Rölantide çalışırken devir saati oynu

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar dun servıse goturdum aracı kontrolettırdım arac orda tekleme yapmadı zaten hıc bır problem bulamdılar bende yazılım atmalarını soyledım sorumluluk alıyosanız atarız dedıler yazılım guncellemek beyın yakabılır dedıler sorumluluk aldım ve yazılımı guncelledıler ama aracım yınede duzelmedii..

Redlife

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba bende yeni fluence kullanıcısıyım. Beni aracımda da rölanti durumunda gaz kesme ve yer yer stop etmeye kadar gidebilecek değişimler oluyor. Yorumları ve bir kac konuyu araştırdım. 1.5 DCi lerde bogaz kelebeği yok deniliyor ancak ben bir kaç ustaya gösterdim biri direk enjektörler dedi ve kestirdi attı ama ben ejektörlerden yada pompadan oldugunu sanmıyorum çünkü bu sebeplerden olsa aracım hareket halide ikende aynı durumla karsı karsıya kalırım ama aracım kesintiyi sadece rölantide yapıyor. Bir kaç ustada boğaz kelebeği temizliği dedi ama forumda dizel araçlarda boğaz kelebeği yok denilmiş ama internettten bu parçayı sorgulattığımda megane ve fluence 1.5 dcı boğaz kelebeginin satıldıgını gördüm. sizlerlede paylaşmak isterim.
https://www.araba.com/306187281-820...egane-15-dci-gaz-kelebegi-hava-kontrol-kutusu

bunun gibi bir kaç ilan daha var galiba en iyisi adam gibi bir usta bulup bu sorunu çözmek. Çözebilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsunlar..

61osman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar bu sizin başınıza gelen olay bende de var bende bir çözüm bulamadım arabanın garantisi varkkende böyleydi söyledim düzeltemediler asıl hakkımızı aramamız lazım şikayette bulunup bu bence ciddi bir sorun rolenti teklemesi ısındıktan sonra yapmıyor ama motor soğukken stop edecekmiş gibi oluyor

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyle bir parca bizim arabamizda yok arkadaslar aracin rolenti duzensizligi her zaman aynimi benimki isininca duzeliyodu ben ponpa uzerinde ımv kaptoru(basinc musuru) denilen parcayi deyistirdim su anda deneme asamasindayim simdiye kadar bir problem yok ins cikmayacak..

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aracınızdakı problemın vdeosunu cekersenız (motor sesını ve gösterge panelındekı devır saatını)sıze yardımcı olmaya çalışırım..

arcan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde megane 3 1.5 dci 85 bg aracım var. Aynı sorun bende de var. videosu aşağıda... geçen sene başladı bu sene daha da fazla yapıyor. özellikle hava soğukken (burada hava en çok -1 derece oldu) nerdeyse istop edip tekrar çalışıyor. soğukkende videyo çekip koyacam. sorun pompadaki müşürden olabilir diye bir video buldum youtube'dan ve pompanın üzerindeki yeşilimisi mavimsi müşürü (ısı müşürü sanırım) değiştirdim biraz denedim ama sorun çözülmedi. fakat bu müşürün altında bir tane daha müşür var gibi onu değiştirmedim acaba o olabilir mi?

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardes vıdeonu ızlıdım ama senın deyıstıgın ısı musuru onu degıl onun caprazında kahverengı fış girişi olan sıyah parca var ımv kaptoru dıyer adı (mazot pompa basınç regulatoru) dıye gecer onu deyısmen gerek ben deyıstım suan problemım yok -6 derecede denedım yapmıyo ayrıca yakıt degerlerımde 1.5 lt dustü. ...bırde mutlaka deyısmeden once hava fılıtresı kabı ve borularında hava kacagı olmadıgından emın ol hava kacagıda boyle bır probleme sebep oluyo ama senınkı ısınınca duzeldıgı ıcın dedıgım parcadan yapıyodur..

Son düzenleme:

arcan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardes vıdeonu ızlıdım ama senın deyıstıgın ısı musuru onu degıl onun caprazında kahverengı fış girişi olan sıyah parca var ımv kaptoru dıyer adı (mazot pompa basınç regulatoru) dıye gecer onu deyısmen gerek ben deyıstım suan problemım yok -6 derecede denedım yapmıyo ayrıca yakıt degerlerımde 1.5 lt dustü. ...bırde mutlaka deyısmeden once hava fılıtresı kabı ve borularında hava kacagı olmadıgından emın ol hava kacagıda boyle bır probleme sebep oluyo ama senınkı ısınınca duzeldıgı ıcın dedıgım parcadan yapıyodur..
Cevap için teşekkür ederim.
Bu soruna benzerbir sorun için youtube deki bir videyoda çözümün bulmuşlar. fakat müşürün adını yazmamışlar ben ısı müşürünü denedim. Aslında kahverengi diye belirmişler ama anlayamamışım. Allahtan usta tanıdıktı parçayı geri verdik ustada para istemedi. Bu parçanın fiyatı nedir acaba? internette 250 tl ye var ama alsammı bilemedim?
Bu arada dalgalanma ısınınca kesilmiyor videodaki gibi oluyor.

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam anlamıyla kesılmıyo zaten azalıyo ben ınternetten 190 tl ye aldım satıcının numarası var bende sıtede fıyatı yukseltmısler ama alırken dıkkat edeceksın uzerındekı numaralar aynı olması gerekıyo ben deyısık yazanı denedım olmadı cunku aynı parcayı deyısık marka araclarda kullanıyo.. bırde buldugunuz vıdeoyu burda paylasırsanız dıyer arkadaslara daha ıyı yardımcı oluruz ben kendım deyıstım ama vıdeo cekmek aklıma gelmedi...