Reno 11 GTS Yakıt Problemi

süleymanerdoğan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese merhaba arkadaşlar. tanışma bölümünde yazdığım gibi aracı 3 hafta önce aldım. orjınal konya arabası. aracımdan Allah a çok şükür memnunum yakıt mevzu hariç. Şimdi ;
aracı iki kere bilgisayarlı gaz ayarına götürdüm. ustanın dediği ayarlar mükemmel.
içeri gelen bir gaz kokusu yok. birde bunlar 5 kapılı araç. kaçak olsa içerde durulmaz gibi geliyo bana, yanılıyo olabilirim.
çekişi çok güzel, kendini toparlaması devirlenmesi harika. daha önce golf4 e biniyordum 103 beygir ve çok bakılım bır motoru vardı, inanın ondan daha seri ve kendini toparlaması daha iyi.
ne kadar yaktığını ölçmek istediğim için sert kullanmaktanda olabildiğince sakındım. deviri 2-3 bin arası en yüksek vitesde kullandım.
Ama bugün ölçtüm 50 kuruş yakıyor. abartısız 50 kuruş.
15 tatilde konya-ankara arası 26 kurus yaktı. 90 nı geçmedim. ankara içi iki opetden aldığım gazla ölçtüm 22 kuruş yaktı.
tatil dönüşü kuvvetli lodosa karşı olduğu için 30 kuruş yaktı bunu normal karşıladım çünkü devir 3 binde 80 yapıyodu araba.
arkadaşlar çok uzattım kusura bakmayın. şimdi sorun ne olabilir. bir fikri olan var mı? sürekli konu başlığını takip edecem inşallah. paylaşımlar için şimdiden çok teşekkürler. bu arada gaz aldığım istasyonu değiştireceğim ilk işim.

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
günün aynı saatlerinde aynı pompadan aynı istasyondan sonuna kadar fulletip aradaki farkı alman lazım hesap olabarak .

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fazla yakıyor en son ne zaman bakım yaptırdınız..

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
hangi pompada fullediyseniz km yi yazın gezin dolaşın en son yine aynı pompada fulletin nekadar gaz aldıysanız hepsini toplayın parayı km ye bölerseniz net sonuca ulaşırsınız 50 krş yakması imkansız pompa farkından kaynaklanıyordur o örnek vereyim Petrol ofisinde fullettiğim aracımı 55 km sonra aygazda fullettim 6 tl lik gazla tekrar fullendi 6/55 0,109 krş imkansız. ;)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o aralıkda yakması ımkansız uzun duz yolda 26 kr normalde o kadar yakmaz.. benım bıldıgım Flashlara sıralı sıstem takılmaz duz sıstemdır bılgısayarlı kalıbrasyon ıstemez.. Eskı kunduracılarda MNG kargonun dibinde Gumusler otogaz var Konyadaysan git Muzafferi bul sana yardımcı olacaktır. Gökhan Gönderdi de. :eyv

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz ayarınızı farklı bir yere daha yaptırın. Kimisi az yaksın diye çok kısıyor. Hem çok yakıyor hem performans düşüyor. Keza çok açık olduğunda da boğulma oluyor. yine yakıt artıyor ve performans düşüyor. Bilgisayara güvenmiyorum. İşin ehli usta dinleyerek daha güzel ayar yapıyor..

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Mixer hangi tip biliyormuyuz?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Abi mikser hikaye gibi geliyor bana. Ben sanayide kep yaptırdım. Mikser iptal oldu. Hiçbir sıkıntı yok. :)

E resimlerini vs paylaşsanda diğer dostlarda yararlansa dimi ama
:cool:merak ettim bak şimdi şeklihımm

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sana özel hemen paylaşayım. Yarın konusunu açarım. Tampon projemde oldu hafta sonu. Onları paylaşmaya girdim. Muhabbetlerden ona zaman kalmadı.. :)