Sahibinden.com da Araç Satışı Hakkında Anket

Bu site hakkındaki fikrim...

• Kullanılan toplam oy
    63

Burak61

Bilgi Girilmemiş
Megane 1i sahbindende sattım focusu da ordan aldık ve ayrıca iki araç daha sattım oradan faydasını gördüm ben açıçası...

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk aracım olan uno yu satmak için ilan vermiştim ancak daha bir gün yayınlanmadan kendi çevremden birini aracılığı ile sanayide bir arkadaşa sattım, araç satılmasına rağmen sadece 1 kişi aradı ilerleyen günlerde(ilanı kaldırmayı atlamıştım da...)

şu anki aracımı bu site üzerinden buldum,

şahsi fikrim site eskiden daha güzeldi, sadece aynı marka aracın benzer özelliktekilerinin diğer şehirlerde ne kadara fiyata satılık oldupunu görüyorum, yine de en iyisi oto pazarı bana kalırsa, kalkıp da istanbul a araç almaya gidecek durumum yok maalesef,

yetkili servislerin 2. eli de fena değil lakin fiyatlar sanki pahalı piyasaya göre, tabi ekspertiz garantisi var, o ayrı

bu sitede ilanı güncelleseniz de ilk açılış tarihi kalıyor, geçen gün fotoğrafları değiştirmek istedim bir de ilanı baştan veriyim dedim, en azından ilan tarihi tazelensin diye, eski ilanı sildim, yeni ilan vermek istedim, bana bir aydan önce ücretsiz olarak yeni bir ilan veremeyeceğimi söyledi, ben de vazgeçtim!!!!!!

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sitelerde araçlar için istenen rakamlar bence piyasa değerlerinin çok üzerinde oluyor, buna sıcak bir örnek vermek gerekir ise reno clio 4 1.5 90 icon 2012 model için 45.500.tl. satış bedeli yazmışlar. Araçın bayiden sıfır olarak çıkış fiyatı 42,490.tl.sı zaten, galericiler genelde gözüne kestirdikleri arabalar için sıkı bir pazarlık yapma yoluna gidiyorlar. Onlarda fiyatları öldürebilecekleri noktalara çekmeye çalışıyorlar. Benim görüşüm gerçek satıçı ile alıçı arasında uzaklık durumlarına görede kafalarda birçok soru işaretleri kalıyor. En sağlıklısı bulunduğunuz bölge içinde aracınızı gösterebileceğiniz ve gerçekten binmek için araçınıza talip olacak birebir ilişkiler kuracagınız ortamlarda araçınızı satmak en mantıklısıdır.

tamamen katılıyorum
+2 aracım varsa diğerine ilan açamıyorum,her şeyi paraya dökmüşler şıkkı 1 ay ilan 30 tl bence sunduğu imkan kıyaslarsak pahalı

MatraX_07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla sistem çok ayrı ve aykırı
Nedeni de serbest piyasanın yarattığı etki...
Örneğin,Millet sahibinden.com a araç koyarken ister istemez diğer ilanlardan etkileniip yüksek fiyat yazmaları araçların sadece ''bakma sayısı'' nı yükseltiyor.
Buna önlem alınamadığı için sadece bakınmakla yetiniliyor.
Bizim 2.ellerin de ilanı var arayan soran,alan var yani

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı sahibinden.com üzerinden aldım hatta şu an kulladığım cep telefonumu bile oradan aldım :) ama şunu kabul etmek gerekirki fiyatları biraz yüksek bunda sitenin suçu yoktur sanırım ama araç satan kafadan en az 2.000 tl yüksek yazıyor satanla ciddi pazarlık yapıcaksın sanırım herkes birbirinden etkileniyor ve piyasa artıyor. Sıfır aveo bayide 33.500'e verilirken adam 15.000 km yapmış ikinci eline 32.750 yazmış aradım fiyatta sorunmu var dedim yoo fiyat doğru sitedeki diğer ilanlarara bakmadınız sanırım piyasası bu diye bana akıl verdi o zaman dedim size hayırlı müşteriler tabi bulabilirseniz :D

atacanaslan

RK CLİO III,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kango yu orda sattım Clio yu da ordan aldım :)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugüne kadar sadece bir adet aracımı sattım Sahibinden.com aracılığı ile.

Sİte gayet yararlı ufak tefek sıkıntılar hariç mesela ikinci üçüncü ilanı açamamak gibi.
:D onun haricinde vermiş olduğum ilanda tüm bilgiler yazılmasına ve belirtilmesine rağmen ısrarla okumayıp telefon açanlara gıcık oluyorum herşeyi belirtiyorsun şöyle böyle diye adam telefon açıyor tekrar soruyor muhabbet olsun diye hehe

Bence genel anlamda site gayet yararlı birde ölücüler olmasa çok daha kaliteli Olucak :)

zirvecol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımı buradan alıp buradan sattim ama beş para etmez :D

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncel

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sattığım oldu aldığım olmadı