Petlas Kış Lastiği Araba erken abs yapması ve durmaması

byarifo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaz lastiğim bridgestone Turanza T001
Bence kış lastiğimden çok çok daha üstün çünkü geçen yıl kış lastiği almamıştım yaz lastiğim le idare etmiştim

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaz lastiğim bridgestone Turanza T001
Bence kış lastiğimden çok çok daha üstün çünkü geçen yıl kış lastiği almamıştım yaz lastiğim le idare etmiştim
Valla petlas kis lastigi cikardi ama hic bir teste tabi olmadan kis lastigi diye bence piyasaya sürdüler, insanlarin güvenligi,cani ve mali ile oynuyorlar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petlas Türk malı tamam ondan yana sıkıntı yok. Ancak lastkleri sıkıntı bence ticari araç olduğu için hepsini kullanmış bulunduk. petlas biraz sıkıntılı bir lastik markası dikkat edilmesi gereken bir marka benim kanımca

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış lastiği ıslak yolda daha fazla kayma yapar. ama eğer sorunun ciddi olduğunu üretim hatası olduğunu düşünüyorsanız lastikleri incelettirin bence bir sıkıntı varsa değiştirsinler lastikleri.

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Traffic kangoo ve dacia araçlarımda petlas var. 7 araç olunca doğal olarak ucuz diye aldım. Yağmur ve nemli asvaltta güvensiz. Araçlarım şehir dışına çıkmadığı için ve lastik karakterini personelim bildiği için sıkıntı yok ama güven vermeyen yapıya sahip. Karlı yolda iş görüyor. Yapacağınız birşey yok, lastik yapısı kötü. Dikkatli kullanın ve ilk 3-5 km temkini elden bırakmayın. Yol aldıkça ne kadar hava soğuk olsa dahi lastik bir miktar ısınır ve biraz daha iyi tutunma sağlar. Ona göre kullanım stilinizi değiştirin. Kazasız belasız...

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petlas aslında çok iyi yol tutuşu sağlıyor abs girmesi devreye başka sorunlarda mevcut olmasını aklıma getiriyor testlere tabi tutulduğunu hatırlıyorum ama tabi birde şu var üretimdeki her lastiğin malzemesi kontrol edilmediyse ve bu lastik de bir nevi tam kıvamında sertleşme yumuşama malzemesi kullanılmadıysa ucuz olmasıda bundansa ortaya çıkarılıp (kısacası özen göstermeden üretildiyse) gerekli yerlerde bildirimler yapılması hayati tehlike oluşturması ucuz diye canımızdan değerli değil hiçbirşey .

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bolunun sabah aksam gece ayazinda bende kullaniyorum meg 2 imde bir tek gecen sene karda önümdeki araç aniden durdu ozaman birden bastim abs girdi devreye. abs ile ilk tanismam bu şekildeydi.( hic hosuma gitmedi bu sistem) el frenini cekmesem öndeki araca girmistim. Frene Çok ani asilmadigim surece yerlerde buz yoksa devreye girmiyor.

byarifo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler. Arkadaşla (seat ibıza) aynı gün lastikleri alıp araçlara taktırmıştık, arkadaşı aradım sende de böyle bir durum var mı diye aynı sorun onda da varmış,Ankar da
hava çok sert ve yerler kaygan bunların neticesin de ani firen aracın daha çabuk kaymasına sebep oluyor lastik performansına gelince pek güvenilir değil alacak arkadaşlara fikir olur inş
Kazasız Belasız sürüşler,

Son düzenleme:

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bolunun sabah aksam gece ayazinda bende kullaniyorum meg 2 imde bir tek gecen sene karda önümdeki araç aniden durdu ozaman birden bastim abs girdi devreye. abs ile ilk tanismam bu şekildeydi.( hic hosuma gitmedi bu sistem) el frenini cekmesem öndeki araca girmistim. Frene Çok ani asilmadigim surece yerlerde buz yoksa devreye girmiyor.
Düşük hız ve kaygan zeminde abs durmak değil kaçmak için lazım.

ömereren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ankaradayım aracımda daha yaz lastigi var abs ye hiç düşmüyor anıda duruyor sende bir sıkıntı var