımız daha yeni, garantisi bitti diye 3-5 bin TL ödetmezler. Parça ve işçilik garantisi de artısı. Yarın sorun çıktığında karşımızda muhattabımız var. Çıkmacıdan alacağımız parça ne kadar dayanacak peki? Bir de bu risk var. Benim düşüncem böyle.

Bende servs taraftarıyım zaten.. Fiyatlar insanı korkutuyor malesef.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende servs taraftarıyım zaten.. Fiyatlar insanı korkutuyor malesef.

Aynen katılıyorum. Fiyatların makul seviyelere çekilmesi lazım.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üst üste yaşanan bunca aksilikten sonra inanın aracıma zevkle binemez oldum, acep ne zaman elimde patlayacak diye korka korka basıyorum :(
şahsen öncedende belirtiğim gibi eski usul otomatikse tamam ama bu tip şanzımanları düşmanıma bile tavsiye etmiyorum, 20binde arıza verip, 40binde gidiyorum deyip 60binde 5-6bin tl hasar verip 90binde komple değişiyorsa yemişim öyle şanzımanı ben.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle. Edc şanzıman alınca diken üstündesiniz. Sırf bu yüzden edcli scenic 3 almak yerine sorunsuz olan bvalı scenic 2 aldım

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üst üste yaşanan bunca aksilikten sonra inanın aracıma zevkle binemez oldum, acep ne zaman elimde patlayacak diye korka korka basıyorum :(
şahsen öncedende belirtiğim gibi eski usul otomatikse tamam ama bu tip şanzımanları düşmanıma bile tavsiye etmiyorum, 20binde arıza verip, 40binde gidiyorum deyip 60binde 5-6bin tl hasar verip 90binde komple değişiyorsa yemişim öyle şanzımanı ben.

Ne güzel yazmışsın :)

Bugün arabayı servise tekrar bıraktım. 2. deneme beyin.
Müdürün arabasının beyni ile benimki değişecek. Bakalım müdürün arabasında sorun olacakmı? ya da benimki sorunsuz olacak mı ? Umarım beyin ile kurtarırım. ..

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Müdürün arabasının beyni ile benimki değişecek. Bakalım müdürün arabasında sorun olacakmı? ya da benimki sorunsuz olacak mı ? Umarım beyin ile kurtarırım. ..

hakkında hayırlısı be aykut kardeş, umarım çözülür, bilgilendirirsen sevinirim.

Hakan55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bende bu konuyu takipteyim haberlerini bekliyoruz Aykut

muzi3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk defa otomatik araç aldık oda edc şuan 91 binde araç 2 ay oldu çok iyi aslında ama sizlerin yazdıklarını görünce bir tedirginlik geldi bana ama ilk tecrübeme rağmen çok başarılı buldum inşallah arızasız kazasız belasız kullanırız hepinize geçmiş olsun konuyu takipteyim benide bilgilendirirseniz sevinirim hepinize iyi forumlar.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla ben anlamıyorum. Şirket arabalarında tık yok. Hepsi EDC... Biz özenle kullanıyoruz. Sorun sorun sorun..