Renault Megane Hakkında Sohbet & Muhabbet

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
​Anahtarlı araçlarda marş pozisyonundan önce kontak açılıyor ya , bu da o görevi görüyor.Direksiyonda elektrikli olduğu için çalışmaya başlıyor.Yani araç çalışmadanda direksiyonu sağa sola rahatça çevirebiliyorsunuz.

artemistr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar megan 3 e navigasyon taktirmak istiyorum BURSA da bu isi layikiyla yapabilecek biyer varmi yada dha once taktiran arkdaslar varmi

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadasim bursa yildirimda CNK oto aksesuar var. Ankara yolu eski şükraniye lambalarinin orda eski adi meliset.... oradaki arkadaslar yardimci olacaktir.

artemistr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orayi biliyorum bnada yakin sayilir.tesekkur ederim

yucelyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım. 2011 megane 3 1.5 dci manuel sahibiyim. Size bir sorum olacak eşim manuel kullanamıyor o yüzden EDC veya CVT şanzumana sahip başka bir megane 3 almayı planlıyorum. EDC mi? CVT mi? diye kararsız kaldım. bana sorun çıkarmayacak bir şanzuman lazım. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi?

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
edc dizel motor cvt benzinli motor size dizel mi benzinli mi lazım önce onu kararlaştırmanız lazım

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım. 2011 megane 3 1.5 dci manuel sahibiyim. Size bir sorum olacak eşim manuel kullanamıyor o yüzden EDC veya CVT şanzumana sahip başka bir megane 3 almayı planlıyorum. EDC mi? CVT mi? diye kararsız kaldım. bana sorun çıkarmayacak bir şanzuman lazım. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi?
Sorunsuz şanzıman istiyorsanız tabi tecrubesi olanlar paylasacaktir bilenler cevap verecektir. Cvt ıslak kavrama tork konvertorlu ve de benzinli motora entegre dizeli yok ıslak kavrama olması vesilesiyle aşınma oranı daha az daha dayanıklı ve eski tip bir şanzıman karmaşık değil ancak güç tepkilerine önce bağırır sonra gider hantal tamamen sanzimanin çalışma karakteriyle alakalı. Edc çok seri nispeten yeni bir teknoloji ancak kuru kavrama cvtye göre aşınma daha fazla ömrü daha kısa olabilir nispeten karmaşık bir sistem dizel motorlarla ve benzinli motorlarla uyumlu daha pahalı sessiz.

yucelyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
edc dizel motor cvt benzinli motor size dizel mi benzinli mi lazım önce onu kararlaştırmanız lazım

şanzımanın sağlamlığı ön planda olduğu için benzin dizel farketmez. Bugün bir arkadaşım aisin marka şanzıman iyidir tavsiye ederim dedi. Araştırdım bazı japon araçlarda da bu marka tercih edilmiş. yeni peuqeot 308 de var 1.2 motor kombinasyonuyla. citroen c4 te aynı şanzımanı 2015 modelde 1.2 benzinli 1.6 dizel motorla getirmiş. kullanıcı yorumlarını da okudum herkes memnun şimdilik. test sürüşünden sonra bu aisin japon otomatiğinde karar kılcam sanırım.

Son düzenleme:

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş meganedaki cvt nin marka ve model numarasini da yazıyorum. Menşei: japon
Marka: jatco
Model no: JF011E
Sadece bu marka ve model numaralı şanzımanı kullananlar Renault Megane 3, Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Delica D:5, Mitsubishi RVR, Suzuki Kizashi.

yucelyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş meganedaki cvt nin marka ve model numarasini da yazıyorum. Menşei: japon
Marka: jatco
Model no: JF011E
Sadece bu marka ve model numaralı şanzımanı kullananlar Renault Megane 3, Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Delica D:5, Mitsubishi RVR, Suzuki Kizashi.

ersin bey CVT nin şanzuman sisteminde hunik rolingler içerisinden metalik kayış geçiyormuş. Bu metalik kayış belli km lerde değişim gerektiriyormuş. Yüke gelmez deniyor kopma ihtimali olduğu için yüksek güçlü motorlarda tercih edilmiyormuş. O yüzden CVT ye pek sıcak bakamadım. Doğrudur japon malıdır fakat sistemi hoşuma gitmedi pek. Ben teşekkür edeyorum mesajınız yardımlarınız için çok sağolun. Sizin gibi değerli yardım sever insanların olduğunu görmek beni mutlu ediyor.