Ön Farlarda Buğulanma

hayalet34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Benim aracımda da far içinde ağaç gibi bir şey vardı. ve sürekli olarak buğu yapıyordu. Garanti kapsamında her ikisi birden değişti.
Bilginiz olsun

Merhaba herkese,

Ön farlarında buğulanma meydana gelen var mı? Araç Captur icon 2017 model ve ön farlar led. Farlarda ısınma olmadığı halde neden buğulanma yapar?

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Benim aracımda da far içinde ağaç gibi bir şey vardı. ve sürekli olarak buğu yapıyordu. Garanti kapsamında her ikisi birden değişti.
Bilginiz olsun

Ağaç olayı da ilginçmiş :) Ben de servisle telefonda konuştum bugün, randevu oluşturup servise gelmem gerektiğini söylediler, orda kontrol edilip garanti kapsamında olup olmayacağı belirlenecekmiş. Ayrıca buğulanmanın fotoğrafları da var dedim onları de istediler. Bakalım müsait bir zamanımda gideceğim, gelişmeleri yazarım buraya bilgi amaçlı.

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce bahsettiğim üzere aracımın ön farlarında buğulanma meydana geliyordu sonra arka stop lambalarında da buğulanma olmuştu. Bugün servise gittim aracı bıraktım, çektiğim resimleri gönderdim, incelediler ve ön farlar değişiyor ancak arka stop lambaları için 'biraz daha kullanılsın, duruma göre değişim yapılabilir' denmiş. Sanırım Fransa dedi bunu. Araç içerisinde/bagajda ıslak şemsiye dahi olsa arka farlar buğulanabilirmiş. Bana biraz saçma geldi bu durum ki bagajda ıslak bir obje zaten saklamam hatta bıraksam bile kaliteli-hatasız bir farsa neden buğulansın? Aracı teslim almaya gittiğimde konuşacağım bu durumu.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim clio4 ünde sağ farı aynı oluyodu farı söküp pres yerlerine komple silikon döndüm kesildi artık buğu olayı
Aracın garantisi varsa direk servisten değiştirin

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim clio4 ünde sağ farı aynı oluyodu farı söküp pres yerlerine komple silikon döndüm kesildi artık buğu olayı
Aracın garantisi varsa direk servisten değiştirin

Bugün garantiden ön farların değişimi yapıldı farlarda sorun varmış test etmişler. Arka farlar da tekrar buğu yaparsa değişim olacak muhtemelen. 2017 model araçta uğraştığımız şeye bak.

mechanix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün garantiden ön farların değişimi yapıldı farlarda sorun varmış test etmişler. Arka farlar da tekrar buğu yaparsa değişim olacak muhtemelen. 2017 model araçta uğraştığımız şeye bak.

Sorun %100 far üreticisi kaynaklı :) Kalite kontrol O.K. ise renault sorgusuz sualsiz takmıştır. Ucuz et... diyeceğim olmayacak.

Sizin için hayırlısı olsun...

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Heryerini silikonladım bugün yine az buğu yapmış nerden giriyo anlamadım en sonunda farı değişicez galiba

mechanix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Heryerini silikonladım bugün yine az buğu yapmış nerden giriyo anlamadım en sonunda farı değişicez galiba

Silikonlamadan önce görünmeyen yerlerde kalabilecek buğular için farı tamamen kuruttunuz mu?

Belkide görünmeyen yerlerde bir miktar daha buğu vardı, siz silikonlayınca içeride kaldı ve en ufak etkende tekrar buğu yaptı.

Bence bunu kontrol etmenizde fayda var.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silikonlamadan önce görünmeyen yerlerde kalabilecek buğular için farı tamamen kuruttunuz mu?

Belkide görünmeyen yerlerde bir miktar daha buğu vardı, siz silikonlayınca içeride kaldı ve en ufak etkende tekrar buğu yaptı.

Bence bunu kontrol etmenizde fayda var.

Hemde ne kuruttum 2 gün kapağı açık bile bıraktım ama nafile