Renault Düşmanları şimdide Talisman la uğraşıyor

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun...

ben de buralardan görüyom...160-190-200 km hızları...

denedim hız yapmaya...son sınır 140 yapabildim :D

140 i geçemedim korktum....140 bile tehlikeli....120 yi geçmemek lazım arabalarda bence :)
Size katılıyorum yolun ve kuralların gerektirdiği şekilde gitmek esastır bazen oluyor böyle tabi kimsenin canına malına zarar vermeyecek şekilde .

akinayk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Passattan daha cok begendigik bir araba talisman ama talismanda 4 kontrol olmasina ragmen passat daha iyi yol tutuyor hic 4 kontrol yok felan diye dusunmeyin bence. 4 kontrol dedigimiz sistemi renault ilk defa kullaniyor bir binek aracinda. Dunyada degismez bir kural Her sistemin ilk versiyonu sorunludur. 4 kontrol sistemide cok fazla ariza vermeye yatkin bir sistem ayrica.
Bence 4 kontrol hic olmasin cebimdende parasi hic cikmasin cok daha iyi.

Yakıt dediğin yakılır

4 kontrol Laguna'da vardı Türkiye'ye gelmedi.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Passattan daha cok begendigik bir araba talisman ama talismanda 4 kontrol olmasina ragmen passat daha iyi yol tutuyor hic 4 kontrol yok felan diye dusunmeyin bence. 4 kontrol dedigimiz sistemi renault ilk defa kullaniyor bir binek aracinda. Dunyada degismez bir kural Her sistemin ilk versiyonu sorunludur. 4 kontrol sistemide cok fazla ariza vermeye yatkin bir sistem ayrica.
Bence 4 kontrol hic olmasin cebimdende parasi hic cikmasin cok daha iyi.

Yakıt dediğin yakılır

Ben Talisman almadan önce bir süre güncel kasa Passat'ta kullandım.4control olmayan Talismanı kullanmadığım için bilmiyorum.Ama her ikisini de kullanmış ve Talismana 1.5 yıldır sahip olan biri olarak Talisman yol tutuşu kesinlikle passattan daha iyi.Bu da benim tecrübem.

4control neden arızaya yatkın oldu?Forumda 2 arkadaş ses ile ilgili sıkıntıdan bahsetti.Birçok 4controllü Talisman sahibi var.Biri de benim.Ben 1,5 yıldır sıkıntı yaşamadım.Bundan sonra yaşarmıyız göreceğiz.Aracın en az garantisi olanın 3 yıl garantisi var ki ben 2 yıl ekstra garanti aldım.5 yılda arıza yaparsa servis değiştirir.Garanti bitince de o zaman kadar araç değişikliği yapmazsam ne değişmesi gerekiyorsa değiştirtirim.
Tercih meselesi.Siz almayabilirsiniz.Ben yine olsa yine alırım.Bu arada bu 1. versiyon değil.4 control Lagunadan sonra Espace ta kullanıldı.Gerçek yol şartlarında test edildi.
Zevkler tartışılmaz.Herkesin seçimi kendini bağlar.Ben seçimimden memnunum:)

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Talisman almadan önce bir süre güncel kasa Passat'ta kullandım.4control olmayan Talismanı kullanmadığım için bilmiyorum.Ama her ikisini de kullanmış ve Talismana 1.5 yıldır sahip olan biri olarak Talisman yol tutuşu kesinlikle passattan daha iyi.Bu da benim tecrübem.

4control neden arızaya yatkın oldu?Forumda 2 arkadaş ses ile ilgili sıkıntıdan bahsetti.Birçok 4controllü Talisman sahibi var.Biri de benim.Ben 1,5 yıldır sıkıntı yaşamadım.Bundan sonra yaşarmıyız göreceğiz.Aracın en az garantisi olanın 3 yıl garantisi var ki ben 2 yıl ekstra garanti aldım.5 yılda arıza yaparsa servis değiştirir.Garanti bitince de o zaman kadar araç değişikliği yapmazsam ne değişmesi gerekiyorsa değiştirtirim.
Tercih meselesi.Siz almayabilirsiniz.Ben yine olsa yine alırım.Bu arada bu 1. versiyon değil.4 control Lagunadan sonra Espace ta kullanıldı.Gerçek yol şartlarında test edildi.
Zevkler tartışılmaz.Herkesin seçimi kendini bağlar.Ben seçimimden memnunum:)
Hocam iste siz bu mantikla dusunuyorsunuz. Ben genel olarak 2. El araba aldigimdan farkli dusunuyorum siz binersiniz 4 controlle 100bin km 5 yil ariza vermez parca gozunuzde araba saglam araba olur sizin icin.
Ben alirim 5 yasinda 100k da 2-3 senede ben biner bi 100k da ben yaparim o arabayla bu donemde de ariza verir. Sahsen benim gibi bircok 2.el arac kullanicisida boyle dusundugunden renault un d segmenti arabalarinin 2. Elleri ayni donemin c segmentlerinden daha az para ediyor.
Zaten bu fiyatlardaki bir arac garanti suresi icerisinde oyle 5-10bin tl lik mekanik ariza aciyorsa o arabadan hayir gelmez. Ariza verdi ama garantiden yaptirdim demek sadece kendimizi avutmamiz olur.

