Renault Megane Hakkında Sohbet & Muhabbet

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben teşekkür ederim. Edc olan da alman malı siz japon isterim deyince ben cvtyi yazdım. Bence de uzak durun.

suatbstn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a arkadaşlar 2009 MEGANE 3 1.5 DİZEL DİNAMİK ÖZELLİKLERİ arasında aynalar ve kapılar araçtan çıkınça kapılar ve aynalar otomatik kapanıyor bu kapanma camlar içinde geçerli mi bi ayarı var mı ?
bilen birisi cevap verebilir mi....

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Camlar 2013meg3 icon (full) için geçerli değil muhtemelen hatta kesin onda da yoktur. Sadece aynalar katlanır.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 dinamik Meganda dediğiniz şey var 2009 da da olabilir.kartta kilit düğmesine 2 kere pes pese basınca olması lazım varsa

note 4cük ile gonderdi :)

kostantin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 megane 1.6 yi alali ilk defa calismadi ciddi bir sorun oldu bugün. Sanirim kam veya krank sensorunden. Kendim söküp. Temizlemeyi düşünüyorum. Ustaya goturcek kadar calissa yeter.
Neden yazdin derseniz içimi döktüm.

ers_3471

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido kilit yayi

Selamın aleyküm arkadaş lar
Benim megan 2 torpido kapağı yayı kırık
Bunu cikmacilarda yedek parça cilarda bulamadim bu konuda yardim edersiniz sevinirim
Simdiden Tşk ederim

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar nereye yazsam bilemedim. 1 haftalık bir megane 3 sahibi olarak, aracı aldığım adam yağ bakımını ve triger kayışını değiştirmem gerektiğini söyledi. Bir de myrenault sisteminden baktım fren hidroliğinin de değişmesi gerekiyormuş. Bunların hepsi için fiyat aldım 1600-1900 tl tutar diyorlar. Bu yüzden bende değiştirebileceğim şeyleri değiştirmeye karar verdim. Araba işinden pek anlamam ama tarif edileni yapabilirim. İnternetten bakıp yapmayı düşünüyorum. Sadece kayış değişimini ustaya yaptıracağım. Bide arabanın altındaki filtre değişimini. Bu konuda böyle bir şey yapmış olan yada bunu öneren kimse var mı?

kpterhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba; megane 3 hb 2012 nin genel bakımlarını yeni yaptırdım. Süreci anlatayım isterseniz. Bu araçlar yıllık veya 20.000 km de bir filtre ve yağ değişim yapmalılar. Ayrıca yapılması gereken planlı bakımlar,

Her 120000km de soğutma sıvısı ve Fren hidroliği
Hava filtresi
polen filtresi
yağ filtresi
yağ
tapa contası
yakıt filtresi 40.000 km
triger seti 80.000 km
aksesuar seti 80.000 km
su devir daim pompası işçiliği triger setini içerdiğinden trigerle beraber değişmelidir.

Fren balatalarının kontrolü, rot ve balans, ayarları sana kalmış.

Aracım 63.000km de olduğundan ben bakımları yaptırdım. Triger setini bir sonra ki bakıma bıraktım. Fren balatalarını değiştirttim ve rot ayarlarını yaptırdım.

Filtreler ve yağ; 250 Tl Fren balataları ve temizlik spreyi 75 TL işçilik içinde 125 Tl ödedim.
450 TL halloldu. Servis benden sadece bakım için 650 tl istedi. İçinde fren ve rot ayarı da yoktu. Bakımları yapmak zor değil. Belki siz bu süreci halledebilirsiniz ancak parçaları sökmenin zor olduğunu ve neyin nerede bulacağınızı bilmeniz gerek. Özellikle mazot filtresi sağ tekerin çıkmasıyla ulaşılabilecek bir yerde, yağ filtresi de aparatla sökülmek zorunda. Bence daha önce yapmadıysanız ve gerekli aparatlar da yoksa iyi bir ustaya gitmenizi tavsiye ederim. Serviste yapılan işe bir şey diyemem çünkü görmüyorsunuz.
Kolay gelsin.

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba; megane 3 hb 2012 nin genel bakımlarını yeni yaptırdım. Süreci anlatayım isterseniz. Bu araçlar yıllık veya 20.000 km de bir filtre ve yağ değişim yapmalılar. Ayrıca yapılması gereken planlı bakımlar,

Her 120000km de soğutma sıvısı ve Fren hidroliği
Hava filtresi
polen filtresi
yağ filtresi
yağ
tapa contası
yakıt filtresi 40.000 km
triger seti 80.000 km
aksesuar seti 80.000 km
su devir daim pompası işçiliği triger setini içerdiğinden trigerle beraber değişmelidir.

Fren balatalarının kontrolü, rot ve balans, ayarları sana kalmış.

Aracım 63.000km de olduğundan ben bakımları yaptırdım. Triger setini bir sonra ki bakıma bıraktım. Fren balatalarını değiştirttim ve rot ayarlarını yaptırdım.

Filtreler ve yağ; 250 Tl Fren balataları ve temizlik spreyi 75 TL işçilik içinde 125 Tl ödedim.
450 TL halloldu. Servis benden sadece bakım için 650 tl istedi. İçinde fren ve rot ayarı da yoktu. Bakımları yapmak zor değil. Belki siz bu süreci halledebilirsiniz ancak parçaları sökmenin zor olduğunu ve neyin nerede bulacağınızı bilmeniz gerek. Özellikle mazot filtresi sağ tekerin çıkmasıyla ulaşılabilecek bir yerde, yağ filtresi de aparatla sökülmek zorunda. Bence daha önce yapmadıysanız ve gerekli aparatlar da yoksa iyi bir ustaya gitmenizi tavsiye ederim. Serviste yapılan işe bir şey diyemem çünkü görmüyorsunuz.
Kolay gelsin.
Bilgi paylaşımı için teşekkürler. Özel yetkili serviste yaptırmaya karar verdim. Şimdilik yağ ve mazot filtresi dahil filtreleri değiştirteceğim sadece.
Bir sorunum daha var ki o da şu; klimayı açtığımda orta panel yada yolcu kısımlarından üfleme yapmıyor sadece ayna ve cam ısıtması çalışıyor. Bu üflememe problemi filtreler yüzünden midir yoksa gazı mı bitmiştir.? Klimanın çalıştığına dair fan sesi duyuyorum ancak en ufak rüzgar esmiyor...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aranıza yeni katıldım herkese sa megane 1 aracın var double teyp nasıl takarım