Petlas Kış Lastiği Araba erken abs yapması ve durmaması

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yazdığınızda bana eskiden yapılan çekişmeyi hatırlattı.

Intel isteyen intel alır hız isteyen AMD alır :)
aynen :D amd oyuncu işlemcisi olarak bilindi hep performans isteyen amd aldı. intel bana yeter diyenler inteli seçti.

hocaozden

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beş gün önce bende aynı ebat ve marka lastiklerden 4 adet taktırdım 51.hafta üretimi. İki gün önce, Karacabey Bursa arası yolda yağan kar ve tipi de deneme imkanım oldu. Açıkça söylemem gerekirse çok çok iyi bir performansı aldığımı düşünüyorum. Hiçbir kayma ve savrulma yaşamadım.. 90-110 km.lere kadar sürat yaptım. Tabiki ani frenlemelerden kaçınarak yol şartalarını ve aracın sınırlarını zorlamamak gerek. Petlas bana güven verdi.. Başka marka kış lastiği kullanmadım. Şüphesiz onlarda iyi lastiklerdir ancak fiyat performans yönünden bakarsanız alınabilecek en iyi lastik olduğunu söyleyebilirm.

golge71gs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı tür olaydan benimde başımda var. Petlas lastikler ve çok çabuk abs nin devreye girmesi.

akn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastikleriniz yeni alındıysa her lastiğin bir rodaj süresi vardır. Nedeni ise lastiğin üst kısmında ki sert tabakanın kullanılarak giderilmesi içindir. Sert tabaka gittikten sonra lastiğin asıl performansı ortaya çıkar. Ankara gibi yerlerde genellikle sabah saatlerinde ve geceleri yollarda ince buz tabakaları oluşur. Kış lastiklerinin buzlu yollarda yapabileceği pek fazla bir şey yoktur. Ani fren yapmaktan kaçının ve takip mesafesini arttırın lütfen. Kazasız sürüşler dilerim.

mertim06

Mete MERT
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede vardı. Ankara içi -14 leri gördüğü zamanlar oldu lastik havalarınızı kontrol ettirdiniz mi. 35 TL ye nitrojen bastırıp kurtuldum ben şu anda düzeldi.
birde fren pabuçlarını temizletmiştim.