R-Link2 Haritalarına Gelişmiş 3D Grafikleri ve 54 Farklı Harita Rengi Seçeneği Ekleme

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Herkese merhaba.

Bu videomda sizlere, uyumlu yazılım versiyonlu R-Link 2 Sistemine sahip Renault araçların navigasyon ve haritaları üzerinde yapılabilecek bir değişiklik ve yenilikten bahsedeceğim.

Bu yenilik nedir? R-Link 2 Sistemine, USB ve ya SD Kart üzerinden yüklenebilen bir program ile haritalarda geliştirilmiş bir 3D grafik+ yeryüzü şekillerine sahip olurken, yine standart navigasyonda bulunmayan yolların, yeryüzü şekillerinin, poi noktalarının, binaların vb. renklerini (54 farklı renk) değiştirebilme özelliğine sahip olmaktır.

Ben bu program yamasını kuralı 1 yıldan uzun süre oldu ve kurduğum zamandan beri sorunsuz kullanıyorum. Bu program ve harita eklentisi Renault Talisman aracımın navigasyonunun ya da R-Link 2 Sistemi'nin donmasına, yavaş çalışmasına ya da kilitlenmesine neden olmadı. Bugüne kadar özellikle yol tariflerinde herhangi bir olumsuzluk tespit etmedim. Tam aksine bence daha akıcı çalışmaya başladı. Ama ben bu videoyu paylaştıktan sonra kanalda yapılan yorumlarda bazı kişilerde 3 boyutlu tepe ve yeryüzü şekli görüntülerinin çıkmadığını paylaştığını gördüm. Onun da bir çözümü var.Onu da kanal yorumlarında paylaştım.

Ancak R-Link 2 üzerine yüklenen her programda olduğu gibi, bu program yüklemesinde de risk var. Bu videoda tarif edilen işlemler ve paylaşılan dosyalar bilgi amaçlı olup, işlemleri yapmak ve programları yüklemek kullanıcıların kendi kararı ve sorumluluğundadır. 3. kişilerin ve ya videodaki tarifleri kendisi yapan kişilerin riski bilerek, kendi risklerini alarak kararlarını vermeleri, oluşabilecek arıza, sistem çökmesi vb. sebeplerle oluşabilecek maliyet ve arızaların sorumluluğunun sadece kendilerine ait olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Oluşabilecek her türlü olumsuzluktan, bu videonun başka platformlarda paylaşılmasından doğabilecek sonuçlardan renaultfanclub, kanalım ve şahsım sorumlu değildir.

UYARI:
-Bu videoda gösterilen tarifler, yazılım ve bunlarla çalışma yöntemleri araç üreticisi tarafından yayınlanmamaktadır.Yani resmi değildir.
-Potansiyel olarak bu yazılım kullanımı otomobilin, bireysel birimlerinin ve/ve ya bileşenlerinin yanı sıra bir bütün olarak otomobilin sistemsel arızalarına neden olabilir. Bunlar aynı zamanda aracın güvenlik seviyesini düşürmek ve servis tarafından garanti hizmetini reddetmek için bir neden olabilir.
-Arabasında bu yamayı/uygulamayı yapmayı seçen herkes tüm riskleri anlamalı ve dikkate almalı/kendi risklerini almalıdır.
-Bu videodaki tarif ve paylaşılan dosyaların, kullanıcılarının üçüncü şahıslara verebileceği zararlardan şahsım ve kanalım sorumlu değildir.
Harita rengi güncellemesi:
Uyumlu araçlar: R-Link 2 ile donatılmış uygun R-LINK 2 yazılım sürümüne sahip RENAULT marka araçlar.
Uygulamaya uyumlu R-Link 2 sürümleri: 3.3.16.98x / 7.0.24.1xx / 8.0.32.50x / 9.0.34.61x/9.0.35.xxx
Uyumlu ekran boyutları: 7 inç veya 8,7 inç ekrana sahip R-LINK 2 sistemli Renault araçlar.
UYARI: R-LINK 2 YAZILIM SÜRÜMÜNÜZ V2 İSE BU DOSYALARI VE GELİŞTİRMEYİ KULLANMAYINIZ. BU UYGULAMA V2 VERSİYONA SAHİP R-LİNK 2'Lİ RENAULT ARAÇLARDA KULLANILMAMALIDIR.
ÇÜNKÜ ÖN YÜKLEME SÜRÜMÜ UYUMSUZLUĞUNDAN DOLAYI BÜYÜK BİR SİSTEM ARIZASI YAŞAMA RİSKİ BÜYÜKTÜR.

İyi seyirler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
bjj41qi.jpg

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Befe Üstadım eline sağlık, çok güzel görünüyor. Videonuzun altındaki açıklamalara baktığım zaman bende yüklü olan 9.0.35.506 versiyon için olan dosyaya rastlayamadım. Bir Rus Renault Club forum sitesinde 9.0.35.506 versiyon için birşeyler buldum ama doğru mudur cesaret edemedim. Acaba siz nereden yükleme yaptınız? Teşekkürler.

