Renault Megane Hakkında Sohbet & Muhabbet

yıldızay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar hemen konuya girmek istiyorum..

Arkadaşlar 1 hafta öncesinde megane 2 1.5 dizel dinamik aracımın 10 bin bakımları yapıldı yağ,yağ filtresi,hava ve mazot filtresi hepsi değişti ancak bu işlemler yapıldıktan sonra aracım zor çalışmaya başladı bazen iki bazende iki üç defa marş yapmak zorunda kalıyorum. deponu doldur az olmasın mazot dediler şuan fule yakın ama sorun devam ediyor delphi marka mazot filtresi takılmıştı onuda değiştirdık orjınalı takıldı ama sorun hala devam edıyor depodan filtreye gelen boruda hava yok sırf mazot var ama filtreden pompa giden boru içerisinde hava var köpüklü gibi geliyor pompaya sorun neden olabılır daha öncesinde başına böyle bir sorun gelen veya çözüm bulabilen olumu ? 3 farklı marka mazot filtresi denedik ama olmadı kafayı yemek üzereyiz usta bile napacagını şaşırdı Daha önce böyle bir durum hiç olmadı bakımdan sora olmaya başladı

sahinmurat151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle Merhaba.. Bende Megane 3 2012 1.6 16v araba var.. Benzinli ve Brc lpg li. Aracim 40.000 de.. Aracım, kış aylarinda soğuk da, ilk marşta 4-6 sn arasinda zor calisiyor, ama 2. marsta hemen calisiyor.. Sadece sabahlari yapiyor. Gün icinde yapmiyor hiç.. yaz aylarinda ise kesinlikle yapmiyor böyle bir şey.. kışın Sabahlari böyle calismasinin sebebini bulamadik. Benzin pompasini degistirdim, bujileri degistirdim. Bobinleri kontrol ettirdim, bulamadim sorunun kaynagini.. Ne yapmam gerekir. Lütfen yardimci olurmusunuz? bilen var mi arkadaşlar bu durumu?

bayat38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Megane authentic 2003 sonradan yol bilgisayar i ve Dış ortam ısı ölçer taktirabilirmiyim

karakas78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Aracım Renault Megane 2 1.6 motor hb'dir. Aracın cd çalar kısmı ile ilgili kafamda bazı soru işaretleri mevcut bilenler varsa yardımcı olabilir mi ?

1) CD çalar mp3 formatını destekliyor mu ?
2) Aracın hoparlöründen patlamış gibi ses gelmekte ancak radyo açtığımda bu ses gelmemektedir bunun sebebi ne olabilir ?
3) Aracım en full olan "privilege" paketindendir. Aracın cd çalarında "bluetooth" özelliği mevcut mudur aracı aldığımda var olduğunu söylemişlerdi ?

Yardımlarını için şimdiden çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

Selman01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim megan 2 hb 2004 model 1.6 otomatik vites aracım kalktıktan sonra 2000 devirde 2. Vitese atıyo sonra 2200 yada 2300 devirde tekrar vites değiştiriyor gibi oluyo ama vites 2 de devam ediyo sonrasında 3 ve 4. Vitese atıyo sorun yok yani 2000 devirde 2. Vitese geçiyo sonrasında 2200 de tekrar vites değişiyo gibi oluyo bu normal mi acaba

Selman01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim megan 2 hb 2004 model 1.6 otomatik vites aracım kalktıktan sonra 2000 devirde 2. Vitese atıyo sonra 2200 yada 2300 devirde tekrar vites değiştiriyor gibi oluyo ama vites 2 de devam ediyo sonrasında 3 ve 4. Vitese atıyo sorun yok yani 2000 devirde 2. Vitese geçiyo sonrasında 2200 de tekrar vites değişiyo gibi oluyo bu normal mi acaba

Sony8247

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 ay once sıfır megane aldım ama en düşük paketini araba da sadece arka park sensörü var önde yok öne taktırmak istiyorum ama göstergesi orjinal gibi olmasını istiyorum sizce bunu yapmak mümkün mü ?? ve cevap verirseniz sevinirim ve selam

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 ay once sıfır megane aldım ama en düşük paketini araba da sadece arka park sensörü var önde yok öne taktırmak istiyorum ama göstergesi orjinal gibi olmasını istiyorum sizce bunu yapmak mümkün mü ?? ve cevap verirseniz sevinirim ve selam

Ben bunu servise sordugumda benim arac icin epey masraf cikartmislardi. Park beyni tesisat park sensoru ve degisecek bi kac malzeme daha. Birde benim arac fluence kadranda pasif olarak park sensoru cizgilerini gorebiliyorum ama aktiflemek icin bi suru sey gerekli. Sizin arac icin sistem farkli olabilir ama mantik aynidir diye tahmin ediyorum. Renaultun fabrikasyon kapali fonksiyonunu actirmak eziyet.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Sineps38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

• Selamin aleykum.
    Henuz bi aracim yok ve megan1 almayi dusunuyorum...fakat malum 1.6 ve 2.0 arasinda bayaa bi fiyat farki var...bildigim kadariyla 2.0 motorda vergi ve yakit tuketimi daha fazla...satisi da 1.6 ya nazaran daha zor.bir de bakimlari daha pahaliya patliyo sanirim.....bunlarin disinda bilmedigim yada yanlis bildigim bisey var mi..konuyla ilgili bilgisi olan ve detayli bilgi verebilecek birileri var mi acaba????​

gibs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba 2012 model megan 1.5 edc 85000 km de yetkili servis bakımlı araç 69000 tl fiyatı uygunmudur. tek parça boyalı megane alıcam kısmetse piyasası hakkında bilgim yok.yardımcı olursanız sevinirim.