Renault Scenic 1.6 privilege otomatik vites hakkında bilgi almak istiyorum

Ugur0674

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç gerçekten temiz ve diri duruyor dusunuyorsaniz bence baktirin derim .hayırlısı olur inşallah.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Scenic Hakkında

Merhaba arkadaşlar. İyi forumlar.
Bir süredir araba alma arifesindeyim ve aklımda hiç yokken bugün abimin tavsiyesi ile Renault Scenic bakarken buldum kendimi:) (Aklımda Japon arabaları vardı Mazda 3, Subaru Impreza, Honda Jazz vs.) İnternette arama yaparken de bu siteyi buldum ve Scenic hakkındaki yorumları da elimden geldiğince okudum. Az önce araba alım satım işi yapan bir abim Scenic'lerde kronik gösterge sorunu olduğunu ve 100 bin km civarı arıza yaptığını ve yaklaşık 2.500 TL civarı bir değişim ücreti olduğunu söyledi. Aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı? Gözümü korkutan abimin özellikle bu sorunun kronik olduğunu söylemesi. Bir de internette bulduğum ve aşağıya eklediğim linkteki arabalara bakıp yorum yapabilirseniz çok sevinirim. @yusuf29 hocam bu aracın Lovato marka lpg'ler ile çok uyumlu olduğunu söylemiş. İkinci ilandaki araçta Atiker marka lpg var. Sizce bu markada sorun yaşar mıyım?
1) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...am-tavan-kazasiz-60bin-km-de-305851049/detay#
2) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rama-bundan-baska-bulamazssin-305656877/detay

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Therammsteiner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. İyi forumlar.
Bir süredir araba alma arifesindeyim ve aklımda hiç yokken bugün abimin tavsiyesi ile Renault Scenic bakarken buldum kendimi:) (Aklımda Japon arabaları vardı Mazda 3, Subaru Impreza, Honda Jazz vs.) İnternette arama yaparken de bu siteyi buldum ve Scenic hakkındaki yorumları da elimden geldiğince okudum. Az önce araba alım satım işi yapan bir abim Scenic'lerde kronik gösterge sorunu olduğunu ve 100 bin km civarı arıza yaptığını ve yaklaşık 2.500 TL civarı bir değişim ücreti olduğunu söyledi. Aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı? Gözümü korkutan abimin özellikle bu sorunun kronik olduğunu söylemesi. Bir de internette bulduğum ve aşağıya eklediğim linkteki arabalara bakıp yorum yapabilirseniz çok sevinirim. @yusuf29 hocam bu aracın Lovato marka lpg'ler ile çok uyumlu olduğunu söylemiş. İkinci ilandaki araçta Atiker marka lpg var. Sizce bu markada sorun yaşar mıyım?
1) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...am-tavan-kazasiz-60bin-km-de-305851049/detay#
2) https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rama-bundan-baska-bulamazssin-305656877/detay

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir scenic kullancısıyım...2004 ve 2007 ilk yarısında olanların başına gelen sorundur o..2007 ikinci yarısı ve yukarısında gösterge paneli sorunu olan kalmamıştır...

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir scenic kullancısıyım...2004 ve 2007 ilk yarısında olanların başına gelen sorundur o..2007 ikinci yarısı ve yukarısında gösterge paneli sorunu olan kalmamıştır...

Hocam peki linkteki araçlar için ne düşünürsünüz özellikle de ikinci linkteki araç için? Bir de Scenic'in otomatik vitesi nasıl bilgi verebilir misiniz?

Ugur0674

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 araç boş hiç bakmayın derim yusuf29 konularına bakarsanız çok fazla fikir sahibi olursunuz.1 araç dinamik ama daha dolu bi araç bunu yusuf29 çok iyi anlattığı konular var.

Ugur0674

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 araç boş hiç bakmayın derim yusuf29 konularına bakarsanız çok fazla fikir sahibi olursunuz.1 araç dinamik ama daha dolu bi araç bunu yusuf29 çok iyi anlattığı konular var.

Çöz özür 1 araç boş pirivelege 2 araç dinamik ama dolu

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. linkteki araç için sahibi son 37 bin dedi. Fiyatı nasıl sizce? Bu arada @yusuf29 konuya bekleniyorsunuz:)

Ugur0674

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta sizin butcenizde önemli bu araçlarda dikkat edilmeli hor kullanılmamış olmalı nacizane tafsiyem acele etmeyin butcenizde el verirse 2007 sonu ve 2008 bakin kesinlikle gösterge sorunu yoktur servis bakımlı olursa + olur.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökalp aramıza hoş geldin. Biraz internetten uzak kaldım kusura bakmayın. Özelden sorduğunuz sorunuza cevap yazdım. http://www.renaultfanclub.com/sceni...4-2009-scenic-ozellikleri-ve-donanimlari.html konu başlığında IIci kasa scenicler hakkında donanım ve extra paketleri paylaştım. Satılık ilanlarda ful , ful+ful , bundan başka yok , en dolusu gibi ilan sahiplerinin bilinçli veya bilinçsiz yazdılarının aslında büyük çoğunluğunun palavradan ibaret olduğunu göreceksiniz. Privilege gibi üst donanım olupta hiç extra paket alınmamış ; hatta sunroofsuza fuull diye yazan çok görürsünüz. Konuya dönecek olursam UGUR0674 arkadaşımın da dediği gibi IIci kasa Sceniclerin faz I yani Makyajsız kasalarında çokça dijital ekran arızası yaşanmıştır. Serviste değişen dijital ekran 0 km den başlar. Dolayısıyla düşük km lere çok dikkatli olunmalı. Bir çoğu serviste ücretsiz değişmiştir ; bir kısmı ücretin yarısını müşteriye ödetmiştir ; bir kısım iş bilmez servis ise bu ücretin tamamını müşteriye fatura etmiştir. Ama sizin arkadaşın dediği gibi fiyat 2.500 tl değil ; yanlışım olmasın şuanda 1200tl. İşini bilen servis zaten bu arıza aracın garantisi çoktan bitmiş olsa da müşteri hatası olmadığından servis müşteri temsilcisinin iki satır yazısı ile ücretsiz dijital ekranı değiştirebilir. Benim acizane tavsiyem eğer fiyat / bütçeniz 37 ye çıkabiliyorsa 2007 ikinci yarı -2009 makyajlı kasa yani faz II privilege tercih ederim. Km 68000 değil de 140bin olur. 2006 Model faz I dynamic donanım ; extra paketlide olsa ; sırf km düşük diye bu kadar fiyat vermem. Takdir senin kardeşim. Bütün Scenic Dostlarına selam olsun. Saygılarımla