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Befe Üstadım eline sağlık, çok güzel görünüyor. Videonuzun altındaki açıklamalara baktığım zaman bende yüklü olan 9.0.35.506 versiyon için olan dosyaya rastlayamadım. Bir Rus Renault Club forum sitesinde 9.0.35.506 versiyon için birşeyler buldum ama doğru mudur cesaret edemedim. Acaba siz nereden yükleme yaptınız? Teşekkürler.

Merhaba.

Açıklama kısmında bir takipçiye link buraktım.Crack ve crack'ten orjinale dönme dosyası. Ama sorduğum halde yükledi mi, yüklemedi mi geri dönüş yapmadı. Geri dönüş yaparsa sizinle aynı versiyondaki R-Link 2'sine yazılım yüklemiş olacak. O zaman siz de kullanabilirsiniz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Bu arada ben 1 sene kadar önce yükledim. 1 sene sorunsuz kullandım.Ama benim yazılımım 9.0.34.xxx

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Tekrar merhaba.Yabancı arkadaş geri döndü.İlgiki yorumda paylaşılan 9.0.35.xxx crack dosyası ile crack yaptıktan sonra v9 skin patch dosyasını yüklemiş ve sorunsuz kullandığını yazmış. Link lazımsa akşama ekleyeyim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canavar113

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sn. Befe emeğinize sağlık.
Dosya isminden anladığım kadarı ile yama iGo haritalar için. Bende basarsoft yüklü. Sorun yaratır mı?

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Arkadaşlar, Befe Üstadımın anlatımları ve paylaştığı videonun altındaki indirme link adresleri doğrultusunda bende navigasyonuma 3D grafik eklentisi yüklemek istedim. Ancak, bendeki R-LINK2 versiyonu 9.0.35.506 olduğu için gerekli skinpatch dosyasını bir Rus Renault Forum sitesinde buldum. Önce Befe Üstadın linkini verdiği yerden crack dosyasını indirip aracıma yükledim, sonra Rus Forum sitesinden indirdiğim skinpatch dosyası içerisindeki "lgu ve md5" uzantılı her iki dosyayı tek bir R-LINK klasörüne kopyalayıp yüklemeyi başardım. Şu anda sorunsuz çalışıyor, donma vs. olmadı. İlave bilgi olarak, bendeki navigasyon sisteminde IGO Başarsoft yüklüdür. Aşağıda araç R-LINK2 versiyonu 9.0.35.506 için olan link adreslerini veriyorum. Unutmadan uyarımı da yapayım. Yükleme sırasında yaşanabilecek olumsuz durumlardan işlemi yapan kişi sorumludur. Herhangi bir sorumluluk kabul edilmez.

1.CRACK DOSYASI İNDİRME LİNK ADRESİ (ÖNCE BU DOSYAYI İNDİRİP YÜKLEYİN):
https://ahp.li/a883cae3c8488f37ee38.zip

2.SKINPATCH DOSYASI İNDİRME LİNK ADRESİ (VERSİYON 9.0.35.506 İÇİN) (SONRASINDA BU DOSYAYI İNDİRİP YÜKLEYİN):
FORUM SİTESİ ADRESİ:
https://www.club-renault.ru/forum/t...abotki-i-modifikacii-sistemy-r-link-2/page/9/
İNDİRME LİNK ADRESİ:
https://cloud.electromera.com/index.php/s/756dkja9bkewbdQ

3.ORJİNALİ GERİ YÜKLEME DOSYASI İNDİRME LİNK ADRESİ (SORUN YAŞANIRSA VEYA ESKİ HALE GERİ DÖNÜLMEK İSTENİRSE):
https://ahp.li/4290b67425cc4c1ebe45.zip

himrag

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Tekrar merhaba.Yabancı arkadaş geri döndü.İlgiki yorumda paylaşılan 9.0.35.xxx crack dosyası ile crack yaptıktan sonra v9 skin patch dosyasını yüklemiş ve sorunsuz kullandığını yazmış. Link lazımsa akşama ekleyeyim.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Befe Üstadım teşekkür ederim yardımlarınız için. Bende araştırırken versiyon 9.0.35.506 için buldum skinpatch link adresini. Aracıma yükledim ve sorunsuz çalışıyor. Yukarıda link adresini paylaştım. İsterseniz videonuza ekleyebilirsiniz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sn. Befe emeğinize sağlık.
Dosya isminden anladığım kadarı ile yama iGo haritalar için. Bende basarsoft yüklü. Sorun yaratır mı?

Merhaba. Teşekkür ederim. Orjinal haritalar dahil uyumlu olarak yazıyordu geliştirici açıklamalarında.Sorun çıkmaması lazım.