R-Link2 Haritalarına Gelişmiş 3D Grafikleri ve 54 Farklı Harita Rengi Seçeneği Ekleme

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hakan bey selam , Arabayı fazla kullanmadığım için depo kalibrasyonu kontrol edebilme imkanım olmamıştı uzun zamandır ancak geçen hafta İstanbula gidip geidim ve hen kontrol hemde bazı rakamları not alma imkanım oldu. Yaptığım değişiklik tam istediğim gibi olmasa da esksinden daha iyi oldu . Orjinal sistemde depo 47 lt görünüyordu DDT4ALL da , ama ışık yanınca yakıt aldım 49,56 lt yakıt aldı yani depoda sanırım 52 -53 lt falan , dolayısıyla şimdi parametreleri tekrar değiştirdim. Neyse ilk müsait zamanda kalibrasyon hakkında yeni bir konu açıp oradan devam edeceğim .
Merhaba Erdal Bey.Evet gösterge panelinde 47 lt maksimum hacim olarak görünüyor.Hatta v9 ve v10 değerlerinin her ikisi de 47 lt olarak girilmiş.
Ben de benzer şekilde küçük bir değişiklik yaptım ama deponun yarımın altına inmesine izin vermeden yakıt aldığımdan net kontrol edemedim.
Sizin çalışmayı da bekliyorum.İyi akşamlar.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgurfree

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstad sizi youtube'dan da takip ediyorum faydalı paylaşımlarınız içinde teşekkürler, benim rlink 2 firmware ver. 3.3.16.980 ve apple carplay malesef tam ekran olmuyor ver 8 'de tam ekran oluyor videyonuzda gördüm. Sorum şu v3 den v8 'e nasıl geçerim. Easyconnect 'de aracın şasini girdigimde v3.3.16.980 çıkıyor bu üstümde bir uğursuzluk gibi :-( koca ekranda alttan üstten boşluk... bir fikriniz var mı? İyi günler dilerim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Üstad sizi youtube'dan da takip ediyorum faydalı paylaşımlarınız içinde teşekkürler, benim rlink 2 firmware ver. 3.3.16.980 ve apple carplay malesef tam ekran olmuyor ver 8 'de tam ekran oluyor videyonuzda gördüm. Sorum şu v3 den v8 'e nasıl geçerim. Easyconnect 'de aracın şasini girdigimde v3.3.16.980 çıkıyor bu üstümde bir uğursuzluk gibi :-( koca ekranda alttan üstten boşluk... bir fikriniz var mı? İyi günler dilerim.

Merhaba Özgür Bey. Size youtube üzerinden de cevap yazmıştım. Ama sanırım cevabımı okuyamadınız. Oraya yazdığımı buraya da yapıştırayım:

Merhaba Özgür Bey.Maalesef v2 ve v3'ten v8'e direk geçmeniz çok çok tehlikeli bir durum.Hatta v7'ye geçmeniz de aynı şekilde tehlikeli. Bu uyarılara uymayıp, v2 ve v3'ten direk v7'ye geçiş yapmayı deneyen ve ekranı kararan çok kişi var.Ekranı kararmayan 2 kişi oldu.Onlarda ne klimaya kumanda edebildi, ne park sensörleri ve kameraları ne de müzik fonksiyonlatı çalıştı.Geri eski versiyonlarına dönmek istediler.Dönebilen bir kişi oldu.Ama bu sıkıntı düzeltilemedi.Yenisi ile r link 2 sistemlerini değiştirdiler.Yani bu işte ön yükleme sürümü çok önemli.55xx ve sonrası ön yükleme sürümlerinde bu risk alınabilir.Ama öncesi için yenisi ile değişimin sonuç olarak ortaya çıkması neredeyse kaçınılmaz.

Durum budur. Tavsiyem, Mais Ana Servisine gitmeniz. Bir tek onlar v7 güncellemesi yapıyorlar daha emniyetli olarak. Tabi karar sizin. Kendiniz de şansınızı deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

ozgurfree

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Acar servisinden v3’ten v7’ye güncellettim ben 4 ay önce. Ben de v8 videosunda aynı şekilde tam ekran görmüştüm güncellemeden sonra v8’de bende de tam ekran olmadı Hakan Bey’e yazdım sizin videonuzda v8’de tam ekrandı diye bana da v9’da oluyor diyince dedim heralde ben yanlış hatırlıyorum. Her neyse ki sağolsun kendisinin videolarından yola çıkarak V9 güncellemesini, Carplay’i ve Air Care’i aktifleştirdim. Ayrıca kendisine youtubeden yazdım görmedi ama ben Air Care’yi aktifleştirdim ama widgetlerde aircare widgeti gözükmüyor kendisinde gözüküyordu.

https://youtube.com/shorts/GPlqsqDcgbc?feature=share

Merhaba sizde v8'in hangisi var. Benim araştırmalarımda şunu görmüştüm ki youtube videyolarında da aynı 8.0.32.5xx küsür versiyonlarda tam ekran olduğunu görüyoruz. Benim şuanda ki versiyon v3.3.16.986 ve apple carplay yarım ekran, anroid auto biraz daha büyük. Ama ikisi de tam ekran değil. :-(... Hakan üstad sağolsun ön yükleyicinin önemli olduğunu yazdığından 55xx üzeri yapabilir demişti bende 5316 sizde ön yükleme versiyonu kaç birde onu bana bildirir misiniz. İyi günler dilerim.

