Renault edc sorunu ve basit cozumleri.

malimete76

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız kaç km e bu hata oldu ve şuan kaç km deyken beyin değişi?

Aracım 110 binde. aslında hatayı 2-3 senedir veriyordu (75 bin km'deydi yaklaşık o zaman), ama 3-4 ayda 1 kere. Önemsememiştim bu hatayla karşılaşanlar çok olduğu için. Son 2-3 aydır çok sıklaşmıştı. Günde 10-15 kere verdiği bile oluyordu. Şanzıman beynini satın aldığım yerdeki eleman 2011 ve 2012 model edc şanzıman beyinlerinin bazılarında kusur olduğunu, bu model araçlara beyni çok sattığını, 2013'den sonraki modellerde Renault'nun beyni güncelleyip sorunu giderdiğini söyledi. Ne kadar doğru söyledikleri bilemiyorum ama.

Şanzıman yağını sormuştu bir arkadaş. Ustam kontrol etti, değişime gerek görmedi.

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzıman yağını nereden nasıl kontrol etti ?

Aracım 110 binde. aslında hatayı 2-3 senedir veriyordu (75 bin km'deydi yaklaşık o zaman), ama 3-4 ayda 1 kere. Önemsememiştim bu hatayla karşılaşanlar çok olduğu için. Son 2-3 aydır çok sıklaşmıştı. Günde 10-15 kere verdiği bile oluyordu. Şanzıman beynini satın aldığım yerdeki eleman 2011 ve 2012 model edc şanzıman beyinlerinin bazılarında kusur olduğunu, bu model araçlara beyni çok sattığını, 2013'den sonraki modellerde Renault'nun beyni güncelleyip sorunu giderdiğini söyledi. Ne kadar doğru söyledikleri bilemiyorum ama.

Şanzıman yağını sormuştu bir arkadaş. Ustam kontrol etti, değişime gerek görmedi.

malimete76

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şanzıman yağını nereden nasıl kontrol etti ?

O sırada parçayı almaya gitmiştim. Görmedim nasıl kontrol ettiğini. Ama usta tanıdığım, güvenirim kendisine. Bu arada 5 gün oldu, aynı arızayı tekrar vermedi. Sanırım sorun giderildi tamamen.

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,
aracımdda şanzumanla ilgili bir sorunum var acaba nedendir? ve başına böyle bişey gelen varsa tecrübelerinizi paylaşıp yol gösterirseniz çok sevinirim?
aracım 2012 fluence edc dizel otomatik 140bin kmde
daha önce 70 bin km de edc şanzumanın komple değişimi garantiden 2015 yılında değişimi gerçekleşmiştir, fakat 1 aydır şöyle bir problemim var, aracımla haraket halindeyken durduğumda ışıklarda şanzumandan vuruntu ve sarsıntı meydana geliyor acaba neden yapabilir ?

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O sırada parçayı almaya gitmiştim. Görmedim nasıl kontrol ettiğini. Ama usta tanıdığım, güvenirim kendisine. Bu arada 5 gün oldu, aynı arızayı tekrar vermedi. Sanırım sorun giderildi tamamen.

Merhaba aracınız 2013 model altı ve 110bın kmdemi sadece beyin değişerek bu sorunu çözdunuzmu ?

malimete76

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracınız 2013 model altı ve 110bın kmdemi sadece beyin değişerek bu sorunu çözdunuzmu ?

aracım 2012 model ve 110 binde, doğrudur. 1 hafta oldu parça değişeli (sadece şanzıman beyni değişti), nazar değmesin normale döndü ve arıza uyarısı vermedi 1 kez olsun.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım 2012 model ve 110 binde, doğrudur. 1 hafta oldu parça değişeli (sadece şanzıman beyni değişti), nazar değmesin normale döndü ve arıza uyarısı vermedi 1 kez olsun.

Peki 1 2 vites geçişlerinde sarsıntı varmıydı varsa beyin değiştikten sonra bu sarsıntılarda gittimi ?