Megane IV HB 1.5 DCi EDC - Gaz pedali arada bir tepkisiz kaliyor

IIKEYII

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin ile alakalı bir durum olabilir mi ?

ben bu yazınızı okuduktan sonra gece deneme yaptım hiç bir şekilde arac boşa almadı zaten yavaşlıyor arac..

frene basıyor olabilir misiniz ? anlık yakıt tüketiminiz ne oluyor bu olay yaşanıyorken ?

tekrar denedim rampa aşagıya denedim arac durmasın diye hızıma dikkat etmedim ama kesinlikle boşa cek medi arabayı (Ecoda denedim) düz yolda ikende boş cekmiyor. tekrar denicem bu sefer sport modda denicem

Sanırım anlatımdan kaynaklı bir yanlış anlama var.Araç boşa çekti derken vitesi boşa çekmiyor.Vites yine D modunda kalıyor.Yalnız araç boştaymış gibi tepki veriyor.Örneğin ; garajdan çıkıyorsunuz.Garaj çıkışı 4-5 mt lik bir yokuş.Tam tepeye çıkmaya yakınken ayağınızı gazdan çekiyorsunuz doğal olarak (yola çıkarken araçları kontrol etmek için) 10 sn gaz yada fren herhangi bir müdahele yapmadan beklediğinizde baktınız yol boş ve müsait.Gaz pedalına dokunduğunuz anda devir 2000 oluyor ama hareketi tekere iletmiyor.Motor sadece boştaymış gibi bağırıyor.Bir müddet kendi haline bırakıp tekrar gaz verdiğinizde araç yola devam ediyor.

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhabalar,

Konuyu açan kişi olarak, araçtaki bu problem gaz pedalının değişmesi ile ortadan kalktı diyebiliriz artık. Pedal değişiminden bu yana yaklaşık bir buçuk ay oldu, hiç bir problem yaşamadım. Benimle beraber bu sorunu yaşayan arkadaşların, servislerden randevu alarak gaz pedalı değişimi talebinde bulunmaları halinde sorunlarının çözüleceği kanaatindeyim.

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhabalar,

konuyu açan kişi olarak, araçtaki bu problem gaz pedalının değişmesi ile ortadan kalktı diyebiliriz artık. Pedal değişiminden bu yana yaklaşık bir buçuk ay oldu, hiç bir problem yaşamadım. Benimle beraber bu sorunu yaşayan arkadaşların, servislerden randevu alarak gaz pedalı değişimi talebinde bulunmaları halinde sorunlarının çözüleceği kanaatindeyim.
teşekkürler erdem bey. Servisin çözemediği bu sorunu kendi azminiz ile çözdünüz. Bende en kisa sürede servise giderek şu karin ağrisindan kurtulacağim inşallah...

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En iyisi manuel vites dert Yok tasa Yok. Hakimiyet sende

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhabalar,

Konuyu açan kişi olarak, araçtaki bu problem gaz pedalının değişmesi ile ortadan kalktı diyebiliriz artık. Pedal değişiminden bu yana yaklaşık bir buçuk ay oldu, hiç bir problem yaşamadım. Benimle beraber bu sorunu yaşayan arkadaşların, servislerden randevu alarak gaz pedalı değişimi talebinde bulunmaları halinde sorunlarının çözüleceği kanaatindeyim.

takılan pedalın numarası fln varmı bu üründe sorun yokmuş diye isteye biliriz ayrıca pedal mekanızmasımı değişiyor ? o ayagımızı koydugumuz şey değildir heralde.
birde metal pedallar mevcut onlar hoşuma gitmişti..

ben hic gaz yemiyor diye servise gitmedim bilirlermi ki? ne diye anlatmamlazım derdimi elinizdeki belgeyi de paylasırsanız aynı kodaki ürünü isteyebilelim saygılar

erdem1998

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
takılan pedalın numarası fln varmı bu üründe sorun yokmuş diye isteye biliriz ayrıca pedal mekanızmasımı değişiyor ? o ayagımızı koydugumuz şey değildir heralde.
birde metal pedallar mevcut onlar hoşuma gitmişti..

ben hic gaz yemiyor diye servise gitmedim bilirlermi ki? ne diye anlatmamlazım derdimi elinizdeki belgeyi de paylasırsanız aynı kodaki ürünü isteyebilelim saygılar

Elimde ne parça numarası ne belge var. Ne diye gitmeliyim diye sormuşsunuz. Şikayetiniz ve derdiniz neyse onun için gidin. Şikayetiniz yoksa aracınızdan gitmeyin. Eğer şikayetiniz bu konu başlığında ki ile aynı ise, servise bu sorunu pedal değişimi ile gidermişler diye söyleyebilirsiniz.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhabalar,

Gaz pedalını değiştirip bu sıkıntıdan kurtulanlar başkaları olurda buraya yazarlarsa seviniriz.Teşekkür ederiz erdem bey.

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende böyle birşey olmadı devir yükselip vites değişirmediği oluyor nadiren oda edc tepkisizliği sanırım bu durum devam ediyormu pedal sonrası ?

newsector

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En iyisi manuel vites dert tasa Yok

bir test sürüşüne cıkın edc ile rahatlıgı bir hissedin.

ben 1.2 clio4 te debriyaj kavrama sorunu yaşadım arac hareket halindeyken hoplama yapıyordu vites değiştirirken 2 vites 1500 devirdi sanırım hoplaya hoplaya gidiyordu servis testindede gördüler müşür değiştirdiler olmadı tabiki farklı bir sorun vardı verdim onu bunu aldım

manüel vites hamballık heleki uzun yolda trafikte cok rahat ediyor insan