Yakıt dediğin yakılır

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hocam iste siz bu mantikla dusunuyorsunuz. Ben genel olarak 2. El araba aldigimdan farkli dusunuyorum siz binersiniz 4 controlle 100bin km 5 yil ariza vermez parca gozunuzde araba saglam araba olur sizin icin.
Ben alirim 5 yasinda 100k da 2-3 senede ben biner bi 100k da ben yaparim o arabayla bu donemde de ariza verir. Sahsen benim gibi bircok 2.el arac kullanicisida boyle dusundugunden renault un d segmenti arabalarinin 2. Elleri ayni donemin c segmentlerinden daha az para ediyor.
Zaten bu fiyatlardaki bir arac garanti suresi icerisinde oyle 5-10bin tl lik mekanik ariza aciyorsa o arabadan hayir gelmez. Ariza verdi ama garantiden yaptirdim demek sadece kendimizi avutmamiz olur.

Yakıt dediğin yakılır

Herkesin düşüncesine saygı duyarım.
Ancak arıza yaparsa ve çok masraf çıkarırsa korkusu ve öngörüsü ile yola çıkınca ne sıfır ne de 2.el araba alınır.

Garanti içinde bile 5 10 ve ya daha fazla paralara mal olan arıza yaparsa bu nüksedecek diye bir kural ve ya tümevarım yok.Sonuçta bu kul yapısı.Malzeme hatası,işçilik hatası ya da kullanımla ilgili hata olabilir.Kronik bir problem olması için birçok araçta birden olması gerekir.Onu gormek içinde zaman.

Ben bu kez sıfır araba aldım.Tabiki ona göre düşüneceğim.Etik olan arabayı satarken arızası varsa alan adama arızayı yaptırıp vermektir.Ama alan adamın elinde araç arıza yapar mı diye de düşünen ve hısım akraba haricinde sattığı aracı takip eden varsa da o kişiyi kutlarım.Yani sağlam teslim ettiğim araba için tabiki sonrasına garanti verecek ya da takip edecek değilim.
2. El araba alsam tabiki kronik problemleri var mı araştırırım.Alan herkes araştırır.2. El dsg li aracı ben mesela hayatta almam.Vag fanları bile bence almadan bir durup düşünür.

Ama 4 controlün kronik problemi var mı onu görmek ve ya fikir yürütmek için çok erken.Hele bir 5 seneyi doldursun.Doldurmadan konuşmanın anlamı yok.İkımizde 3.5 sene sonra forumda olursak ve ben araci kullanıyor olursam tekrar 4 control üzerine konuşuruz.

Onarımı parça fiyatı ucuz olsun.10 sene sonrada aracı kullanıyorsam minimum masraf yapayım dersem tabiri caizse bakkaldan bile parçası bulunan marka ve modeller var gider onlardan alırım.Öyle düşünen varsa ona da o markaları tavsiye ederim.

Ama ya şu arızayı yaparsa 5 10 bin tl masraf çıkarırsa,garanti bitince nüksederse diye de sıfır ve ya 2. El araç aramaya kalkan alacak araba bulamaz.

Uzatmaya gerek yok.Ben Talismandan memnunum.1.5 senedir bu aracı kullanıyorum ve kullanıcı tecrübemi aktariyorum.

Yazdıklarımı talisman videoları izleyerek, milletin yarım saatlik test ve tecrübelerinden referans alarakta yazmıyorum.Talismanın ya da renault un avukatı da değilim.
Kimseye zorla talisman al ve ya sev diye tavsiyede de bulunmadım,ikna da etmeye çalışmıyorum.Isteyen sever isteyen sevmez ve ya isteyen alır isteyen almaz.

Dediğim gibi.Zevk ve secim meselesi.Ben seçimimden menunum.Bir onceki mesajımda yazdığım gibi"1.5 senedir 4 control ve ya başka bir sistemle alakalı bir sıkıntı yaşamadım.Bundan sonra yaşar mıyım göreceğiz."

Size iyi günler.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Alınacak bir şey de yok sıkıntıda.

Biz de muhabbet ediyoruz.Arkadaşımız mesajımdan alıntı yaptı ve sonrasında cevap hakkı doğdu ve de 2 li muhabbete döndük. Konu tavana karton konmasından 4 control e döndü.Konu dışına çıktık evet.O yüzden uzatmaya gerek yok yazdım.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yadırgarım arkadaşım sana mı soracağım ? renault hep bunu yapıyor motorlarını mekaniklerini seviyorum ama şu trim konusunda yıllardır çalıyor talisman ın vergi hariç kaç para olduğu önemli değil sonuçta passat la kafa kafaya denk bir araç olarak piyasaya sürmüşsün D segmenti demişsin clio değil bu D segmentinden bahsediyoruz insan ister istemez böyle şeylerden huylanır bu tür şeyler duyulup yayıldıkça insanlar renault a fiat önyargısıyla yaklaşıyor halbuki renault son yıllarda inanılmaz şık ve kalitesi arttırılmış modellerle piyasaya çıkıyor megane 4 , kadjar , megsne sedan , talisman ve kaleos bunların son temsilcileri o yüzden bence karton kullanılması kabul edilemez ha belki o kullanılan parça kartondan farklı bir materyaldir ancak bari renginii beyaz yapsaymışlar bildiğin bim in önüne konan kolilere benziyor
kardes clıo nun nesı var karsılastırmaya clıo olsa neyse felan demıssın de clıonun tavanında sıkıstırılmış polyester var

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardes clıo nun nesı var karsılastırmaya clıo olsa neyse felan demıssın de clıonun tavanında sıkıstırılmış polyester var

arkadaş...ben megane 1 ile clio4 u karşılaştırıyom mu...
sen de clio ile talismanı karşılaştıraman..:D

talismanla karşılaştırılacak araba passattır...adamlar karşılaştırıyo :D