R-LINK 2 Developer Mode (geliştirici modu)

Ümittt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Ben Developer side konusunda bir şeyi öğrenmek istiyorum.Öncelikle ben pek bu konuda bilgili değilim belirtmek isterim.
Developer side ile Android autoyu acmak için arabadaki kartı nasıl cıkarıyoruz ve android autoyu actıktan sonra tekrar takıyor muyuz?
Ayrıca kullandığımız usb arabada takılı mı kalacak surekli?yoksa işimiz bitince tekrar cıkartıcak mıyız?
Şimdiden teşekkürler.

gknnho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı periyodik bakımdan aldım, yazılım sürümü güncellenmiş. Aracımın üretimi 2017 mayıs öncesi olduğu için android-auto aktif değildi, developer menüden aktif ettim. Aktivasyon için android auto projection butonuna basıp yeşil yapıyorsunuz ancak r-link sistemini tamamen kapatıp açmam gerekti. Yine developer menüsünden lastik basınç göstergesini de bardan psi a çevirdim daha başka bir çok çeşitli ayar var araçla ilgili fakat çok da kurcalamak istemedim. Android auto güzel çalışıyor ayrıca android auto nun menüsünden hakkında bölümüne gelip yukarıdaki android auto başlığına 10-15 kere basarsanız size programın developer menüsünü erişiminize açacak. Daha sonra alt alta üç nokta butonuna basarak geliştirici ayarlarına girip 720p çıkışa izin ver seçeneğini işaretlerseniz 8.7" ekranda görüntü daha büyük olarak yansıyor.

R-Link 2 developer menüsündeki seçeneklerle farklı özellikleri aktive eden, işe yarar değişiklikler yapan var mı acaba ?

Aynı şeyleri ben de merak ediyorum. Android Auto ve hareketli video özelliğini açtım. Ama tyre pressure kısmından basıncı psi yapmama rağmen kadranda halen bar görünüyor. Acaba bu sadece rlink üzerindeki basıncı mı değiştirdi. Kadrandaki için farklı bir menü mü var ?

Bir de başka neler yapılır bakıyorum.

marillion

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şeyleri ben de merak ediyorum. Android Auto ve hareketli video özelliğini açtım. Ama tyre pressure kısmından basıncı psi yapmama rağmen kadranda halen bar görünüyor. Acaba bu sadece rlink üzerindeki basıncı mı değiştirdi. Kadrandaki için farklı bir menü mü var ?

Bir de başka neler yapılır bakıyorum.

Evet sadece R-Link üzerindekini değiştirdi bende de. Kadrandaki de değiştirilebilir diye tahmin ediyorum ama kurcalayamadım yüzlerce ayar var

melihbirol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
videonun 1, 2, 3, 4, 5, bölümleri var. 2017 Koleos icon da uyguladım. Telefonuma kurduğum ANDROID AUTO uygulaması ile gayet uyumlu çalışıyor.
şimdilik ekrana Google harita, spotify, google player uygulamalarını yansıta biliyorum. Tam telefon ekranı yansıtabilmek için biraz daha çalışmak gerekecek :)

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
videonun 1, 2, 3, 4, 5, bölümleri var. 2017 Koleos icon da uyguladım. Telefonuma kurduğum ANDROID AUTO uygulaması ile gayet uyumlu çalışıyor.
şimdilik ekrana Google harita, spotify, google player uygulamalarını yansıta biliyorum. Tam telefon ekranı yansıtabilmek için biraz daha çalışmak gerekecek :)
Hangi videolar?

EskiJapon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben konuyu açalı nerdeyse 1 sene olacak. Ve bu zaman dilimi içersinde sorunsuz şekilde aracımda Android Auto'yu kullanıyorum.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncel bilgisi olması için paylaşıyorum. 2017 model v2.2 RLink olanları Renault Merkez tarafından güncellemesi durdurulmuş. Nisan 2020'de açılması bekleniyormuş. Ankara'dan aldım bilgiyi başka bilgisi olup verebilecek varsa iyi olur.

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar. Developper Mode ile taçabileceğimiz özelliklerin listesi ve bu listedeki özellikleri hangi menülerden nasıl açabileceğimizi tarif eden bir görsel var mıdır ?