r-link2 2.2.15.703 yükseltilebilir mi ?

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nerede yaptırdınız ve maliyet ne oldu yazabilirmisin

çelik oto 250tl genel müdürlükte çelik otoyu önerdi. (fiyat bu aya özel olabilir bahar indirim vs.)
Hicabi usta işini biliyor.

Arz26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tşk ederim

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
v7 ile v8 yada v9 arasında ne gibi bir fark var ?

yükseltmeye değer mi ?

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki update dosyasını nereden indireceğim? Yardımcı olabilir misiniz ? 7.0.24.166 yüklü aracım 2016 model sanki bir yerde riskli 2016 modeller için diye okumuştum doğru mu ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Peki update dosyasını nereden indireceğim? Yardımcı olabilir misiniz ? 7.0.24.166 yüklü aracım 2016 model sanki bir yerde riskli 2016 modeller için diye okumuştum doğru mu ?
Yazılım yükseltme modele yılına bağımsız olarak her yapıldığında yüksek risk taşır.Talisman model bölümünde yazılımlar arası farkları ve yazılım güncellemelerini yaparken yaşadıklarımı video ile anlatmış/tarif etmiştim.Yazılım numaralarını aratırsanız onlarca paylaşım bulursunuz.Ama dosyaların doğru dosya olup olmadığını ancak kendisi de aynı dosyayı yükleyenler söyleyebilir. Forumu araştırırsanız bulursunuz.
Bir bluetooth bağlantısı unutulmuş araçta mesaj gelince yükleme işi yarıda kalıp cihazı kararan kişileri de gördüm ki biri dün benzer bir sebeple bana ulaştı, ya da motoru yanlışlıkla kapatan voltaj kesintisine neden olan, ya da hiçbir sıkıntısı olmadığı, araçla ilgili herşeyin olması gerektiği ve sartların saÄ£ladığı halde çöken sistemlere de şahit oldum.Sistemsel bir hata oluşup çökmüş olan sistemlerde var yani. Çökenlerden biri de serviste orjinal v7 yazılımlı olarak garantiden değişip, daha sonra kendi v8 yüklerken brick olanlardandı.

Neden üst versiyonlara geçmek istiyorsunuz?
Hız ve tam ekran android auto+carplay dışında bir esprisi yok temelde.
Bu işlerde tecrübeli değilseniz bence riske girmeye gerek yok. Tekrar söylüyorum bunun model yılıyla çok alakası yok. Ama risk almayla alakası var.
Kararı sonuçta siz alacaksınız. Cihaz yanarsa yandıktan sonra ücreti ile yaparım diyen ve akıl veren / yenisini monte etmeyi teklif eden çok olur.
Risk az da olsa var. Ben bunu demek istiyorum. Ben v8 ve v9'a ilk geçenlerdenim. Her ikisinde de bu yeni yazılımı yükleme isteği ve merak, riskin önüne geçti. Ben de özellikle v9'a geçerken sistem yazılım yükseltmesi esnasında kastı diyebilirim. Paylaştığım videoda da var. V2'den V7 ye benim gibi serviste geçip te çok kısa sürede ve akıcı şekilde geçen de oldu. Ama dediğim gibi risk alıp almama kararı sizin. Kimsenin lafına bakmayın. Mantığınızı ve /veya merakınızı dinleyin.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılım yükseltme modele yılına bağımsız olarak her yapıldığında yüksek risk taşır.Talisman model bölümünde yazılımlar arası farkları ve yazılım güncellemelerini yaparken yaşadıklarımı video ile anlatmış/tarif etmiştim.Yazılım numaralarını aratırsanız onlarca paylaşım bulursunuz.Ama dosyaların doğru dosya olup olmadığını ancak kendisi de aynı dosyayı yükleyenler söyleyebilir. Forumu araştırırsanız bulursunuz.
Bir bluetooth bağlantısı unutulmuş araçta mesaj gelince yükleme işi yarıda kalıp cihazı kararan kişileri de gördüm ki biri dün benzer bir sebeple bana ulaştı, ya da motoru yanlışlıkla kapatan voltaj kesintisine neden olan, ya da hiçbir sıkıntısı olmadığı, araçla ilgili herşeyin olması gerektiği ve sartların saÄ£ladığı halde çöken sistemlere de şahit oldum.Sistemsel bir hata oluşup çökmüş olan sistemlerde var yani.Çökenlerden biri de serviste orjinal v7 yazılımlı olup serviste değişenlerdendi.

Neden üst versiyonlara geçmek istiyorsunuz?
Hız ve tam ekran android auto+carplay dışında bir esprisi yok temelde.
Bu işlerde tecrübeli değilseniz bence riske girmeye gerek yok.Tekrar söylüyorum bunun model yılıyla çok alakası yok.Ama risk almayla alakası var.

Hız ve klima kısayolu içinde ama bunlar içinde riske girmeye gerek yok.
Zaten anlamadığım bir şekilde usblerim bir çalışıyor bir çalışmıyor. (yenisini takmama rağmen).
Eski sahibi ön cama film yaptırıp söktürmüş diplerde izleri duruyor su fln mı kaçırdı ne yaptı çözemedim gitti.
carplay olsa güzel olurdu onun içinde usblerin değişmesi gerekli.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hız ve klima kısayolu içinde ama bunlar içinde riske girmeye gerek yok.
Zaten anlamadığım bir şekilde usblerim bir çalışıyor bir çalışmıyor. (yenisini takmama rağmen).
Eski sahibi ön cama film yaptırıp söktürmüş diplerde izleri duruyor su fln mı kaçırdı ne yaptı çözemedim gitti.
carplay olsa güzel olurdu onun içinde usblerin değişmesi gerekli.
Developer side içerisine girdikten sonra ana ekranda hw gen versiyonunu kontrol edin. Eğer hw gen ver 2.0 ve üzeri ise carplay çalışır.Değilse usb değişse de çalışmaz.

Son düzenleme:

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Developer side içerisine girdikten sonra ana ekranda hw gen versiyonunu kontrol edin. Eğer hw gen ver 2.0 ve üzeri ise carplay çalışır.Değilse usb değişse de çalışmaz.

versiona baktım HW Gen: Gen1.1
ne yapsam çalışmayacak demek buda ????

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

zekioz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş