R-Link

Erkan_@32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rlink bağlanti olmasi sizde neyi değiştirdi? Mail, tweet falan mi?

Açikçasi ben ağustos ayindan beri ( aldiğimdan bu yana) kullaniyorum.

Canli trafik uygulamasi için durum nedir acaba? Onda bir gelişme var mi?

Teşekkrler

R-Link uygulamaların çoğu internet bağlantısı istiyor. Maalesef cep telefonu internetini paylaşıma açarak R-link uygulamaları için de kullanamıyoruz. Bu nedenle ağ bağlantısı olması şart. Canlı trafik uygulaması içinde tabi. Ben de aracımı aldığımda vardı sonra bağlantı kuramamıştı. Buna yönelik bir çözüm önerisi olarak sundum. Sizde sorun olmamasına sevindim ama benzer sorunları yaşayanlar ülkemizde de yurtdışında da mevcut. En azında bir bilgi bu durumdakiler için.
İyi akşamlar

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Bende r-link interneti hep çalışıyordu, internet sorunum olmadı. Canlı trafik bilgisinin çalışmamasının internet ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. Oldu diyen arkadaş, internet bağlantısı için mi oldu dedi, canlı trafik bilgisi uygulaması için mi?

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende r-link interneti hep çalışıyordu, internet sorunum olmadı. Canlı trafik bilgisinin çalışmamasının internet ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. Oldu diyen arkadaş, internet bağlantısı için mi oldu dedi, canlı trafik bilgisi uygulaması için mi?

Bende de internet bşlarda çalışıyodu fakat geçen hafta gitti. Arkadaşın tavsiyesi ile reset atarak geri gelmesini sağladım. Onun dışında canlı trafik bilgisi bende de yok. İnternet sadece hava durumu, mail, tweet uygulamalarında çalışıyo, bunların dışında internette gezinti, interneti paylaşma, internetten video izleme, dosya indirme gibi özellikler bildiğim kadarı ile yok.

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla babam telefondan yapmış ücrete tabi (aracı bana babam aldı) bunu biliyorum çokta irdelemedim ama nasıl yaptığını bir sorarım bakalım.Atabilirsem resimde atarım.

Bende de internet bşlarda çalışıyodu fakat geçen hafta gitti. Arkadaşın tavsiyesi ile reset atarak geri gelmesini sağladım. Onun dışında canlı trafik bilgisi bende de yok. İnternet sadece hava durumu, mail, tweet uygulamalarında çalışıyo, bunların dışında internette gezinti, interneti paylaşma, internetten video izleme, dosya indirme gibi özellikler bildiğim kadarı ile yok.

Merhaba

Benim internette gitti resetlemeyi nasil yapacagim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün ayarlar sıfırlanacak dimi ?

O konuda bilgim yok ben hic yapmadim fakat resetin ordan oldugunu biliyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erkan_@32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıfırlama yapmadı. Sadece açıp kapama gibi oldu :) Veri bağlantısı geri geldi. Neden gitti onuda anlamış değilim belki bir haftadır yatıyor ondan olabilir.

Bu yöntem sadece bağlantının geri gelmesi için ancak reset için fabrika ayarlarına dön seçeneği var ama forumlarda yazan onunda çok bir değişiklik yapmadığı yönünde. Ben denemedim. Diğer merak edilen bir husus da trafik bilgisi. Bunun için Renault sitesinde bir iki şehir de geçerli olduğu yazıyordu. Ben geçen bir kaç gün Ankaradaydım. Navigasyonun sağ alt köşesinde trafik verisi normalde aktif değilken belli bölgelerde bunun aktif olduğunu gördüm. Ancak her hangi bir trafik sıkışıklığı olmadığı için net olarak çalışması hakkında yorum yapamıyorum. Ankaradaki arkadaşlar belki yoğun trafikte bir bilgi akışı olup olmadığını test edebilir. Herkese iyi akşamlar