Renault Megane 2 Çalışmıyor

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar şuanda canım çok sıkkın yarım saat önce garaja yöneldim kartı taktım vitesi boşa aldım debriyaja bastım start'a bastım ama aracım çalışmadı motordan ses geliyor tır tır tır ediyor akü ışığı yanıyor ama o ses çok hoşuma gitmedi start'a tekrar bastım kapattım ama halen o tır tır tır motordan ses geldi neden olabilir şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız dizel mi?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
manyatik kaptör olmasın..

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triger olmasında o olsun şuan moralim sıfır en son iki gün önce binmiştim öylece garaja bıraktım akşam gittim marşa bastım sonuç anlattığım gibi :(
moral bozacak bir durum değil.. kaputu aç biraz kurcala buji yerleri belliyse ulaşabiliyorsan bastır elinle.. birkaç defa daha dene çalıştırmayı çalışır.. moralini bozma pozitif olmak lazım her zaman.. mnyetik kaptör arızası ise çözülür.. triger kayışı ile alakası olmazki triger yolda giderken kopar eğer eski ise..

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
moral bozacak bir durum değil.. kaputu aç biraz kurcala buji yerleri belliyse ulaşabiliyorsan bastır elinle.. birkaç defa daha dene çalıştırmayı çalışır.. moralini bozma pozitif olmak lazım her zaman.. mnyetik kaptör arızası ise çözülür.. triger kayışı ile alakası olmazki triger yolda giderken kopar eğer eski ise..

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Üstelik Otomotiv teknoloji mezunuyum elim ayağıma dolaştı :( Yarın söylediklerini yapacağım korktuğum şu 2006 model araç km 52 bin de daha hiç trigeri değiştirmedik. Marşa basma ile kopma olmaz demi ?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Üstelik Otomotiv teknoloji mezunuyum elim ayağıma dolaştı :( Yarın söylediklerini yapacağım korktuğum şu 2006 model araç km 52 bin de daha hiç trigeri değiştirmedik. Marşa basma ile kopma olmaz demi ?

bende aynı durumdaydım benim araçta 2006 clio 51 binde trigeri hiç değişmemişti... gittim yüzde 30 indirim varken değiştirdim çıkan kayış sıfır gibiydi.. merak etme kopmamıştır.. havalar soğuk ya çalışmama gibi şeyler olabilir.. ateşleme sistemi bujidir,manyetik kaptördür,akü zayıflığıdır herşey olabilir.. biraz daha uğraş çalışır merak etme..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Akün kaç senelik ? akünün verdiği akım gücü yeterli gelmediğinde marş motorundan o şekilde ses gelir ve araç çalışmaz kardeşim,yeni bir akü tak veya takviye yap aracına çalışacaktır...

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bende aynı durumdaydım benim araçta 2006 clio 51 binde trigeri hiç değişmemişti... gittim yüzde 30 indirim varken değiştirdim çıkan kayış sıfır gibiydi.. merak etme kopmamıştır.. havalar soğuk ya çalışmama gibi şeyler olabilir.. ateşleme sistemi bujidir,manyetik kaptördür,akü zayıflığıdır herşey olabilir.. biraz daha uğraş çalışır merak etme..

Çok teşekkür ederim yarın sabah gözlerimi açar açmaz ilk yapacağım iş olacak daha önce böyle bir şey başıma hiç gelmedi. En iyisini yapmışınız bende öyle yapayım.