Reno 11 GTS Yakıt Problemi

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi kepin resimlerini pc ye atmamışım. Yarın akşam konu açar özel mesajla bildiririm. :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Eyvallah merakla beklemedeyiz:eyv

süleymanerdoğan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o aralıkda yakması ımkansız uzun duz yolda 26 kr normalde o kadar yakmaz.. benım bıldıgım Flashlara sıralı sıstem takılmaz duz sıstemdır bılgısayarlı kalıbrasyon ıstemez.. Eskı kunduracılarda MNG kargonun dibinde Gumusler otogaz var Konyadaysan git Muzafferi bul sana yardımcı olacaktır. Gökhan Gönderdi de. :eyv
Bu kadar ilgi alaka beklemiyordum şaşırdım :) zahmet edip cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. gökhan kardeş dediğin yere en kısa zamanda gideceğim inşallah. söylediğin doğru sıralı sistem takılmıyo bunlara karburatörlü düz sistem. gaz ölçümünü zaten tarif ettiğiniz şekilde yaptım arkadaşlar. günün aynı saati değildi belki ama aynı istasyon aynı pompa. gazı zaten sürekli doluya yakın biniyorum araca. yani gaz alırken sürekli depoyu fullerim. şimdi birdaha denemeyi ya opetten yada başka bi istasyondan yapacağım. değişim inşallah olur eğer olmazsa beyni değiştireceğim. atiker var brc yapacam. aklıma ilk gelen beyinde bir problem olduğu bakalım zamanı gelince anlıyacaz.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar ilgi alaka beklemiyordum şaşırdım :) zahmet edip cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. gökhan kardeş dediğin yere en kısa zamanda gideceğim inşallah. söylediğin doğru sıralı sistem takılmıyo bunlara karburatörlü düz sistem. gaz ölçümünü zaten tarif ettiğiniz şekilde yaptım arkadaşlar. günün aynı saati değildi belki ama aynı istasyon aynı pompa. gazı zaten sürekli doluya yakın biniyorum araca. yani gaz alırken sürekli depoyu fullerim. şimdi birdaha denemeyi ya opetten yada başka bi istasyondan yapacağım. değişim inşallah olur eğer olmazsa beyni değiştireceğim. atiker var brc yapacam. aklıma ilk gelen beyinde bir problem olduğu bakalım zamanı gelince anlıyacaz.

Beyni brc yapmana gerek yok dedigim gumusler otogaz atiker bayi muzaffere cok lpg sistemi taktirdim sorun yasamazsin... Gidersen Kadioglu'dan Gokhan yolladi de ama kesinlikle arabana muzaffer baksin.. Gereken neyse yapsinlar.. Selamimi ilet bana ulasmak istersen 553 475 38 42 den ara veya fcbook Gokhan aksakal kadioglu yaz ekle.. İlgi alaka problem cozme bizim isimiz rfc farki bu ;)

süleymanerdoğan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamün aleyküm. arkadaşlar birkaç gelişme yaşadım onları aktarmak istedim. en son 50 kurus yaktığını söylediğimde depoyu fullemiştim. o günden sonra 47 km olmuştu dayanamadım bir daha doldurdum depoyu, tabi bu sefer başka istasyondan. adam 5 tl lik gazı nazlanarak doldurdu. yani depo dolu olduğu için şamandıra pompa makinasını zorladı. galiba makinalarının basıncı düşük. neyse bugün 90 km olmuş yani ortalama 22 km yapmısım günlük. yine aynı istasyon aynı pompaya yaklaştım dedim doldur. bu kez de 21,45 liralık gaz aldı depo. birde arkadaşlar son bır kaç gündür havalar baya baya soğuktu özellikle sabahları. şimdi kanaatim oldu ki eski gaz aldıgım yerdeki makina sıkıntılı. tevafuk eski istasyonun ortağıymış biriyle tanıştım bu dediğim dün oluyo yani en son ölçümü yapmadan önce. dedim böyle böyle 1.4 motor reno 50 kurus yaktı imkansıza yakın. sizin makina sıkıntılı. adam pazar günü ilgileneceğini söyledi kendisi başka bir yerde çalışıyo. makinaları bdk denetliyo büyük cezaları var falan dedi. artık pazar günü makinaların bozuk olduğu ortaya çıkarsa bana dua mı eder yoksa eksık aldığım gazlarımı telefi eder bilmem. hepinize hayırlı geceler.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş

Sıralı sistem olmayan dostlara O-pet'ten gaz anlamında uzak durması tavsiyelerimi yineliyorum bu arada
:cool:

süleymanerdoğan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam tersi değil mi? çok kişiden duydum opet in katkılı gazının enjeksiyonlu araclarda problem çıkardığını. hatta ilave ettikleri katkı maddesi karbüratörlü araçların sabahları kolay çalışmasını sağlıyormuş. tabi bunlar başkalarının tecrübeleri. ama başkalarını tecrübelerinide deneyerek anlamaya çalışmak salaklık olur. her ne ise arabaya şimdi ısındım arkadaşlar. arabanın az yakması ne güzel birseymıs yaf :)