Renault Megane Hakkında Sohbet & Muhabbet

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz.

Megane 1 lerin teyp yuva ölçüsü 1din dir. 2 olmaz. Tavsiyem motorlu 1din olan teypler var onlar daha mantıklı, bende kullanıyorum. 2din olmaz mı? olur tabikide ama orta havalandırma ızgaraların kesilmesi gerekiyor araca yazık edersiniz.

veyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 1 aracım var 2.0 8 Valf arabaya tapa gaz yaptığımda rezistans ışığı gibi bi ışığı yakiyo kesik kesik çalışmaya basliyor sorun ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

sagattire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Herkese Hayırlı Günler ..
2007 Model Megane 2 1.6 16V Expression Otomatik Benzin Aracım Var Aracım Hakkında 2 Tane Şikayetim Var Bunu Sizler İle Paylaşmak İstedim ..

1. ŞİKAYETİM
Aracımı 2015 Kasım Ayında Aldım ..
Araçla Bir Yere Gitmeden 5 Dakika Önce Çalıştırıp Kendi Haline Bırakıyorum ..
Araçla Harekete Geçtiğimden İtibaren Ufak Çukurdan Geçtiğimde Motor Sallanırmış Gibi Oluyor Ve Gacur Gucur Sesler Geliyor . Ardından Biraz Motor Isındıktan Sonra Bu Olay Geçiyor Bu Olayı Yaşıyıp Çözen Biri Varsa İse Lütfen Yardımcı Olsun ..

2. ŞİKAYETİM
Aracıma 04.03.2016 Tarihinde İstanbul / Maslak SHELL den 220 TL Değerinde Kurşunsuz 95 Oktan Yakıt Aldım . Aracımı Çok Kullanmıyorum Gunde 4 Km Yol Gidiyorum Dur Kalk Yapmadan . 2 Haftada 1 40 Km Gidiş 40 Km Dönüş Bir Yol Gidiyorum ..
Aracın Ortalama Tüketim Değeri 12.0-12.1 De Geziyor Bu Nedir Arkadaş . Amcam İveco 80.12 Kamyonu Var Bu Kadar Yakmıyormuş .
Şuan 304 Km Yol Yapmışım Ve Yakıt İbresi Kırmızının Üstündeki 1. Çizgiye Gelmek Üzere .
Ben Bu Yakıt Değerini Nasıl Düşürebilirim Aracı 2500-3000 Devir Kullanmama Rağmen Bu Şekilde Bunun Bir Çaresi Varmı Ne Yapmam Gerekiyor ?
Böyle Giderse Arabayı Ya Uçurumdan Atıcam Ya da Yakıcam Gerçekten Son Derece Moral Bozucu Bir Olay..
Yorum Ve Tavsiyelerinizi Bekliyorum Şimdiden İlginiz Ve Alakanız İçin Teşekkürler Hayırlı Günler ..

ByDoDo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diğerleri hakkında bilgim yok ama benim araçda da yakıt sizinki kadar yüksek neden yapar anlamadım kurşunsuz 95 alıyorum 2000 3000 devir arasında basmadan gitmeme rağmen yine çok yakıyor :( 4 buji sıfır değiştirttim

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1- motor kulakcıklarını ve alt salıncagı kontrol ettırın derim.
2- yorum yok. ama forumda bu şikayeti olanlar vardı bir aratın forumda derim..

meliherdemsirli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2004 model megane 2 kart okunmuyor sorunu var.Kartı hafif kaldırıp çalıştırıyorum Ancak sabahları araba soğukken çalıştırmak epey bi zor oluyor az bi 10 dakika arabayı çalıştırmakla geçiyor sorun neyden olabilir yardımcı olur musunuz. Araba ısınınca sıkıntı yok sadece soğukken yapıyor

Bekir can12345

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a arkadaslar yeni üye oldum megan 2 hb aracim var aracimin orjinal helezyon yaylari preste basilmis bunlari degistiricem orjinal yay ariyorum yardimci olurmusunuz

bozoklusair

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam un aleykum arkadaşlar aracimin kliması çalışmıyor ac tuşuna basıyorum açılmıyor gösterge ışıkları dahi yanmiyor neden olabilir megane 2 2004 1.6 16V

Gürkan Sarıksız

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun Aleyküm megane 1 aracimda tavan lambalari şoför kapisini acinca yanmıyor fakat diğer bütün kapılarda yaniyor neden olabilir

Hakan kerim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ben bir soru soracaktım megan1 1999 model aracım var yolda giderken viteste titreme yapıyor ve bir anda stop ediyor motor ustasına götürdüm onda yapmadı