Petlas Kış Lastiği Araba erken abs yapması ve durmaması

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendede petlas kışlıklar var karda performansından gayet memnunun ama sabahları ayazda dans ediyo twi :)

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de Petlas var. Ben çok memnunum. diğer arabaya da taktık oda çok iyi. Ancak sabah saatlerinde yani yol nemli iken ( saat 7 suları ) sert hızlanmalarda patinaj yapıyor. ama bence bütün lastikler yapar. yollar çok kaygan. Karda filan çok iyi zaten. Sizin bahsetmiş olduğunuz hava şartları ve kullanımınız çok etkilemiş olabilir.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petlas almayın alana da engel olun derim. Arabayla virajlarda kayarak dönüyorum. Fren mesafesi de maalesef çok kötü. bir daha asla ve asla petlas almam.!!! Hem mal hem de can güvenliğimizi tehdit ediyor.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk defa petlasın bu kadar gömüldüğünü görüyorum. işin garibi övende çok anlamadım gitti.:soru

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle kış lastiği bir çok arkadaşımızın da dediği gibi buz için değil karda yol tutuşu sağlayacak bir lastik modelidir. Sabah akşam veya gece gündüz fark etmez, buzlu yolda bu lastiklerde abs hemen devreye girer. Buda o anki sert freniniz de aracın teker kilitlenmesini önler ve bulunduğunuz durumdan manevra kabiliyeti ile kurtulmanızı sağlar. Buzda kaymayan marka ve model yoktur. Şu anda yasaklanan çivililer de dahil. Buzlu havalarda temkinli kullanmakta fayda var.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de lassa snoways3 var ankara trafiğinde kullanıyorum ama senin dediğin kadar şikayetçi olacak bi durumum olmadı. sabah saatlerinde sert fren de hafif kızaklıyor ama onun haricinde hiç bi sıkıntı yok allaha şükür

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012'den beri düzenli Petlas lastik kullanıcısyım. Düz ve kar lastiklerimde komple petlas. Bu tip sıkıntıları asla yaşamadım. İnce yanak lastiklerim ve taş gibi lastikler İstanbul için bire bir lastik :)

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende petlasın avukatı gibi oldum ama :yer her markada olan şeyler bence bunlar sonuçta yorumlara bakıldığında belli. parası çok olan nokian alır az olan petlas alır. sonuçta hemen hemen aynı görevi görüyorlar. birde yılın 4/1 kullanacağın bir lastik. 4/3 kullanacağın bence daha önemli.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
başka bir konuda yazdığım yazıyı burada da paylaşmak istedim.

İşyerinden bir arkadaş arabasına almıştı geçen kış 1 ay kullandı ondan aldım, Tiger marka 205/55/16 ebatında yalnız çok kayıyor şikayetçiyim. Gerçi starmax sıfır petlas alan megane 1 ve corolla kullanan arkadaşlarımda çok şikayetçi kaymadan karar veremedim
diğer konuda da söyledim burada da söyleyeyim. kış lastiğinin en iyi performansı karlı zeminde ortaya çıkar. bunun dışında yağmur gibi ıslak zeminde normal lastiğe göre daha fazla kayma yapar.

buyurun size iyi lastik olarak kabul ettiğiniz
[h=1]UltraGrip 8[/h]
ıslak zeminde frenleme E sınıfı
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/ultragrip-8/?from=tf

buyurun lassa snowways

ıslak zeminde frenleme e sınıfı gene

http://www.lassa.com.tr/lastikler/lastik-02-02-0-0-E29-SNOWAYS2_PLUS

bunun gibi örnekleer çoğaltılabilir.

kışlık lastiklerde c sınıfından daha düşük frenleme bulamazsınız. yazlık lastiğe göre fark vardır tabiki ama karlı zeminde bu sefer yazlık lastiğin frenleme mesafesi artar.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
bende petlasın avukatı gibi oldum ama :yer her markada olan şeyler bence bunlar sonuçta yorumlara bakıldığında belli. parası çok olan nokian alır az olan petlas alır. sonuçta hemen hemen aynı görevi görüyorlar. birde yılın 4/1 kullanacağın bir lastik. 4/3 kullanacağın bence daha önemli.

Bu yazdığınızda bana eskiden yapılan çekişmeyi hatırlattı.

Intel isteyen intel alır hız isteyen AMD alır :)