Renault Scenic 1.6 privilege otomatik vites hakkında bilgi almak istiyorum

bayramaydemir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir diğer husus aracın bakımlarıyla ilgili nelere dikkat etmeliyim.şanzıman yağı vb.. .2005 1.6 otomotik vites.

aklıma gelince Yusuf bey bazı sitelerde gördüm Chip TUNİNG yapılıyormuş perfonmans için. böyle bir girişimde bulundunuzmu siz.aracın perfonmansı çok yavaş ve motor sesi çok fazla geliyor zorlandığı için

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir diğer husus aracın bakımlarıyla ilgili nelere dikkat etmeliyim.şanzıman yağı vb.. .2005 1.6 otomotik vites.

aklıma gelince Yusuf bey bazı sitelerde gördüm Chip TUNİNG yapılıyormuş perfonmans için. böyle bir girişimde bulundunuzmu siz.aracın perfonmansı çok yavaş ve motor sesi çok fazla geliyor zorlandığı için
Bayram bey Sizin de geçmiş bayramınız mübarek olsun. Dediğiniz gibi kolu çevirip ; dijital ekranda yazıyı gördüğünüz halde + ve - ile hız sabitleme devreye almıyorsa bir yerlerde sıkıntı var demektir. Aracınız eğer lpg li ise aldığınız yakıt kaliteli olmalı , küçük ve büyük bakımlar zamanında ve kaliteli malzemeler ile olmalı , aracı agresif değil yumuşak kullanmalı , bakım ve arızalarını aksatmamalı , araca hakim ; mümkünse Renault ustasına bakım ve tamirat işlerini yaptırın. Otomatik proaktive şanzıman Servisin dediği ; kapalı şanzıman . yağ değişim ve bakım periyodu olmadığını söylemişlerdi bana. Sadece otomatik vitesle ilgili şikayet, sıkıntı olduğunda yağ değişimi yapılırmış. Ama siz yine de Yol üzerinizdeki bir orijinal Renault servisine danışın. Bu aracın bence en zayıf yönü 110 km üstü hızlarda motorun konsola yakın olduğundan ; motor sesi araç içine alması , bakımsız sunrooflarda 120-130 km üstünde ıslık çalması , kalitesiz yakıtları hiç sevmemesi , 2004-2006 kasasında sıklıkla yaşanan dijital ekran problemi . Araç narin bir araçtır. sert , ağresif kullanımları sevmemesi. Araç 1410kg ve otomatik 1,6 115bg çok performans beklenilmemeli. Sert kullanımlar yakıtı fazlasıyla artırır. Cebini düşünen sağ ayağına hakim olmalı. Son olarakta bedeki scenic 1.5 dci 100bg 2007 makyajlı kasa. Chip uygulamalar dizel veya benzinli sadece turbolu araçlara yapılıyor. Sizde ki araç benzin atmosferik basınçlı ; dolayısıyla turbo olmadığından maalesef güç artışı çok sınırlı olmakla beraber krank mil ateşleme zaman değişimi dışındaki tüm uygulamalar makzimum 5-6 bg artırıyor. İllede 2.ci kasa scenic olsun ; otomatik olsun derseniz 2.0 136bg lik almalısınız. Yalnız o zamanda vergi beli büküyor. Bilindiği gibi 2.ci kasa scenic araçların otomatik dizeli yoktur. Otomatikten vazgeçerim derseniz makyajlı kasa 2007-2009 1.5dci 100 ve 105 bg sizi rahatlıkla tatmin eder. Benim gibi birde chip uygulaması profesyonel ellerde yaptırırsanız ; orjinalinde 100bg 200tork olan araç motora en ufak bir zarar ve zorlanma vermeden 126bg 240torka çıkar. işte o zaman Scenic tadından yenmiyor.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evimizin ikinci aracı 1.6 otomatik, 2005. Yetkili serviste bakımlarını yaptırıyorum. Düzenli bakımla canavar gibi oluyor, ilgi şart. Hele benim gibi çok anlamıyorsanız Renault’u iyi bilen bir servisle yola devem etmek gerekiyor.

