Sağ dikiz aynasini kirdim nereden temin edebilirim???

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
peki yanlış anlaşılma olmuş :)

​O yorumu yapan değerli üyemizinde adı Yusuf olduğundan karışıklık yaşandı sanıyorum:)

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 yıllık bir motosiklet sürücülüğü geçmişim var ve hala da ara ara motosiklet kullanmaktayım.

Trafik kuralları gereği motosiklet sürücüleri motorlarını araçların sol tarafına gelecek şekilde hizalamalı ve trafikte bu şekilde seyretmelidirler. Bulundukları şeridin solundan gitmelidirler yani. Bunun dışında sağ şerit veya orta şeritten gidecekler diye bir kaide yoktur.

Gelelim "ölmeyi hak ediyor" meselesine; olaya insani açıdan bakarsak bu kelimeyi hiç kimse için kullanamayız. Hiç kimseye can veremeyeceğimiz gibi kimsenin de canını alamaz, alınması gerektiği fikrini beyan edemeyiz. Ancak "eşşekten düşenin halinden ancak eşşekten düşer anlar" gibisinden bir söz vardır ya, o sözün doğruluğunu kanıtlarcasına bir yere gelmiş konu.

Kask takmayan, akıcı trafikte yapmaması gereken pek çok hatayı yapan çok sayıda motosiklet sürücüsü var ve bunların büyük çoğunluğunu kuryeler ve servis motorlarını kullanan sürücüler oluşturuyorlar. Kendilerine içimden çok sayıda küfür ettiğim gerçeğini inkar etmedim hiç bir zaman. Küfretme sebebim ise tamamen kendi canlarını hiçe sayıyor oluşlarıydı. Ancak motosiklet sürücülerini taciz eden, hayatlarına kast edercesine araç kullanan ve onları insandan saymayan taşıt sürücüleri de bu küfürlerden nasiplerini alıyorlar.

Yanlış anlaşılmak istemem; forumdaki bir arkadaşımıza veya konu sahibi arkadaşımıza değil bu sözüm, tamamıyla meclisten dışarı bir söz. Bu sebeple kimsenin kalbini de kırmak istemem.

Ancak motosiklet konusunda biraz hassasım. Kız arkadaşımı bir motosiklet kazasında kaybettim ben. Üstelik kendini bilmez bir otomobil sürücüsünün tacizi yüzünden. Çok değer verdiğim bir ağabeyimi kaybettim yine benzer bir sürücü yüzünden. Üstelik bu kez sürücü dışında belediye de suçluydu... onur sual - ekşi sözlük Haberlerde moto kurye demişler ya, halt etmişler. Profesyonel motosiklet sürücüsüydü adam.

Diyorum ya; eşekten düşenin halinden ancak eşekten düşen anlar diye... O hesap...

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun diyelim, her sürücünün hatası vardır. Önemli olan sonuç kimsenin canına zarar gelmemiş olmasıdır.

Umarım en az maliyetle aynanızı yaptırırsınız.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kayseri'de ki hurdacıda sol varmış maalesef. Ona da 100TL fiyat çekiyor. Bence servisten almanız daha mantıklı. Kaskodan değilde cebinizden öderseniz, kaskoyu deldirmemiş olursunuz. Tekrar geçmiş olsun.

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun, çıkmacıları kontrol etmekte fayda var...

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:asabi:asabi:asabiÖhömmmmm herkesi bir kefeye koymayalım genelleme yapmayalım lütfen [MENTION=15216]KuBiiLaY[/MENTION] bey kardeşim kazadır olur direksiyon başında sinyal vermeden vs motosiklet kasabı olanlarda var biz onlara davar diyormuyuz?Ayrıca dövme konusuna gelirsek hiç gelmeyelim:aytuğkimsenin eli armut toplamamakta motorcular öyle kulağı çekilecek çocuklar gibimi gözüküyor sizce:cool:

Yusuf hocam çok geçmiş olsun öncelikle benim fikrim servisten alınız başınız ağrımasın derim Allah beterinden esirgesin:eyv

Aman abi ne yaptın ben neden genelleme yapıyım uyanda var uymayanda elbet ama her iki taraf sürücülerde bu tarz davranışlar yapıyor ben sadece tepkimi dile getirdim herkesin hayatı ayakları ve parmakları üzerinde yanlış yapan Ceremesini çekeer.

HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aman abi ne yaptın ben neden genelleme yapıyım uyanda var uymayanda elbet ama her iki taraf sürücülerde bu tarz davranışlar yapıyor ben sadece tepkimi dile getirdim herkesin hayatı ayakları ve parmakları üzerinde yanlış yapan Ceremesini çekeer.

Orada bir davar lafı geçmişte ona kızmışımdır sanıyorum canım kardeşimqwUkalalık yapma anlamında değil emin ol çoook uzun yıllar ve milyon km'lerce yollardayım ben ne 2 tekerden inebildik nede 4 tekerden vazgeçebildik:cool:Senin kaportana zarar gelir motorcunun ayağı kırılır,senin bir sinyal vermeden çıkışın motorcunun ölümüne neden olur,arkana bakmadan zank diye kapı açarsın adamı sakat bırakırsın vs vs vs (burada sen dediğim sen değilsin genelde en çok yapılan hatalar)o nedenle biraz dikkat diyorum motorcular için.Ha ibret olsun diye taksimde sallandırılacak tiplerde var onları aramızdan eliyoruz zaten ama unutmaki taksimde başka yerinden sallandırılacak otomobil sürücüleride var;)Kısacası herkes hata yapıyor bizde bir rüzgara gönül vermişiz en basit örneklemelerde davar denince yada indirip döveceksin denince kanımıza dokunuyor işte olay bu.Saygılarımla keyifli sürüşler dilerim:eyvÖrneğin şu videoda bak bakalım davar neredeheheEmin ol bunun gibi onlarcasıyla uğraşıyoruz biz............:pislik

[video=youtube;7I25eAz6L3M]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7I25eAz6L3M[/video]

Yada buna bak burada gelen bir kamyon olsaydı emin ol dikkat edecekti sürücü.............vs vs vs :sinirli

[video=youtube;itufdTcvbvA]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=itufdTcvbvA[/video]

Önyargıyı bırakın artık trafikte kimse kimseyi öldürme lüksüne sahip değildir azıcık saygı:cool:

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orada bir davar lafı geçmişte ona kızmışımdır sanıyorum canım kardeşimqwUkalalık yapma anlamında değil emin ol çoook uzun yıllar ve milyon km'lerce yollardayım ben ne 2 tekerden inebildik nede 4 tekerden vazgeçebildik:cool:Senin kaportana zarar gelir motorcunun ayağı kırılır,senin bir sinyal vermeden çıkışın motorcunun ölümüne neden olur,arkana bakmadan zank diye kapı açarsın adamı sakat bırakırsın vs vs vs (burada sen dediğim sen değilsin genelde en çok yapılan hatalar)o nedenle biraz dikkat diyorum motorcular için.Ha ibret olsun diye taksimde sallandırılacak tiplerde var onları aramızdan eliyoruz zaten ama unutmaki taksimde başka yerinden sallandırılacak otomobil sürücüleride var;)Kısacası herkes hata yapıyor bizde bir rüzgara gönül vermişiz en basit örneklemelerde davar denince yada indirip döveceksin denince kanımıza dokunuyor işte olay bu.Saygılarımla keyifli sürüşler dilerim:eyvÖrneğin şu videoda bak bakalım davar neredeheheEmin ol bunun gibi onlarcasıyla uğraşıyoruz biz............:pislik

Yada buna bak burada gelen bir kamyon olsaydı emin ol dikkat edecekti sürücü.............vs vs vs :sinirli

Önyargıyı bırakın artık trafikte kimse kimseyi öldürme lüksüne sahip değildir azıcık saygı:cool:

Kesinlikle Katılıyor ve Haklısın diyorum Abi