Megane IV HB 1.5 DCi EDC - Gaz pedali arada bir tepkisiz kaliyor

serkanki26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.5 DCI EDC icon HB. Gaz pedalinin tepkisiz kalması olarak adlandırılan sorunu 10 bin km de ciddi olarak 2 sefer yasadim. Son olarak 6 ay kadar önce yasadigimda durumu anlattığım servis aracı cihaza bağlayıp herhangi bir şanzıman güncellemesi gozukmedigi bilgisini vermişti. Dün akşam tesadüf arkadaşların (scale ve Soner) mesajlarını görünce bugun Ankara yetkili servisleriyle bağlantı kurdum ve sadece cihan oto randevumu yoğunluğun arasında bugüne sıkıştırma güzelliğini yaptı. Başımdan geçenleri ve sorunun çözümünün son güncelleme oldugunu örnekleriyle aktardım. Bir saat civarı bir güncelleme işlemi yaptılar. Aracı teslim aldıktan sonra yaklaşık 60 km yol yaptım. Ve ilk andan itibaren vites değişim hızlarının, aracın gaz pedalına karşı tepkilerinin değiştiğini hissettim. Gaz pedalından ayağınızı kaldırıp bir süre sonra tekrar bastiginizdaki aracın reaksiyon süresinin bile pozitif yönde değiştiğini gözlemledim. Aracı icon olan arkadaslarin bileceği üzere sürüş modlarından sport mod'un tepkilerine kısmen benzer hisler verdi araç. Çok nadir yaşamis olsam da aracın tepkisiz kalma sorununun bu güncelleme ile tarihe karistigini umut ediyorum.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.5 DCI EDC icon HB. Gaz pedalinin tepkisiz kalması olarak adlandırılan sorunu 10 bin km de ciddi olarak 2 sefer yasadim. Son olarak 6 ay kadar önce yasadigimda durumu anlattığım servis aracı cihaza bağlayıp herhangi bir şanzıman güncellemesi gozukmedigi bilgisini vermişti. Dün akşam tesadüf arkadaşların (scale ve Soner) mesajlarını görünce bugun Ankara yetkili servisleriyle bağlantı kurdum ve sadece cihan oto randevumu yoğunluğun arasında bugüne sıkıştırma güzelliğini yaptı. Başımdan geçenleri ve sorunun çözümünün son güncelleme oldugunu örnekleriyle aktardım. Bir saat civarı bir güncelleme işlemi yaptılar. Aracı teslim aldıktan sonra yaklaşık 60 km yol yaptım. Ve ilk andan itibaren vites değişim hızlarının, aracın gaz pedalına karşı tepkilerinin değiştiğini hissettim. Gaz pedalından ayağınızı kaldırıp bir süre sonra tekrar bastiginizdaki aracın reaksiyon süresinin bile pozitif yönde değiştiğini gözlemledim. Aracı icon olan arkadaslarin bileceği üzere sürüş modlarından sport mod'un tepkilerine kısmen benzer hisler verdi araç. Çok nadir yaşamis olsam da aracın tepkisiz kalma sorununun bu güncelleme ile tarihe karistigini umut ediyorum.

Geçmiş olsun. Harikasınız

serkanki26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben güncelleme yaptiramadim maalesef. Gelen guncellemenin, devir yükselmesine rağmen aracın gitmemesi ile ilgili olduğu bildirildi. Gaza tepkime vermeme sorunu ile ilgili guncellemenin Haziran ayina kadar gelmesi bekleniyor cevabı verildi. Şehir Bursa.

Bana kalırsa mümkünse farklı bir servisten guncellemenin kontrol edilip aracınıza uygulanmasında ısrarcı olun. Aracın devrinin yükselip gitmemesi ile gaz pedalinin tepki vermemesi olarak adlandırdığımız sorunlar esasen farklı iki sorun değil, aynı sorunun farklı iki tarifi. Güncelleme yaptırıp bu sorunu tekrar yaşayan olacak mı çok merak ediyorum. O yüzden konuyu buradan takipteyim

serkanki26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
%80 oranında şikayetlerin kesildiği ancak %20 lik bir bölüm sorunun devam ettiği yönünde geri dönüş yapmış servise.

Bilgi için teşekkürler. Umarım biz de şikayetlerin kesildiği grup içerisinde yer alırız. Bahsettiğimiz sorunun dışında tumseklerden geçişlerde, sokak dönüşlerinde vs. özellikle düşük hızlarda gaz pedalından ayağınızı çekip sonra tekrar bastiginizdaki aracın kendini toplama süresi bile olumlu yönde gelişmiş kanaatimce. Belki yazılıma çok hafif dokunuşlar yapmışlardır ama çok yerinde olmuş. Güncellemeden sonra dun bugün toplam 100 km yol yaptım. Şanzıman ile ilgili şöyle olsaymis, böyle olsaymis dediğiniz bir durum varsa bence güncellemeyi yaptırıp bir daha kontrol edin.

