Rölantide çalışırken devir saati oynu

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar sıteye yenı uye oldum 2012 model fluence 1.5 dcı aracım var arac rolentıde calısırken devır saatınde oynama oluyo yanı tekleme de dıye bılırız ısınınca bıraz daha az oluyo bunun sebebı nedır yardımcı olursanız sevınırım.

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bende merak ettim.

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende cok merak edıyom olabılecek yerlerı hepsını kontrol ettım ama bulamadım... belkı bır arkadasın basına gelmıstır boyle bır olay..

3sgurses

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt basınç regülatörü gibi gözüküyor. Fakat sosyal ağlarda arıza aramanızı doğru bulmuyorum . Bilen bilmeyen herkes yorum yapabilir ve yanlış yönlendirilebilirsiniz. Bu yüzden iyi bir ustaya orjinal teşhis aletiyle kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. İyi bir diagnostik çi ise eğer hafızada arıza olmasa dahi parametrelerden arıza tespiti yaparlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

azizbekir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gaz (boğaz) kelebeğinden de olabilir bu sorun . ona da baktırmanızda fayda var

3sgurses

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel 1.5 DCİ K9K motorda gaz(Boğaz) kelebeği yok. İşte bu yüzden diyorum, diagnostik yaptırmalısınız diye.. Oğuz kardeşim sen iyi bir usta bul ve göster. Fiyat öğren arıza sebebini öğren, sonra bizimle paylaş ona göre fikir beyan edelim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadasın dedıgı gıbı dızel araclarda bogaz kelebegı olmaz egr valf vardır cogu arızayı bu yapar ama yıllardar berı arac kullanırım ve meraklıyımdır bu konulara egr valfını cıkardım temızledım oksıjen sensorunu temızledım ama deyısıklık olmadı kırsal bır kesımde calısıyorum burada servıs yoktur oyle bır yere gıttıgımde baktırmayı dusunuyom ama ustalarada fazla guvenmıyom acıkcası bır tarafı yapıyo dıyer tarafı bozuyo 10 gun sonra tekrar gıt kanka oluyoz omdan sonra...

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazılımdan Kaynaklıda Olabilir. Dizel Araçlar Rölantisini Bu Yazılımlardan Düzenliyor Diye Biliyorum. Bir Güncelleme Yaptırsanız Sorun Gider mi Ki ?

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olabılır aslında benım hararet gostergesıde ortada durmuyo dusuk sevıyede duruyor arastırdım onun ıcınde yazılımla alakalı olabolır dıyolar. aslında fotosunu cektım ama nasıl atılıyo bılmıyorum..