Rölantide çalışırken devir saati oynu

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0 9307Z523B 02 bu numaraya dıkkat et parca kodu 7701206905 ama ıstersen senın aracındakı parcanın uzerındekı numarayla karsılastır oyle al ben bu parca icın 3 aydır ugrasıyom..http://www.akbayrenault.com/Clio-Kango-Megane-2-Fluence-15-DCI-Mazot-Pompa-Musuru-Regolatoru-7701206905,PR-514.html

arcan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu videyo altına yorum yapmışlar.
senin arabada 85bg mi

arcan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birde hareretle alakalı birşeyler yazmışsınız. Benimde hareret yarıma çıkıyor fakat iniş esnasında gaz vermezken çeyreğe düşüyor. ben yinede termostadı değiştirdim. fakat bir iki kez yayla yolunda 2. vites giderken hareretim full olmasına bir çizgi kaldı. arabayı durdurdum fan çalışmıyordu. birde motor okadar sıcak da değildi anlam veremedim ama yinede bekledim. sen böyle bir sıkıntı yaşadın mı?

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu aracların hararetını yuksetmek cok zor sanırım senın problem yok 90 duruyosa ınerken benımkıde ceyrege dusuyor problem arızayı ararken ısıyla alakalı olabılır dedıklerınden ben deyıstım bırde bızım arabalar dıjıtal oldugu ıcın tam net 90 durmuyor 90 az su sıcaklıgı dusunce dusuyo cıkınca cıkıyo bırde sımdı havalar soguk tam anlayamasın yazın bellı olur ama bızım problem aynı ve baska arkadaslarda var aynı problemden muzdarıp ben deyıstım kurtardım bır ıkı aya aşantıyon ederım parcayı cunku yakıt degerlerım 1.5 lt düştü.. benım aracımda85 bg lık..

arcan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen hiç okadar yüksek hareret gördün mü aracında?

arcan81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içi ne yakıyor senin araba benimki bu soğuklarda 6,5- 7 lt/100km yakıyor. yazın 5-5,5 lt/100km civarındaydı
uzun yolda 80 km hızla 3,5lt/100km gördüm 90 la 4lt/100km 120 ile de 5lt /100km yakıyor.

oguz_as29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes benimki bu soguklarda 90 zor goruyo yakit ise parcayi deyistikten sonra 5.0lt 5.2 lt oynuyo daha once 6.5 lt hic dusurememistim kisa mesafe.

Tenzolaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm arkadaşlar aynı sorun bendede var aracımı yeni aldım 2012 1.5 dci 85 lık busines aracim rolantide sürekli oynuyor soğukkende sicakkende hararet göstergesi de sadece 1 dış çıkıyor en fazla uzun yolda tamamen sıfır da bide yakıt şehir içi 8 den aşağı indiremedim uzun yolda da en düşük 6.7 yı gördü ondan aşağı düşmüyor aracı nefret etmeye başladım acil bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Law

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bende de var
http://www.renaultfanclub.com/renault-fluence-kulubu/88451-rolantide-titreme.html
Servise gidince yapmadı ,detaylı inceleme için 250 TL arıza tespit ücreti alırız dediler.
Bu konuda da bahsedildiği gibi mazot pompası basınç sensorunden kaynaklanabilir dedi motor ustam.Ama bu pompacilarin uzmanlık alanı parçayı değiştirip çıkma bi parca ile deneme yaparlar sorun çözülürse yenisini takarlar dedi.Açıkçası kararsız kaldim. Yine konuda bahsedildiği gibi parca fiyatı 220 TL iscilikte eklenecek.Ustanın dediği gibi mi yapsam servise 250 Tl mi versem parça ve tamir masrafı da ayrı verilecek tabi.Bu arada bilgisayar ile güncelleme de bir ise yaramıyor maalesef.Yine bilgisayardan arıza tespiti de yapılamıyor.

irfant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam kardeşim oğuz_as
Ben forumda yeniyim ve rölanti dalgalanması mağdurlarındanım. Benim araç 1,5 dci 2008 symbol 65 bygr. Araç soğuk sıcak farketmiyor dalgalanma var. Ve arada hort diye bir ses eşliğinde devir 800 dvr den 1000 dvr e inip çıkyor. Hatta yüksek hızlı sürüşlerde 130 km yi gördüğünde kızdırma bujisi lambası 2-3 sn yanıyor bu sırada araç anlık bir tutulma yaşıyor ışık söndüğü an araç gayet güzel bir şekilde hızlanmaya devam ediyor(bu durym 10ar km arayla tekrarlıyor) bu hızlanma esnasında ışık yanana kadar 7-9 ltre arası tırmanan yakıt sarfiyatı ışığın anlık yanıp sönmesiyle yarıya düşüyor. Bu sorun pompa basınç regülatürü sebebiyle mi olur map sensörü kirliliğiyle mi. İşin ilginç tarafı bilgisayarda arıza kodu da vermedi
Fikir alışverişin için şimdiden teşekkürler