R-Link

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an benim de internet bağlantım yok. Bugün bayi ile görüşeceğim

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an benim de internet bağlantım yok. Bugün bayi ile görüşeceğim

Arkadaşlar,

bu rlink 2'de canlı trafik uygulamasını gösteren Renault'a ait bir tanıtım videosu gördünüz mü? Olmadı bu videoyu referans gösterim dava açalım. (Kadjar'da bunu bize verdiklerine dair garanti bilgiyi bulursak)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

bu rlink 2'de canlı trafik uygulamasını gösteren Renault'a ait bir tanıtım videosu gördünüz mü? Olmadı bu videoyu referans gösterim dava açalım. (Kadjar'da bunu bize verdiklerine dair garanti bilgiyi bulursak)

Benimde bi bilgim yoktu canli trafik bilgisi vs kimse soylemedi bana. Sadece forumdan ogrendim boyle bisey oldugunu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

eskipapaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar, aracımızda Coyote adlı bir program var. Bu program Avrupa da bir çok ülkede kullanılıyor ama bizde şuan maalesef yok. http://www.coyotesystems.eu/ adresinde GERÇEK ZAMANLI YOL BİLGİSİ olarak
tanıtılıyor. Bu program bizim araçlarımıza çakılmış ama şu anda aktif değil. Aktif olsa belki istediğimizin bir kısmını bize sağlayabilir. Saygılarımla.

Erkan_@32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben aracımı ilk aldığımda ağ bağlantısı vardı. Son bir aydır ise ağ bağlantısı yok uyarısı veriyor. Aracı aldığım bayinin servisini aradım satışa yönlendirdiler. Onlarda sadece aktivasyonu yaptıklarını söyleyerek Renault Mais yönlendirdiler. Oraya mesaj yazdım daha cevap alamadım. Acaba bu konu hakkında görüşü veya önerisi olan var mı? Benzer sorun yaşamış arkadaşlar çözüm için önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar dün gece geç saatlere kadar forum araştırmalarım üzerine yurtdışı bir forumda bulduğum yöntemi bugün denedim ve bağlantı sorununu şu an için çözdüm (kesin çözüm mü bilmiyorum ancak sabah düzeldiğinden şu ana kadar sorun yaşamadım bağlantıda). Hatta bugün daha önce iletişime geçmeme rağmen soruna çözüm üretememiş olan servisim Renault Maise bıraktığım mesaj sonrası bana geri dönüş yaptı ve onlara da yöntemi söyledim.
Kısaca yöntem aslında bizim Türklerin genel uygulaması aç/kapa düzelsinhihi. Bunun için yaptığım işlem sabah aracıma bindikten sonra (R-link otomatik açılıyor ve saat çıkıyor bu andan itibaren uyguladım) dokunmatik ekranın sol altındaki R-link için olan açma/kapma düğmesine yaklaşık 30 saniye basılı tutmam oldu. Devamında sistem açıldı ve bağlantı aktif:). Bu kadar basit çözülmüş olması tabi ki şans. Ayrıca servise de belirttim bu yöntem araca başka bir etki yapıyor mu bilmiyorum diye. Özünde bir aç/kapa ama yine de kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Başlangıçta internet bağlantısı olup devamında uzun bir süredir bağlantı kuramayan arkadaşlar için pratik bir yöntem, denenebilir. Bende sonuç aldım ancak yurtdışındaki forumlarda bazı durumlar için SİM'in gömülü olduğu modülün değiştiği gibi ifadeler de yazıyor. Sizlerle paylaşmak istedim herkese iyi akşamlar arkadaşlar...

