S40 nasıl bilirsiniz?

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba bu gün benim araca bi takas teklifi geldi. arkadaşın elinde 2000 volvo s 40 var araç temiz 146 binde diri duruyor sağ ve sol arka kapılar bide ön tampon boyalı fena durmuyor. benzinli 1.8 ama yakıtı ve servis konusunda biraz endişelerim var ne dersiniz? kafa kafaya takas yapmıyor üstüne 3000 isterim dedi. ben onu 2000 e kapatırım eğer mantıklı derseniz.

Volvo S40 1.8 Model 15.850 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 106027563 birebir benziyende bunu bulabildim renk aynı sağ arka kapının biraz rengi tutmamış sadece onun dışında bi hata kusurda göremedim? ( araç bu değildir modeli göstermek için koydum)

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
düşünmeden salça ol derim araç fotolarıda historia da çekilmiş :D

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Bence uzak dur:aytuğMakina hastalık yapar ve yolda bir rüya gibi gider vs onlara eyvallah,ha parçada zor ister senden onada eyvallah ama istemeye başladığında bende üzülmeye başlamanı görmek istemem:cool:ha ben girermiydim takasa bu şartlarda evet:aytuğama işte banada boşuna deli demiyorlar:delielbette karar senin ya yüreğinin sesini dinle yada mantığının ne olursa olsun Allah gönlüne göre versin:eyv

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence bu renk bu arabaya gitmemiş :)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu Kasa S40'lar Benim Gözümde Volvo Değil, Bu Araçlar Volvo Tarafından Alt - Orta Sınıfa Hitaben Çıkarılmış Bir Araba, Yani Güzel Araçlar Ama Bir S60 İle Asla Boy Ölçüşemez. Ne Coupe'yi Aratır Nede Coupe'yi Düşündürür, Benim Görüşüm Bu Yönde.

Bu Araca En Yakın Örnek Fiat Marea'dır. Hele 2.0 Marea HLX 155'lik Versiyonları Hem Konforda Hem Performansta Bu Kasa Audi S40'a Toz Yutturur :eyv

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Bence uzak dur:aytuğMakina hastalık yapar ve yolda bir rüya gibi gider vs onlara eyvallah,ha parçada zor ister senden onada eyvallah ama istemeye başladığında bende üzülmeye başlamanı görmek istemem:cool:ha ben girermiydim takasa bu şartlarda evet:aytuğama işte banada boşuna deli demiyorlar:delielbette karar senin ya yüreğinin sesini dinle yada mantığının ne olursa olsun Allah gönlüne göre versin:eyv

yaa gönlüm hani herkesin aracı kendine kıymetlidir yaa kıymetli geliyor şimdi ama yarın öbür gün satıcam desem tek kapı araba satılır mı satılır ama ha değince elden çıkmaz. gönül megane diyor mantık 4 kapı iyi gideri olabilir diyor ama 1.8 volvo motor büyük diye bide volvo parçası pahalıdır diye yanaşmayada bilir oda aklıma geliyor. kullanmak istesem megane içine ses alması dışında çook rahatsız edici bi yani gelmiyor kararsızım yarın bizim iş yerinden bi abimiz var iyi anlar araçlardan o bi bakım dedi takas etmem taraftarı oda bi bakalım kısmette varsa olur yoksada olmaz hayırlısı olsun :)

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç alırken çok detaylı düşünüyor insan... kararsızlık da işin en kötü tarafı, şu an senin bulunduğun durum mesela :)

yakıtı fazla yakacağı kesin, lpg yoksa -ki sanırım yok- km de rahat 50-60 kr u gözden çıkarman gerek... megane 2 için de üstüne bi coupe parası kadar koyman gerek işte :)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç alırken çok detaylı düşünüyor insan... kararsızlık da işin en kötü tarafı, şu an senin bulunduğun durum mesela :)

yakıtı fazla yakacağı kesin, lpg yoksa -ki sanırım yok- km de rahat 50-60 kr u gözden çıkarman gerek... megane 2 için de üstüne bi coupe parası kadar koyman gerek işte :)

yaa bide şey var arkadaş markadaş tamam eyvallahta ben baya pimpirikliyim araç konusunda. şimdi bunu kafama göre yaptım önümüzdeki haftada emme enjektörleri falan deiştiricem parasını ayırdım yaza doğru bahardada kaputta taş izleri var bide sol çamurlukta az bi boya işi onlarıda yaptırdım mı tertemiz kusur yok. şimdi volvoyu alıcam kim bilir ne sürprizlerle bana gelicek.. 2000 fark verdim diyelim en az bi 2000 de öle harcarım 4000 gider cepten.. peder tutmayalım diyor eski jettayı birinin işi görülsün dedi yaza kadarda sanırım koyucak ilanlara ben pek gitmez diye düşünüyorum ama giderse elimdekileri toplayınca 18 bin 20 bin civarına bi şeyler bakarım diyorum o daha mantıklıda geliyor volvoyu alırsam en az 2 yıl sattamam kullanmam gerekir yakıt konusundada biraz dolanıyorumda internette en çook yakıttan şikayet var :(

purmol

Bilgi Girilmemiş
Araç düzgün ise ,sorunsuz ise 2000 lira ya kafala ya biliyorsan takas'la gitsin . 2000 model bir araç'ta boya pek önemli değil . Önemli olan motor'da sıkıntı olmasın.
Araç diri duruyorsa , masrafı falan yoksa gözünün yaşına bakma derim .