Hız ve performans ilgili söyleyebileceğim EK BİLGİ şu, Scenic 2’nin frenleri müthiş değil. 1.6’nın bir ağırlığı var doğru, ben buna iyi tarafından bakıyorum. Aracı eşim kullandığında yavaş kullanıyor ve frenle bir sorunu olmuyor. Ben kullandığımda diğer araçtan alışkanlık hızlı kullanıyorum ve fren mesafesinde çok dikkatli olmam gerekiyor, zira diğer aracım gibi hızlı tepki vermiyor. Fren sistemim yeni değişmiş olmasına rağmen 2012 Peugeot 208’deki performansı alamıyorum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault scenic aracın en önemli + larından biride güvenlik. Euro Ncap çarpışma testlerinden 5 yıldız ve 100km hızda 38 metrede durabilme gibi üstün güvenlik ve donanım özellikleri vardır. Frenin özellikle çok kuvvetli olduğunu bizzat biliyorum. hatta şuan megan 3 bir araç bile 100km hızda 38 metrede durması ; Scenic aracın fren kuvvetini gösteririr. Ama pejo 208 'in 100km hızdaki fren mesafesini bilmiyorum ; daha mı iyi ? Ama bildiğim 100km hızda 38 metrede durabilmesi mükemmel olmasa da ortalama üstünde oldukça iyi bir değer. http://www.arabam.com/otomobil-testleri/renault-scenic-1-6-yorumlari/282

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kendi klasmanı içinde ya da genel olarak frenleri iyi olabilir. Eşimin bir şikâyeti yok zaten :) Peugeot 208 ile kıyasladığım için fren mesafesi ona nazaran daha geç tepki veriyor gibi geldi. Sonuçta 208, Scenic’in yarısı kadar, haliyle frende daha az yığılma yapıyor olabilir. Normal olarak ikisi kıyaslanacak sınıfta değiller...

Koray55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm ustalar;
Bende gecen hafta scanic ile tanistim hic aklimda yokken 2005 1.6 16v bva otm. 97000 de boya degisen yok arac ici gayet temiz 32500 verdim esimin israrlarina boyun eydim acikcasi fiyat nasil sizce

susurluklu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
koray55 hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. almakla iyi etmişin.bende aldım.2005 1.6 16 valf triptonik.cok memnunum.aklına birşey takılırsa burdaki dostlar işin erbabı sag olsunlar yardımcı oluyorlar.

wolf_shade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Ben de Scenic Privilege araç bakıyorum ve 1-2 gün içinde netleştirmem gerekiyor nasipse. Bir ilan var sizinle paylaşmak istediğim. Sahibiyle konuştum emekli bir abimiz. Araç dolu görünüyor zaten o da öyle söyledi. Pazar günü gidip bakacağım ama öncesinde ilanı sizlerle paylaşıp engin tecrübelerinizden faydalanmak istedim. Bir göz atıp bana yardımcı olursanız çok sevinirim. En azından ne sormam gerekiyor nasıl yaklaşmam gerekiyor ...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-plusfull-cam-tavan-275954241/detay/

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Ben de Scenic Privilege araç bakıyorum ve 1-2 gün içinde netleştirmem gerekiyor nasipse. Bir ilan var sizinle paylaşmak istediğim. Sahibiyle konuştum emekli bir abimiz. Araç dolu görünüyor zaten o da öyle söyledi. Pazar günü gidip bakacağım ama öncesinde ilanı sizlerle paylaşıp engin tecrübelerinizden faydalanmak istedim. Bir göz atıp bana yardımcı olursanız çok sevinirim. En azından ne sormam gerekiyor nasıl yaklaşmam gerekiyor ...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-plusfull-cam-tavan-275954241/detay/

Ailemize Hoş Geldiniz.

Kendinizi üye tanıtım formuna göre Burdan tanıtabilirseniz seviniriz.

Saygılar,

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabaya ilk baktığımda bol bol vernik kalkması gördüm ve bunları aldığın zaman boyatmak gerekecek. Km için birşey diyemem ama ekran arızası için yetkili servise sor veya 5664 den gelen km bilgilerine bak tutarsızlık var ise ekran değişmiştir üzerine km ilave edersin üzerine. Başka birşey demiycem hayırlısıysa olur ınşallah