Ön Farlarda Buğulanma

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar

Farlar garantiden değişmişti buğulanma olayından dolayı, şimdi değişenler de tekrar buğulanma yaptı hem de baya çok. Bu farlar külliyen mi sorunlu benim araçta mı sorun var anlamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 araç clio 4 aracım 6 ay sonra bugu dalgalanmaları vardı degişim yapıldı fakat 6 ay geçti yine aynısı oldu.Sonuç yerli malı böyle sorun oluyor.AG çalışması yapılmadan piyasaya mal veriliyor herhalde.Megane 4 var ondada aynı sorun var.

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016 araç clio 4 aracım 6 ay sonra bugu dalgalanmaları vardı degişim yapıldı fakat 6 ay geçti yine aynısı oldu.Sonuç yerli malı böyle sorun oluyor.AG çalışması yapılmadan piyasaya mal veriliyor herhalde.Megane 4 var ondada aynı sorun var.

Benimki Captur 2017 model o da İspanya üretimli. Sanırım Renault’nun Ar-Gesinde genel bir sorun var. Farlara baktım güya Avrupa’da üretilmiş ama kalite Çin’den beter.

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar, garanti kapsamında değişimi yapılan farların buğulanma resimleri...

Kurtuluş yok herhalde bu buğulanma olayından. Sizce tekrar servise gidip değişim talep etmeli miyim? 0 araçta bu sorun çok can sıkıyor.

Z

2Q==

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 2015 model, üç yıldır kullanıyorum allah şükür bu ve buna benzer hiçbir probleme rastlamadım bunu bilesiniz.
acaba yeni gelen modellerde mi sorun var, merak ettim açıkçası.

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım 2015 model, üç yıldır kullanıyorum allah şükür bu ve buna benzer hiçbir probleme rastlamadım bunu bilesiniz.
acaba yeni gelen modellerde mi sorun var, merak ettim açıkçası.

szgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bemim aracım da 2017 megane 4 HB. Aracimı teslim alirken ön farlar buguluydu. Bu arada aracimi kagithabe ABC bayiinden satın aldım. Ilk once baska bir sıfır aracın farları ile değiştireceğiz diye beni 2 ay oyaladilar. Sikayet edecegim dedigimde servise gönderdiler. Servis de de , eğer buğu sonradan kayboluyorsa bu normaldir dediler ama benim ısrarlarımdan dolayi2 şikâyet dosyası oluşturdular ve 1 gün sonra arayıp farlarınız garantiden değişecek dediler. Guya değiştirdiler ama o farlar da buğu yapti. Tekrar servise gittim ve sizi mahkemeye vereceğim dedigim de servis müdürü, tekrar değiştireceğini sipariş verdiğini ve benden cikan farlarida rafa koyacagini söyledi. Bir sure sonra(tabii artil yaz mevsimi gelmişti) servise gittim ve tekrar farlarımı değiştirdiler. Fakat teslim aldiktan 10 dakika sonra farlar da tekrar bugu olduğunu fark ettim ve kaputu açıp farlara baktığım da farlarin birinin üzerinde keçeli kalemle el yazısıyla T.M nokta diye bir yazı fark ettim. Hemen servise gidip(ABC kagithane servisi) servis müdürünü çağırdım, adam ne dese begenirsiniz., kutudan ne çıktıysa onu taktım, fabrikanin ne yazdığını ben nerden bileyim dedi. Ben hangi fabrika el yazısıyla işaret koyarki dedigim de ben nerden bileyim dedi. Ağlayayım mi, güleyim mi bende bilemedim.
Lutfen bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa beni bilgilendirebilir mi acaba?