8.0.32.30x (article)

• Full screen for Android Auto and Carplay
  • Shortcuts in the replication screens and exterior temperature.
  • Auto-zoom deactivation.
  • Climatisation widget

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sizde v8'in hangisi var. Benim araştırmalarımda şunu görmüştüm ki youtube videyolarında da aynı 8.0.32.5xx küsür versiyonlarda tam ekran olduğunu görüyoruz. Benim şuanda ki versiyon v3.3.16.986 ve apple carplay yarım ekran, anroid auto biraz daha büyük. Ama ikisi de tam ekran değil. :-(... Hakan üstad sağolsun ön yükleyicinin önemli olduğunu yazdığından 55xx üzeri yapabilir demişti bende 5316 sizde ön yükleme versiyonu kaç birde onu bana bildirir misiniz. İyi günler dilerim.

8.0.32.30x (article)

• Full screen for Android Auto and Carplay
  • Shortcuts in the replication screens and exterior temperature.
  • Auto-zoom deactivation.
  • Climatisation widget

Bende ön yükleyici sürümü 5615..

ozgurfree

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgi için teşekkürler, ben araştırmaya devam ettim renault rlink2 de lan r14 ve lan r16 versiyonunda cihazlar kullanmış araçlarında benim eski versiyon r14 bu sebeple v9 benim için hayal tıpkı eski model bir telefona yeni bir yazılım atmaya çalışmak ve cihazın çökmesi kaçınılmaz olması gibi bunu da ebayde bu cihazlarla ilgili ilanlara bakarken anladim (model detaykni parca nosunu vs.) mesela adam tamir ilani koymuş.

REPAIR DEFECTIVE R-Link 2 NAVIGATIONS

I repair defect R-Link 2 (Renault sat nav) navigation units as:
- Black screen, but there is sound

- Loose of phone sound and/or connection
- Reset unit to be installed in other car
- Total rewrite settings/parameters
- Reset VIN of unit
- Reset authentification code of unit

- Upgrade from 2.2.x.y -> 3.3.16.x for enable Android Auto
- Upgrade from 7.0.24.x -> 8.0.32.x -> 9.0.x.y for bigger screen on CarPlay and Android Auto

- Update the full Europe maps at last moment available 2020 Q4

These unit are found on following cars:​
- Mégane IV after 2016
- Kadjar after 2016
- Koleos after 2016
- Scenic IV after 2016
- Talisman after 2016
- Espace V after 2015

Shipping yourself (as an insured and prepaid package) with a precise description of the fault and mileage.

Checkout:
After the immediate purchase has been made, send me your unit packaged and fall-proof with a detailed description of the fault. I will repair your unit and send it back.
I prefer payment by PayPal in advance. Of course, prepayment by bank transfer is also possible. The unit will only be sent upon receipt of payment.
If you have any questions about this or other repairs, I will be happy to assist you.
If the device does not show any faults or, in exceptional cases, cannot be repaired, I charge a flat-rate of 25.00 € as an inspection fee.
If I receive all infos need about car, I can prepare the new unit to be plug & play for additional flat-rate of 50 €.

For those who looks for units to work with CarPlay maybe it is intereseting also:
Renault AUX USB Console R-Link CarPlay | eBay

Just write to me.​

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bende ön yükleyici sürümü 5615..

Hocam iyi akşamlar.

Tekrar kontrol ettim. Ben klima widget'ı ile air care widget'ını birbiri ile karıştırmışım ve o yüzden size bende var yazmışım. Kusura bakmayın.
Bende klima widget'ı var. Air care widget'ı yok maalesef. Widget eklenebilir mi ana ekrana bilmiyorum.

V9'da bendeki widget'lar;

kxxmt40.jpg

7fxoddi.jpg

gowlet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam iyi akşamlar.

Tekrar kontrol ettim. Ben klima widget'ı ile air care widget'ını birbiri ile karıştırmışım ve o yüzden size bende var yazmışım. Kusura bakmayın.
Bende klima widget'ı var. Air care widget'ı yok maalesef. Widget eklenebilir mi ana ekrana bilmiyorum.

V9'da bendeki widget'lar;

kxxmt40.jpg

7fxoddi.jpg

İlginiz için teşekkürler. Yanlış hatırlamışım demek ki.

sulkoç

Süleyman KOÇ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba Hakan bey bu dosya son Rlink2 crack ile (9.0.37.210) videoda yer alan crack dosyası ile uyumlu mu ben oradaki dosya ile cracklayıp normal here haritaları kullanıyorum bunu denemek istiyorum .35 olan crak yapmadım onunla çalışıyor fakat bununla durum nedir?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Benim 9.0.37 ile alakalı paylaştığım konudaki videoda yer alan bu konudakinin bir üst versiyonu. Eğer aceleniz yoksa ve birkaç hafta beklerseniz, onunla alakalı video yapacağım.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi