Renault Megane Hakkında Sohbet & Muhabbet

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Kapat Tuşuna Basılı Tutun Varsa Kaptır Akıllı Anahtar Dedikleri Yoksa Geçmiş Olsun Çalmişlar Normalde Olmasi Lazim Benim 2006 Megane 2 HB De Bile Vardi Bu Özellik

madmaxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam arac yeni megane 3 1.5 dci priv.Yay taktırıcam malum herkezin turkiye kosulları sıkıntısı :p5cm fk yay mı 3.5 cm hr mi yada kw 2 cm var ama bilmiorum fark edermi.Bİrde deneyene sorucam .onceki aracım getzdi 3.5cm hr yay varı f1 aracı gibiydi yaylanma 0 arabada su içmeyi bırak giderken sigara bile zor içiodun bundada aynı şekilde konforu kaybedermiyim hangisi iyidir.yada düsürtüp konforu nasıl kaybetmem.Bide uygun jant lastik olcusu alaiblirmiyim.Chiplicem aracı turboyu cok yermiyim?

Saygılar

aracın camları kapanmıyor cunkü beyin olarak fluence beyni yüklemisler.ithallerde var o ama su ara megane 3 orjinal beyni icin cok baskı var maise. ilerleyen zamnlarda bakımlarda cagırtılıp yüklenebilir belki chipli arkadaslar dikkat etisn beyne girerse cıkıo chip

Moderatörün son düzenlenenleri:

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selam arac yeni megane 3 1.5 dci priv.Yay taktırıcam malum herkezin turkiye kosulları sıkıntısı :p5cm fk yay mı 3.5 cm hr mi yada kw 2 cm var ama bilmiorum fark edermi.Bİrde deneyene sorucam .onceki aracım getzdi 3.5cm hr yay varı f1 aracı gibiydi yaylanma 0 arabada su içmeyi bırak giderken sigara bile zor içiodun bundada aynı şekilde konforu kaybedermiyim hangisi iyidir.yada düsürtüp konforu nasıl kaybetmem.Bide uygun jant lastik olcusu alaiblirmiyim.Chiplicem aracı turboyu cok yermiyim?

Saygılar

megane fu arkadaşımız sana sorularında yardımcı olabilir hepsi onda mevcut bence fk al hem ucuz hem güzel düşürüyor hemde konforsuz değil ( kullananlar menun en azından ) chip konusuna gelincede daha yeni bir dci chiplendi ve çok menun sitemizin chipcisi ( ecu chip ) uydurma değil lisanslı araca özel ingiltere marka chip uygulaması yapıyor ve inan muhteşem oluyor aracın ve hiçbir şekilde araca zararı olmuyor.ecu chipse danışıp sorabilirsin.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 5cm takman taraftarıyım..5cm den aşagısı hiç takılmamış gibi duruyor..komfor açısından çok ince yanak lastik kullanmazsan okdara kötü olucagını düşünmüyorum..35mm okadar farketmez yaa..hatta 5cm bile anca farkettirir yay takıldığını:)benim arabada 3cm apex yay var 3,5cm de amortisör var standart gibi sekme falan yok:)

madmaxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 5cm takman taraftarıyım..5cm den aşagısı hiç takılmamış gibi duruyor..komfor açısından çok ince yanak lastik kullanmazsan okdara kötü olucagını düşünmüyorum..35mm okadar farketmez yaa..hatta 5cm bile anca farkettirir yay takıldığını:)benim arabada 3cm apex yay var 3,5cm de amortisör var standart gibi sekme falan yok:)

aracın resimleri varmı bi atarmısı8n. netten aratıorum bi türlü bulamadım.Ancak konforu kesinlikle kaybetmek istemiyorum.lastik 50 yanak iyimidir?ayrıca sen amortisörleride degismissin yani seninyayalar amortisörle uyumlu olmus konforun iyi olamsı normal ben sadece yay takıcam FK 5cm yayı coupede gordum ancak ahpde aynı konforu yaratırmı sonucda coupe ithaldi benimki yerli halis muls türkmalı amortisor sistemleri aynımı coupeyle hb in?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birgün buluşmamıza gelebilirsen megane fu ( eren ) arkadaşımızıda çağırırız bakarsın konforuna, 18 jant var birde onda onuda göz önünde bulundurmak lazım ama.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte onun cevabını eren verir ancak o 5cm lik yay taktırdı ama ondada 18 inç jant var..yine tam senin istediğin gibi bir cevap olmaz:)en iyisi 5cm lik yay alıp taktırmak..yada araca kalabalık biniyorsanız 35mm lik taktırmak..konforu kesinlikle kaybetmek istemiyorum olmaz illaki orjinali gibi olmuyor tabiki..kısa yay takıyorsun ama amortisörler uzun yaya göre yapılmış..ozaman amortisör işinede girmek lazım...gerçi kimse girmiyor takıyor 35mm lik yayı devam ediyor..:)bende megane 1 var profil resmindeki araç..düşün 6.5cm toplamda düştü araba biraz daha düşse düşürücem..:)erene sorarız konfor hakkında bilgi verir bize..

madmaxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk bulusmayı sabırsızlıkla bekliorum..... EREN nirdesinn ereennnn..... beni bul eren anadolu yakasındaysan atlar gleirim yanına .:p PM at pls

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eren karşıda kasımpaşada ama buluşma olsun yeter hemen gelir sağolsun,aracıda ayın aracı olan megane 3 üste sağda resmini görebilirsin :)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Görkem, aracım ClioIII ama sorduğun soruların cevabı bende de var FK 60/40 yay var ve çok memnunum aynı marka yay Eren'de de var, chipi ilk ben yatırdım ve çok memnunum ara hızlanmaları harika Eren'de aynı chipten yaptırdı...:eyv