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence servis seni sallamış.ona ayrı buna ayrı yazılım atılmıyorki. En son gelen yazılımı atsınlar iş çözülüyor.işlem 1 saat kadar sürüyor.ısrarcı ol bence..

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence servis seni sallamış.ona ayrı buna ayrı yazılım atılmıyorki. En son gelen yazılımı atsınlar iş çözülüyor.işlem 1 saat kadar sürüyor.ısrarcı ol bence..

Evet o servis bilmediği için öyle Paket yapıp yollamış yerse diye.. en son olan 2018 versiyonu yüklesinler sıkıntı olmaz. 2018 model araçlarda tepkime vb. Arızalar Yok. Başla servise gidin 2018 yazılımı için

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni yazılım var arkadaşlar, yazılım yok derlerse eğer, 2. ve geri viteste titreme yaşıyorum deyin, hata kodu olarak ta 36005 çıkması gerekiyor. Birebir teyit ettik, benim zamanım yoktu aracı bırakamadım, usta ile sözleştik numarasını aldım gitmeden 1-2 gün önceden arayıp ayarlayıp öyle gideceğim.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni yazılım var arkadaşlar, yazılım yok derlerse eğer, 2. ve geri viteste titreme yaşıyorum deyin, hata kodu olarak ta 36005 çıkması gerekiyor. Birebir teyit ettik, benim zamanım yoktu aracı bırakamadım, usta ile sözleştik numarasını aldım gitmeden 1-2 gün önceden arayıp ayarlayıp öyle gideceğim.

Güncelleme geldi artık en kısa sürede sıkıntı yaşayanların servise gitmesi gerekir.

muratbirlik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Defalarca söyledim serviste 2018 yazılımıyla çözülüyor diye. Millet beni kötüledi. Kavga etti. Bi ton laf söyledi. Her servis durumdan haber değil geçiştiriyor diye söyledik. Nihayet anlaşıldı durumlar. Çözüldüğüne sevindim darısı Arabayı kötüleyenlerin başına

Scale: Aracı kotuleyenler ne demek? Burda insanlar kullandıkları aracta basına gelenleri anlatmıs ve sorunlarınında Renault tarafından ilgisiz kaldıgını, cozulmediğini soylemiş.
Renault Mais nedende bu guncellemeden haberi yok zira bana 40 metre uzaklıktalar ve gidip soruyorum.Onlar hala Fransa'dan bilgi beklediklerini soyluyorlar.

Insanlar emeklerini biriktirip bu araca yatırmıs zaten kendilerini iyi hissetmiyorlar sende burda yok algı operasyonları yapmayın , yok aracı kotuleyenler. Insanı insan yapan nezaket , anlayıstır.Burda bunlara uyamayacaksan senin basında olmayan veya ustun kotu bildiğin bir sey için millete terslenip durma.

Cahille ikili diyalog gerçekten olmuyor.
Kendi bindiğim Sıfır aldıgım aracı markayı ben neden kotuleyeyim?
Bu araca senin bindiğin bile supheli.

Insanlar burda cozum beklıyor senin ukala yazılarını değil.

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scale: Aracı kotuleyenler ne demek? Burda insanlar kullandıkları aracta basına gelenleri anlatmıs ve sorunlarınında Renault tarafından ilgisiz kaldıgını, cozulmediğini soylemiş.
Renault Mais nedende bu guncellemeden haberi yok zira bana 40 metre uzaklıktalar ve gidip soruyorum.Onlar hala Fransa'dan bilgi beklediklerini soyluyorlar.

Insanlar emeklerini biriktirip bu araca yatırmıs zaten kendilerini iyi hissetmiyorlar sende burda yok algı operasyonları yapmayın , yok aracı kotuleyenler. Insanı insan yapan nezaket , anlayıstır.Burda bunlara uyamayacaksan senin basında olmayan veya ustun kotu bildiğin bir sey için millete terslenip durma.

Cahille ikili diyalog gerçekten olmuyor.
Kendi bindiğim Sıfır aldıgım aracı markayı ben neden kotuleyeyim?
Bu araca senin bindiğin bile supheli.

Insanlar burda cozum beklıyor senin ukala yazılarını değil.

Seninle polimiğe girmeyeceğim. Değmez çünkü. Hakaretlerini kendine sakla. Sana iade ediyorum