patlak ampul ariza isigi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet lastik basınç gösterge şartı 2014 gelmiş ti zaten zorunluluk olmasa bizim araç ta da olmazdı muhtemelen

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arac 2014 fluence lastik basinc yok. Arac joy donanim en bosu. Kadrandaki gosterge panosunda silik olarak mevcut. Fakat kendisi yok. Servise sordum ve sadece lastik ici sensor alip bilgisayardan aktifleme ile olmuyor beyin degisimi de gerekiyor dediler. Basinc sensorlerinin tanesi 300 lira. Uysa alacagim ama isin icine beyin girinde maliyet 6.000 liralari buluyor. Yani bunca zaman atacimla ugrasmam aonucu anladigim kadari ile sadece renaulta mi ozel bilmiyorum ama bos olan aracin donanimini sonradan taktirmak isterseniz inanilmaz bi labirent cikiyor karsiniza. Ozellikle elektronik aksamda sikinti cok buyuk ve olay her seferinde beyine takiliyor. Aracima gunduz ledi aldim beyin uyumsuzlugu sebebi ile parklara baglamak zorunda kaldik. Gogsun uzerindeki ekrani takayim dedim elektrik tesisati ve beyin yine isi bozdu. Lastik basinc sensoru alayim dedim olay yine beyine takildi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada kaput altindaki sigorta kutusu akunun yanindaki kare muhafazanin altinda. Yukarda arkadas resimle yuvarlak icine almis. Ustteki kapagi kaldirdiktan sonra altinda bir kapak daha var onu da acinca sigorta bolumune ulasabiliyorsunuz.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
93 model tempra sx aracım vardı ilk sahip olduğum aracım. ilk gös ağrım yani. onda pak ampullerime hatta plaka ampullerime kadar kesik varsa içeriden gösteriyordu. elektronik çek diye bir gösterge tablosu vardı orada hangi kapım açık kaldı ise bagaj dahil gösteriyordu. bu araç 93 modeldi. şimdi 2014 cliom var bunları göstermiyor. kapı açık uyarısı var ama hangisi açık kendin bul diyor. bu özellikler olsa hoş olurdu. megan 2 lerde hangi kapının açık olduğu yol bilgisayarında yazıyordu görmüştüm. bizimkilerde de olabilirdi.
Size katılıyorum yol bilgisayarı daha detaylı olabilirdi kapı açık diyor ama hangisi 30km altı yakıt tüketimi , patlak ampul gibi şeyler olmalı

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arac 2014 fluence lastik basinc yok. Arac joy donanim en bosu. Kadrandaki gosterge panosunda silik olarak mevcut. Fakat kendisi yok. Servise sordum ve sadece lastik ici sensor alip bilgisayardan aktifleme ile olmuyor beyin degisimi de gerekiyor dediler. Basinc sensorlerinin tanesi 300 lira. Uysa alacagim ama isin icine beyin girinde maliyet 6.000 liralari buluyor. Yani bunca zaman atacimla ugrasmam aonucu anladigim kadari ile sadece renaulta mi ozel bilmiyorum ama bos olan aracin donanimini sonradan taktirmak isterseniz inanilmaz bi labirent cikiyor karsiniza. Ozellikle elektronik aksamda sikinti cok buyuk ve olay her seferinde beyine takiliyor. Aracima gunduz ledi aldim beyin uyumsuzlugu sebebi ile parklara baglamak zorunda kaldik. Gogsun uzerindeki ekrani takayim dedim elektrik tesisati ve beyin yine isi bozdu. Lastik basinc sensoru alayim dedim olay yine beyine takildi.

evet çok haklısız.sonradan donanım ekletmek oldukça masraflı ve garanti yok.
mesala bende esp düşündüm ama olmuyor.
araştırmadım ama lastik sensörü çok ihtiyaçsa hariçten kullanılabilen kitler yokmu.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş

Gündüz farı benim araçta (2011 Kangoo) ampulü ne kadar hazır yanlız gündüz farının tesisatı yoktu forumdan konuya hakim bi abimiz sağolsun kablo röle ve sigorta ile hallettik

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gündüz farı benim araçta (2011 Kangoo) ampulü ne kadar hazır yanlız gündüz farının tesisatı yoktu forumdan konuya hakim bi abimiz sağolsun kablo röle ve sigorta ile hallettik

Abi tesisatin servis fiyati dunya para. Birde orjinal olunca kisalari acinca ledler kendini kisiyir biraz o guzel. Ama orjinal tesisat olmayinca onu ayarlamadik. Tesisat olsa da benim arac her islem de beyine takiliyor. Bi ara niyetlendim 4.000 lira falan dediler alayim kurtulayim diye diger beyin de yedek kalirdi ama sanziman sikintisindan sebep iyice sogudum arabadan. Bir yerde canima tak edecek artik satacam sonunda ama cidden keyif alarak kullaniyorum arabayi. Bu isler iste kucuk seyler ama bazen pireye kizip yorgan yakasi geliyor insanın:)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet çok haklısız.sonradan donanım ekletmek oldukça masraflı ve garanti yok.
mesala bende esp düşündüm ama olmuyor.
araştırmadım ama lastik sensörü çok ihtiyaçsa hariçten kullanılabilen kitler yokmu.

Kit olmasi onemli degil ben takintiliyim orjinal ne ise o olacak yoksa haklisiniz vardir illeki bir yolu ama benim icin cikar tek yol beyini degistirip icon donanim araclardaki beyinden almak. İs onunla da bitmiyor o beyni alinca suanki donanimin calismama ihtimali de var. Asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik [emoji3]

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Abi tesisatin servis fiyati dunya para. Birde orjinal olunca kisalari acinca ledler kendini kisiyir biraz o guzel. Ama orjinal tesisat olmayinca onu ayarlamadik. Tesisat olsa da benim arac her islem de beyine takiliyor. Bi ara niyetlendim 4.000 lira falan dediler alayim kurtulayim diye diger beyin de yedek kalirdi ama sanziman sikintisindan sebep iyice sogudum arabadan. Bir yerde canima tak edecek artik satacam sonunda ama cidden keyif alarak kullaniyorum arabayi. Bu isler iste kucuk seyler ama bazen pireye kizip yorgan yakasi geliyor insanın:)

Benim araçta park ve gündüz farı aynı ampul de (çift flamanlı) araç çalışınca gündüz farı yanıyor kuvvetli ışık veriyor,park yada otomatik far yanınca ışığı kısıyor

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende sadece far sensörü var.
gündüz farı yok maalesef
hazır farı söktürünce tavsiye edeceğiz ampül varmı