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar dün gece geç saatlere kadar forum araştırmalarım üzerine yurtdışı bir forumda bulduğum yöntemi bugün denedim ve bağlantı sorununu şu an için çözdüm (kesin çözüm mü bilmiyorum ancak sabah düzeldiğinden şu ana kadar sorun yaşamadım bağlantıda). Hatta bugün daha önce iletişime geçmeme rağmen soruna çözüm üretememiş olan servisim Renault Maise bıraktığım mesaj sonrası bana geri dönüş yaptı ve onlara da yöntemi söyledim.
Kısaca yöntem aslında bizim Türklerin genel uygulaması aç/kapa düzelsinhihi. Bunun için yaptığım işlem sabah aracıma bindikten sonra (R-link otomatik açılıyor ve saat çıkıyor bu andan itibaren uyguladım) dokunmatik ekranın sol altındaki R-link için olan açma/kapma düğmesine yaklaşık 30 saniye basılı tutmam oldu. Devamında sistem açıldı ve bağlantı aktif:). Bu kadar basit çözülmüş olması tabi ki şans. Ayrıca servise de belirttim bu yöntem araca başka bir etki yapıyor mu bilmiyorum diye. Özünde bir aç/kapa ama yine de kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Başlangıçta internet bağlantısı olup devamında uzun bir süredir bağlantı kuramayan arkadaşlar için pratik bir yöntem, denenebilir. Bende sonuç aldım ancak yurtdışındaki forumlarda bazı durumlar için SİM'in gömülü olduğu modülün değiştiği gibi ifadeler de yazıyor. Sizlerle paylaşmak istedim herkese iyi akşamlar arkadaşlar...
Bende işe yaradı teşekkürler :)

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar dün gece geç saatlere kadar forum araştırmalarım üzerine yurtdışı bir forumda bulduğum yöntemi bugün denedim ve bağlantı sorununu şu an için çözdüm (kesin çözüm mü bilmiyorum ancak sabah düzeldiğinden şu ana kadar sorun yaşamadım bağlantıda). Hatta bugün daha önce iletişime geçmeme rağmen soruna çözüm üretememiş olan servisim renault maise bıraktığım mesaj sonrası bana geri dönüş yaptı ve onlara da yöntemi söyledim.
Kısaca yöntem aslında bizim türklerin genel uygulaması aç/kapa düzelsinhihi. Bunun için yaptığım işlem sabah aracıma bindikten sonra (r-link otomatik açılıyor ve saat çıkıyor bu andan itibaren uyguladım) dokunmatik ekranın sol altındaki r-link için olan açma/kapma düğmesine yaklaşık 30 saniye basılı tutmam oldu. Devamında sistem açıldı ve bağlantı aktif:). Bu kadar basit çözülmüş olması tabi ki şans. Ayrıca servise de belirttim bu yöntem araca başka bir etki yapıyor mu bilmiyorum diye. özünde bir aç/kapa ama yine de kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Başlangıçta internet bağlantısı olup devamında uzun bir süredir bağlantı kuramayan arkadaşlar için pratik bir yöntem, denenebilir. Bende sonuç aldım ancak yurtdışındaki forumlarda bazı durumlar için sim'in gömülü olduğu modülün değiştiği gibi ifadeler de yazıyor. Sizlerle paylaşmak istedim herkese iyi akşamlar arkadaşlar...

rlink bağlanti olmasi sizde neyi değiştirdi? Mail, tweet falan mi?

Açikçasi ben ağustos ayindan beri ( aldiğimdan bu yana) kullaniyorum.

Canli trafik uygulamasi için durum nedir acaba? Onda bir gelişme var mi?

Teşekkrler

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR BULDUM,

RLİNK'TE CANLI TRAFİK UYGULAMASINI BURADA SÖYLÜYOR.

http://r-link.renault.com.tr/

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayfaya girince sağdaki ikonlarin ustten üçünc'nün üstüne gelin ( kare içinde sağa ok işareti)

tiklayin ve aşağida ki videoyu izleyin.

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar R-link deki interneti nasil paylastiriyoruz? Iphone da wifi menusunde herhangi bir kablosuz ag bulamiyor. Yoksa boyle birsey yok mu ben mi yanlis biliyorum?